logo
Środa, 23 września 2020 r.
imieniny:
Bogusława, Liwiusza, Tekli, Konstancjusza – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justyn
Bóg jako Ojciec
materiał własny
 


Bóg jako Ojciec

Feministki katolickie są niezadowolone, że Boga nazywamy Ojcem. Twierdzą, że Jego miłość do ludzi posiada cechy macierzyńskie, a nie ojcowskie. Dlaczego wiec Boga nie nazywamy Matką?

Dobrze wiemy, że Bóg jest czystym duchem, a zatem nie można mówić ani o rodzaju męskim, ani żeńskim. Gdy postanowił zniżyć się do ludzi, wybrał naturę męską zrodzoną z niewiasty. Bóg wcielony w Osobie Jezusa Chrystusa, mówiąc o wewnętrznym życiu Boga w Trójcy jedynego, pierwszą Osobę Bożą nazwał Ojcem, drugą (czyli siebie) Synem, a trzecią Duchem Świętym. Miłość Boża zawiera zarówno cechy ojcowskie, jak i cechy macierzyńskie, a każda miłość ludzka - miłość męska i żeńska - pochodzi od Boga. Ponieważ postanowił On stworzyć człowieka jako mężczyznę i niewiastę, stąd męskie i żeńskie cechy miłości zdradzają podobieństwo do miłości Bożej. Ze słów Jezusa, który chciał zebrać dzieci Izraela, jak kokosz zbiera kurczęta pod swe skrzydła, nie można wyprowadzić wniosku, że miłość jest wyłącznie macierzyńska i że Boga należy nazywać Matką. Według Pisma Świętego Bóg nie jest naszym Ojcem na mocy naszej wspólnoty natury, ale na mocy wybrania człowieka przez Boga. Jezus uczy nas i pozwala nam nazywać Boga Ojcem w sposób zupełnie jedyny.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
ks. Roman Słupek SDS
Czym różni się Kościół polskokatolicki od rzymskokatolickiego? Ksiądz polskokatolicki; jak nim zostać? Czy to jeszcze jest powołanie? Czy nie jest to sprzeciw przeciwko wierze i Kościołowi założonemu przez Jezusa? Czy może spełniać to samo zadanie co Kościół rzymskokatolicki? Czy jest legalny? (Boguś).
 
ks. Roman Słupek SDS
Każdy człowiek w coś wierzy, czy jest więc możliwy ateizm, może ludziom się tylko wydaje, że są ateistami?
 
Fr. Justyn
Wyznanie wiary nazywa Boga "Stworzycielem nieba i ziemi". Jak należy rozumieć wyrażenie "niebo i ziemia"?
 
 
___________________
 
 reklama
 
 
 

 

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー