logo
Wtorek, 21 maja 2019 r.
imieniny:
Jana, Moniki, Wiktora – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Bp Pękalski: Papież Franciszek to znak dla współczesnego świata
 


W kolejną rocznicę wyboru argentyńskiego kardynała Jorga Mario Bergoglio na Papieża, który przyjął imię Franciszek w łódzkiej bazylice archikatedralnej celebrowana była Msza święta dziękczynna, której przewodniczył sufragan łódzki – ksiądz biskup Ireneusz Pękalski.
 
– 6 lat temu po raz drugi w nowym tysiącleciu Kościół usłyszał słowa: Annuncio vobis gaudium magnum: habemus Papam – zwiastuję wam wielką radość: mamy Papieża. 6 lat minęło od tego wydarzenia we współczesnej historii Kościoła. Kim jest Papież dla chrześcijan, ale także dla wszystkich ludzi dobrej woli? Jest szczególnym znakiem, który warto i trzeba odczytywać w świetle Jego gestów, czynów i słów. – mówił w homilii bp Ireneusz.
 
Ksiądz biskup w swoim słowie zwrócił uwagę na trzy niezwykle ważne momenty trwającego pontyfikatu Piotra naszych czasów, a były nimi: Adhortacja apostolska „Gaudete et exsultate” – o świętości w życiu współczesnym, ogłoszenie heroiczności cnót włoskiego 15 latka – Carola Acutisa oraz Światowe Dni Młodzieży, które odbyły się w tym roku w Panamie.
 
– Papież Franciszek jest dla nas znakiem. Ważne, abyśmy ten Znak dobrze odczytali, tak jak odczytali go mieszkańcy Niniwy z dzisiejszej ewangelii. – zakończył kaznodzieja.
 
W uroczystej liturgii uczestniczyli alumni Wyższego Seminarium Duchownego wraz z rektorem i wychowawcami, siostry zakonne oraz wierni świeccy.
 
www.archidiecezja.lodz.pl
 
 
 


 
Cost-Club.com: Best Cosplay Costumes for Sale