logo
Sobota, 23 lutego 2019 r.
imieniny:
Damiana, Romana, Romany, Polikarpa, Izabeli – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Charyzmatyczne spotkanie ewangelizacyjne u Pallotynów
 


Setki osób przybyło z całej Polski i z zagranicy do Sanktuarium Świętości Życia w Łodzi. Spora ilość wiernych przystąpiła do Eucharystii, wielu pojednało się z Bogiem w konfesjonale i to jest najbardziej wymierny efekt charyzmatycznego spotkania ewangelizacyjnego, które miało miejsce 29 września u ks. Pallotynów.
 
Przybyli pielgrzymi do Sanktuarium Świętości Życia w modlitewnym geście wznosili ręce do góry. Były obecne rodziny z dziećmi, niepełnosprawni na wózkach oraz ludzie o kulach. Niektórzy trzymali w dłoniach zdjęcia bliskich skierowanych w stronę ołtarza, na którym był Najświętszy Sakrament. Bóg pragnie przywitać się z tobą teraz. Przywitaj się i Ty z Nim wyciągnij do Niego rękę aby to On mógł ciebie prowadzić – mówił ks. Łukasz Prausa.
 
Wiernych nie trzeba było długo zachęcać. Zarówno młodzi, jak i osoby w podeszłym wieku ochoczo wznosili swoje dłonie na cześć Chrystusa.
 
Na charyzmatyczne spotkanie ewangelizacyjne z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie przyjechali ludzie z całej Polski i zagranicy. Pielgrzymi specjalnie musieli pokonać setki kilometrów aby spotkać się z Matką Bożą Świętości Życia oraz św. o Pio który był patronem tegoż spotkania. Wierni przybyli z Niemiec z Tomaszowa Lubelskiego, Warszawy, Otwocka, Żywca, Świdnicy, Kaszub, Dąbrówki, Starej Wsi, Karczewa, Glin, Chodzieży, Rudy Śląskiej, Strykowa, Piastowa, Kochłowic i wielu innych miejscowości.
 
Na spotkaniu nie zabrakło także Łodzian, którzy tak licznie zebrali się aby wielbić Jezusa. Teraz jedziemy do domu z przekonaniem, że nasza prośba została wysłuchana. Jesteśmy spokojni, bo wierzymy, że Pan Jezus uczyni cuda w naszym życiu – powtarzają uczestnicy ewangelizacyjnego spotkania. Podczas modlitwy charyzmatycznej o uzdrowienia ks. Łukasz Prausa zachęcał do otwarcia się na działanie Ducha Świętego w naszym życiu. Wielu z was jest uzdrowionych. Są tu małżeństwa, które nie mogą mieć dzieci. Jesteście pobłogosławieni. Pan leczy was z bezpłodności – słowie poznania kieruje do wiernych ks. Prausa. Jezus uwalnia poszczególne osoby o konkretnych imionach z ducha alkoholizmu, ducha nieczystości…
 
Ks. Prausa mówi – dzieją się rzeczy, których nie wymieniam, a które następują. Bóg czyni cuda w życiu każdego z nas. Musimy jedynie wierzyć w moc naszego Pana i pozwolić Mu działać. W trakcie modlitwy o uzdrowienie słychać modlitwę językami, ataki spontanicznego śmiechu widać było spoczynki w Duchu Świętym, łzy a także drżenie ciał. Dla osób związanych z odnową charyzmatyczną, takie reakcje są czymś normalnym. Oznaczają, że wspólnotowej modlitwie towarzyszy dużo wiary i modlitwy. Wiary która może góry przenosić! Podczas charyzmatycznego spotkania ks. Łukasz wielokrotnie powtarzał, że to Jezus uzdrawia i to On czyni cuda w naszym życiu a Maryja Matka Boża Świętości Życia i o. Pio są naszymi orędownikami w niebie. Wiele osób zauważyło, że ksiądz Łukasz poprzez swoje świadectwo wiary przyciąga wielu ludzi do kościoła.
 
Zauważamy, że ten ksiądz jest człowiekiem modlitwy i kapłanem, który ma pewien dar od Pana Boga. Nim szczególnie posługuje się Duch Święty a Jezus posługuje się księżmi, aby w Jego imieniu obsługiwali stół Słowa Bożego i stół Eucharystii. W imieniu ks. Łukasza dziękujemy wszystkim posługującym podczas spotkania: diakoni liturgicznej, diakoni muzycznej dzięki której możemy uwielbiać naszego Pana oraz diakoni medialnej która wykorzystując nowe technologie transmituje spotkania w sieci.
 
Kolejne charyzmatyczne spotkanie ewangelizacyjne z modlitwą o uzdrowienie odbędzie się 27 października o godz. 12:00 Sanktuarium Świętości Życia w Łodzi ul. Łagiewnicka 197/201
 
 
www.archidiecezja.lodz.pl