logo
Wtorek, 25 września 2018 r.
imieniny:
Aureli, Kamila, Kleofasa, Władysława – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Centralna procesja Bożego Ciała w Katowicach
 


Centralna procesja eucharystyczna miasta Katowice wyruszy 15 czerwca w Katowicach z kościoła Mariackiego o 10.30 i przejdzie ulicami: Mariacką, Francuską, Jagiellońską do Placu Miarki, następnie Wita Stwosza i Powstańców do katedry. 
 
Na zakończenie uroczystości w katedrze zostanie odprawiona Msza św. o 12.00.
 
Do udziału w procesji w sposób szczególny zaproszeni są mieszkańcy parafii leżących w śródmieściu Katowic: Chrystusa Króla, Niepokalanego Poczęcia NMP, Przemienienia Pańskiego, św. Apostołów Piotra i Pawła oraz parafii wojskowej św. Kazimierza.
 
Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc skierował zaproszenie do rodziców, młodzieży, dzieci pod opieką dorosłych, a zwłaszcza dzieci pierwszokomunijnych oraz wiernych należących do kościelnych stowarzyszeń i ruchów, poczty sztandarowe i członków służby liturgicznej. 
 
W zaproszeniu czytamy m. in.: „Zewnętrznym świadectwem naszej wiary i świętowania niech stanie się udekorowanie domów i okien mieszkań na trasie procesji. Uczyńmy uroczystość Bożego Ciała publicznym wyznaniem naszej wiary w Boga obecnego z nami w Eucharystii i dajmy wyraz temu, że mieszkańcy metropolitalnego miasta Katowice należą do Civitas Dei, do Miasta Bożego, i pielgrzymują do niego mocą Eucharystii”.
 
ASI
www.archidiecezja.katowice.pl