logo
Czwartek, 26 maja 2022 r.
imieniny:
Eweliny, Jana, Pawła, Filipa – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Czuwanie Fatimskie dla Młodzieży
katolik.tv
 


Organizatorzy zaplanowali wyjątkowy koncert zespołu Stróże Poranka. Po występie muzyków zaplanowana została konferencja – tym razem tematem wiodącym spotkania będzie Eucharystia i hasło: "Bierzcie i idzcie", zainspirowane jest nowotestamentowym "Bierzcie i jedzcie". Ma ono uświadomić młodym ludziom, że tak jak uczniowie Chrystusa dwa tysiące lat temu, tak i my jesteśmy dziś rozsyłani w świat po każdej Eucharystii. Mamy nieść napotkanym ludziom Chrystusa, mamy być współczesnymi apostołami. Eucharystia to Dar, a więc mamy się Nim dzielić.

 


 

 
Zobacz także
O. Jacek Salij OP
Zapomnieliśmy o tym, że dostęp do Boga jest przywilejem, a nie czymś, co nam się należy. W czasach, kiedy często ulegamy pokusom zuchwałego spoufalania się z Bogiem, trzeba o tym przypominać. Bo zdarza się nam niekiedy zapominać do tego stopnia, że Boga krytykujemy lub nawet potępiamy, tak jakby On był jednym z nas. A przecież ludzie, którzy mają wypaczony obraz Boga, nie mogą wiedzieć, jak bardzo wzbogaca człowieka pozytywny lęk przed Bogiem prawdziwym.
Więcej o Spowiedzi Świętej
 
Mariusz Wójtowicz OCD
Wcielenie Jezusa jest namacalnym potwierdzeniem wielkiej wartości naszego ziemskiego życia, które chociaż cały czas „uduchawiane” i nakierowywane na wieczność, to jednak aby wyrazić i rozwinąć się, potrzebuje całej fizyczności, czyli mówiąc najprostszym językiem – ciała.
 
Ks. Dariusz Jastrząb
Jeśli Dostojewski utożsamiał się ze słowami swojego bohatera z Idioty, to "przygotowywał" się do "sądzenia o pięknie" w ciągu całego swojego życia. Książę Myszkin wypowiada jedno z fundamentalnych stwierdzeń pisarza: "Piękno to zagadka". Oznacza to przede wszystkim jedno: piękno jest zanurzone w tajemnicy...
 
 
___________________
 
 reklama

katolicyzm