logo
Piątek, 29 marca 2024 r.
imieniny:
Marka, Wiktoryny, Zenona, Bertolda, Eustachego, Józefa – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Czuwaliśmy z Ojcem Pio
 


Nocą z 15 na 16 czerwca w krakowskim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia odbyło się 17. Czuwanie z Ojcem Pio. Obecność Dzieła na tym wydarzeniu jest naszym tradycyjnym podziękowaniem za wsparcie, którego doświadczamy od czcicieli Ojca Pio od samego początku, czyli już od 15 lat.
 
Czuwanie z Ojcem Pio to spotkanie modlitewne, które każdego roku gromadzi rzesze czcicieli Świętego z Pietrelciny. Przyjeżdżają oni do Łagiewnik z dalekich zakątków Polski, a nawet z zagranicy, by spędzić czas na wspólnych konferencjach i modlitwie. Tegoroczne spotkanie odbyło pod hasłem „Ojciec Pio – mistrz modlitwy”. Gośćmi specjalnymi m.in.: Joanna Bątkiewicz-Brożek (autorka książki o Ojcu Dolindo Ruotolo), ks. Zygmunt Klim (diecezjalny duszpasterz grup modlitwy Ojca Pio) oraz ks. Andrzej Kuflikowski (kustosz sanktuarium Ojca Pio w Warszawie). Spotkanie było szczególne także poprzez obecność relikwii Ojca Pio: bandaża okrywającego ranę serca oraz rękawiczki.
 
W przerwach między konferencjami i nabożeństwami zapraszaliśmy pielgrzymów do podziemia Sanktuarium, gdzie przy stoiskach Dzieła Pomocy mogli ugasić pragnienie wodą, kawą i herbatą oraz posilić się pysznymi ciastami. Te chwile były również okazją do wielu rozmów o naszej codziennej posłudze najuboższym.
 
Dodatkowo na stoiskach Dzieła można było zaopatrzyć się w gadżety-cegiełki z cytatami i wizerunkiem Świętego Pio – magnesy, medaliki, obrazki, bransoletki oraz torby i koszulki. Podopieczni Dzieła ze świetlicy, Centrum Integracji Społecznej oraz grupy wsparcia „Loretanin” również dodali coś od siebie – własnoręcznie wykonane i zdobione torby na zakupy, woreczki ze zbiorem cytatów oraz gipsowe figurki.
 
Krótką prezentację o Dziele Pomocy św. Ojca Pio przedstawiła Jolanta Kaczmarczyk -  zastępca dyrektora Dzieła. Opowiadała o naszej codziennej pracy z osobami bezdomnymi, o drodze jaką pokonało Dzieło Pomocy od czasu, gdy ubodzy przychodzili po pomoc do prowizorycznych baraków usytuowanych w krakowskim klasztorze kapucynów.
 
Dziękujemy pielgrzymom za zainteresowanie naszymi działaniami oraz za wiele ciepłych słów, które mieliśmy okazję usłyszeć. Słowa podziękowania kierujemy również do wolontariuszy oraz wszystkich przyjaciół Dzieła, którzy pomogli nam w organizacji wydarzenia.

dzielopomocy.pl