logo
Poniedziałek, 30 listopada 2020 r.
imieniny:
Andrzeja, Maury, Ondraszka, Konstantego – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justyn
Bóg, Ojciec Jezusa Chrystusa
materiał własny
 


Bóg, Ojciec Jezusa Chrystusa

Czy w Jezusie Bóg stał się ostatecznie i w pełni Bogiem objawionym?

Tak. W Nim Bóg staje się dla nas naocznie poznawalny jako Bóg o obliczu człowieka. Stąd nie można po chrześcijańsku mówić o Bogu, pomijając przy tym Chrystusa. Odniesienie Jezusa jako Syna do Ojca należy do samej, odwiecznej istoty Boga. Jezus Chrystus jest odwiecznym Synem Bożym, którego Bóg zesłał na świat. Istnieje On od wieków w postaci Bożej i w chwale Bożej, jest Słowem, w którym odwiecznie wypowiada się Ojciec, jako Słowo Ojca i Obraz Ojca jest Syn zarazem pierwowzorem stworzenia. Objawia się w Nim zarówno tajemnica Boga, jak świata i człowieka.

Wiara w jednego Boga, Ojca wszechmogącego, wspólna jest żydom i chrześcijanom, a w pewnej mierze także muzułmanom. Dopiero teraz, gdy mówimy o Bogu jako Ojcu Jezusa Chrystusa, tzn. o Bogu Ojcu, Synu i Duchu Świętym, dochodzimy do specyficznie chrześcijańskiego pojęcia Boga, różnego nie tylko od pojęć religii Wschodu, ale też judaizmu i - bardziej jeszcze - islamu. Tak jak judaizm i islam chrześcijaństwo wyznaje jednego Boga, ale tego jedynego Boga wyznaje w trzech osobach: Ojciec, Syn, Duch Święty.

Chrześcijaninem jest ten, kto w swoich myślach i życiu polega całkowicie na Jezusie Chrystusie i wyznaje Jezusa Chrystusa. Także i to, kim rzeczywiście jest Bóg, wiemy jako chrześcijanie ostatecznie dopiero przez Jezusa Chrystusa. Mówił On o Bogu w sposób zupełnie jedyny. W Jezusie Chrystusie człowiek jest ostatecznie przyjęty przez Boga, umiłowany i przeznaczony do miłości. Do tego uczestnictwa we wspólnocie miłości między Ojcem i Synem jesteśmy powołani w Duchu Świętym.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Fr. Justin
Sąsiad twierdził, że w czasie naszej podróży w niedziele nie byliśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy świętej ani nie musieliśmy zachowywać postu eucharystycznego. Co na to mówi Kościół?
 
Fr. Justin
Czytałam w biuletynie parafialnym, że przez większą część historii Kościoła nie mieliśmy żadnego szczególnego prawa, które by zobowiązywało katolików do zawierania małżeństwa przed kapłanem, i że Kościół uznawał śluby katolików niezależnie od tego, gdzie zostały zawarte. Czy zmiana nastąpiła dopiero 500 lat temu
 
Krzysztof Wons SDS
Pytanie o obraz Boga w naszej pamięci jest także pytaniem o obraz siebie samego. W pewnym sensie osobisty stosunek do siebie samego jest odbiciem naszego rzeczywistego obrazu Boga, który żyje w naszej pamięci. Im prawdziwszy będzie nasz obraz Boga tym zdrowsza będzie nasza postawa wobec siebie samych. I odwrotnie.
 
 
___________________
 
 reklama
 
 
 

 

 
 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー