logo
Poniedziałek, 21 września 2020 r.
imieniny:
Darii, Mateusza, Wawrzyńca, Hipolita – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Bp Marczak do Legionu Małych Dusz: Masz głosić Chrystusa tam, gdzie jesteś, tam gdzie On cię posyła!
 


– Jeśli jesteś ochrzczony, to masz obowiązek, aby swoją wiarą dzielić się z innymi. Jesteś ochrzczony – masz głosić Chrystusa! Możesz to robić jeśli wybierasz drogę życia misyjnego, zakonnego, kapłańskiego w taki, a nie inny sposób, ale jeśli masz inne powołanie życiowe, to też masz głosić Chrystusa tam, gdzie jesteś, tam gdzie On cię posyła!- mówił bp Marek Marczak.

 

Już po raz 23. w kościele klasztornym Sióstr Karmelitanek Bosych w Łodzi odbył się ogólnopolski dzień skupienia wspólnoty Legionu Małych Dusz. Mszy świętej – która była centrum dzisiejszego spotkania – przewodniczył biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej – ksiądz biskup Marek Marczak.


Zebranych w świątyni przywitał ks. Grzegorz Nowak – odpowiedzialny za Legion Małych Dusz w Archidiecezji Łódzkiej. Duszpasterz przedstawił również intencje zawarte w akcie ofiarowania, który każdego dnia odnawia członek wspólnoty.

 

W homilii ksiądz biskup zauważył, że – można głosić Pana Jezusa swoim przykładem życia, można być cichym głosicielem ewangelii tak, jak to jest w praktyce Legionu Małych Dusz. Mała droga świętej Teresy, to świętość, która jest obecna w codzienności, w małych krokach, w małych gestach – jak podanie kubka świeżej wody do picia. Przez codzienne gest miłości, dobroci, czy miłosierdzia względem drugiego człowieka. To też jest głoszenie ewangelii, to też jest wypełnianie tego zadania, które przyjmujemy na siebie i otrzymaliśmy podczas sakramentu Chrztu Świętego. – tłumaczył hierarcha.


Po zakończeniu liturgii uczestnicy dnia skupienia wysłuchali świadectw oraz wzięli udział w Adoracji Najświętszego Sakramentu zakończonej przyjęciem nowych członków do wspólnoty Legionu Małych Dusz.

 

Jak informuje Ewa Łonicka z łódzkiej wspólnoty, takie spotkania jak dzisiejsze pozwalają nie tylko na to, by się wspólnie modlić, ale także wspomnieć całoroczne działania oraz podzielić się swoim doświadczeniem z innymi wspólnotami. – podkreśla. – Nasza działalność opiera się na spisanych objawieniach Pana Jezusa do Małgorzaty Balhan, która w latach 1963-2005, została wezwana przez Pana Jezusa do ratowania dusz, wewnętrznej odnowy Kościoła oraz narodów. – tłumaczy.


Działalność Wspólnoty Legionu Małych Dusz na terenie Archidiecezji Łódzkiej została zatwierdzona dekretem z dnia 15.05.1998 r. (Ldz. 490/98) przez księdza arcybiskupa Władysława Ziółka, który zezwolił stowarzyszeniu „Legion Małych Dusz” na prowadzenie działalności apostolskiej. Natomiast ksiądz arcybiskup Marek Jędraszewski, dekretem z dnia 22.11.2012 r zatwierdził statut stowarzyszenia i nadał mu osobowość prawną na terenie Archidiecezji Łódzkiej.

 

www.archidiecezja.lodz.pl

 
 
 

 

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー