logo
Poniedziałek, 30 listopada 2020 r.
imieniny:
Andrzeja, Maury, Ondraszka, Konstantego – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justyn
Bóg jako Ojciec
materiał własny
 


Bóg jako Ojciec

Feministki katolickie są niezadowolone, że Boga nazywamy Ojcem. Twierdzą, że Jego miłość do ludzi posiada cechy macierzyńskie, a nie ojcowskie. Dlaczego wiec Boga nie nazywamy Matką?

Dobrze wiemy, że Bóg jest czystym duchem, a zatem nie można mówić ani o rodzaju męskim, ani żeńskim. Gdy postanowił zniżyć się do ludzi, wybrał naturę męską zrodzoną z niewiasty. Bóg wcielony w Osobie Jezusa Chrystusa, mówiąc o wewnętrznym życiu Boga w Trójcy jedynego, pierwszą Osobę Bożą nazwał Ojcem, drugą (czyli siebie) Synem, a trzecią Duchem Świętym. Miłość Boża zawiera zarówno cechy ojcowskie, jak i cechy macierzyńskie, a każda miłość ludzka - miłość męska i żeńska - pochodzi od Boga. Ponieważ postanowił On stworzyć człowieka jako mężczyznę i niewiastę, stąd męskie i żeńskie cechy miłości zdradzają podobieństwo do miłości Bożej. Ze słów Jezusa, który chciał zebrać dzieci Izraela, jak kokosz zbiera kurczęta pod swe skrzydła, nie można wyprowadzić wniosku, że miłość jest wyłącznie macierzyńska i że Boga należy nazywać Matką. Według Pisma Świętego Bóg nie jest naszym Ojcem na mocy naszej wspólnoty natury, ale na mocy wybrania człowieka przez Boga. Jezus uczy nas i pozwala nam nazywać Boga Ojcem w sposób zupełnie jedyny.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Fr. Justin
Pewien multłmilioner powiedział: "Prawdziwie biednym jest tylko ten, kto ma pieniądze ". Tak mi się wydaje, że bogaci mają niewielką szansę zbawienia, gdyż Jezus powiedział o nich straszne słowa: "Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne niż bogatemu wejść do królestwa Bożego" (Mk 10, 25). Powiem wiec za uczniami Mistrza: "Któż wiec może się zbawić?"
 
Fr. Justin
Jak można uzasadnić wiarę we wniebowzięcie Maryi?
 
Anna Mularska
Współczesny człowiek zadaje sobie wiele pytań związanych z trudnościami i rozterkami życia na tym "ziemskim padole". Ten, kto nie umie zaakceptować siebie i cieszyć się swoim życiem, doprowadza się do stanu powolnego niszczenia tzw. rdzy duchowej. Rośnie ona i coraz głębiej wnika w psychikę, uniemożliwiając jakiekolwiek przejawy spontanicznej radości...
 
 
___________________
 
 reklama
 
 
 

 

 
 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー