logo
Środa, 23 września 2020 r.
imieniny:
Bogusława, Liwiusza, Tekli, Konstancjusza – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justyn
Bóg, Ojciec Jezusa Chrystusa
materiał własny
 


Bóg, Ojciec Jezusa Chrystusa

Czy w Jezusie Bóg stał się ostatecznie i w pełni Bogiem objawionym?

Tak. W Nim Bóg staje się dla nas naocznie poznawalny jako Bóg o obliczu człowieka. Stąd nie można po chrześcijańsku mówić o Bogu, pomijając przy tym Chrystusa. Odniesienie Jezusa jako Syna do Ojca należy do samej, odwiecznej istoty Boga. Jezus Chrystus jest odwiecznym Synem Bożym, którego Bóg zesłał na świat. Istnieje On od wieków w postaci Bożej i w chwale Bożej, jest Słowem, w którym odwiecznie wypowiada się Ojciec, jako Słowo Ojca i Obraz Ojca jest Syn zarazem pierwowzorem stworzenia. Objawia się w Nim zarówno tajemnica Boga, jak świata i człowieka.

Wiara w jednego Boga, Ojca wszechmogącego, wspólna jest żydom i chrześcijanom, a w pewnej mierze także muzułmanom. Dopiero teraz, gdy mówimy o Bogu jako Ojcu Jezusa Chrystusa, tzn. o Bogu Ojcu, Synu i Duchu Świętym, dochodzimy do specyficznie chrześcijańskiego pojęcia Boga, różnego nie tylko od pojęć religii Wschodu, ale też judaizmu i - bardziej jeszcze - islamu. Tak jak judaizm i islam chrześcijaństwo wyznaje jednego Boga, ale tego jedynego Boga wyznaje w trzech osobach: Ojciec, Syn, Duch Święty.

Chrześcijaninem jest ten, kto w swoich myślach i życiu polega całkowicie na Jezusie Chrystusie i wyznaje Jezusa Chrystusa. Także i to, kim rzeczywiście jest Bóg, wiemy jako chrześcijanie ostatecznie dopiero przez Jezusa Chrystusa. Mówił On o Bogu w sposób zupełnie jedyny. W Jezusie Chrystusie człowiek jest ostatecznie przyjęty przez Boga, umiłowany i przeznaczony do miłości. Do tego uczestnictwa we wspólnocie miłości między Ojcem i Synem jesteśmy powołani w Duchu Świętym.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Fr. Justin
Mój sąsiad przez całe lato wybierał niedziele na koszenie trawy. Ponieważ ma duży obszar, przez dobre trzy godziny zakłócał niedzielny spokój wszystkim. Sam tez jest katolikiem. Gdy zrobiłem mu mały wyrzut, ze nie świętuje niedzieli po katolicku, ofuknął mnie i powiedział, że wolno, że lepiej coś robić niż grzeszyć.
 
Fr. Justin
Wielu ludzi odnosi się z wrogością do jasnowidzów. Czy Kościół potępia jasnowidztwo?
 
ks. Jacek Golbiak, Renata Krzyszkowska
Poznawanie świata w sposób naukowy może umacniać wiarę w Boga, może inspirować do przemyśleń nad jego istnieniem, ale raczej pod warunkiem, że tę wiarę się już posiada, jest się otwartym na Boga, przynajmniej ma się jakąś Jego intuicję. Praktyka pokazuje, że nauka sama w sobie nie musi prowadzić do wiary, czego dowodem są wybitni naukowcy niewierzący w Boga...
 
 
___________________
 
 reklama
 
 
 

 

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー