Katolik.pl - Cześć do Hostii konsekrowanej
logo
Poniedziałek, 19 października 2020 r.
imieniny:
Michaliny, Michała, Piotra, Jana, Pawła, Izaaka – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
Cześć do Hostii konsekrowanej
materiał własny
 


Cześć do Hostii konsekrowanej

Starsza zakonnica, bardzo zasłużona w szkolnictwie katolickim, rozdając Komunie świętą, mimowolnie upuściła na ziemie konsekrowaną Hostię. Podniosła ją i podała komunikującemu. Czy ze względów higienicznych i religijnych można tak potraktować Najśw. Sakrament?

W takiej sytuacji kapłan, ze względów higienicznych, sam spożywa Hostię, a wierzącemu podaje nowa. Obecny sposób komunikowania stwarza nowe problemy. W kościołach nie ma już na ogól ani balasek, ani obrusu, który dawniej się trzymało na wypadek, gdyby upadła konsekrowana Hostia. Jesteśmy świadkami laicyzacji życia. Zaciera się granica między tym, co świeckie, a tym, co święte. Dzięki Bogu, że Polacy są jeszcze bardzo wrażliwi na sposób traktowania rzeczy świętych. Nasze matki, przystępując do krajania chleba, czyniły na nim znak krzyża świętego. Wielki poeta Cyprian Norwid pisał z wygnania:

Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba podnoszą z ziemi przez uszanowanie dla darów nieba - tęskno mi, Panie.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Fr. Justin
Dlaczego na obrazach i figurach u stóp Matki Bożej znajduje się wąż i jabłko?
 
Fr. Justin
Moja siedmioletnia córeczka zapytała: Mamusiu, czy to prawda, że bocian przynosi dzieci? Nie potrafiłam, niestety, wytłumaczyć jej tajemnicy narodzenia.
 
Tadeusz Basiura
Są wszędzie: na wsiach i ich skrajach, w ciszy leśnych duktów, na polach otoczone falującym zbożem, na łąkach zatopione w polnych kwiatach, na skrzyżowaniach dróg i rozdrożach, w przydomowych ogrodach, nad rzeczkami i strumieniami. Jedne skromne, proste, inne rozbudowane, kolorowe. Zdawać się może, że są od zawsze...
 
 
___________________
 
 reklama
 
 
 

 

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー