logo
Poniedziałek, 08 marca 2021 r.
imieniny:
Beaty, Juliana, Wincentego – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
Deklaracja nieważności za pieniądze
materiał własny
 


Deklaracja nieważności za pieniądze

Znam przypadki, że nawet Kościół unieważnił pierwsze małżeństwo i zezwolił na drugie. Za pieniądze wszystko da się zrobić!

Kościół katolicki wyraźnie naucza, że małżeństwo wśród chrześcijan, ważnie zawarte i dopełnione, jest nierozerwalne. Rozwiązuje je jedynie śmierć współmałżonka. Małżonkowie zobowiązują się w sakramencie małżeństwa, "wytrwać w tym związku w zdrowiu i w chorobie, w dobrej i złej doli, aż do końca życia. To zobowiązanie potwierdzają przysięgą: "Ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz, że cię nie opuszczę aż do śmierci".

Wynika z tego jasno, że Kościół nie uznaje rozwodów. Orzeczenie nieważności małżeństwa nie oznacza jego anulowania; oznacza, że wbrew pozorom między określoną parą nigdy nie zaistniał związek małżeński, chociaż partnerzy zawierali ślub w kościele i żyli ze sobą.

Bezpodstawnie i złośliwie brzmi zarzut, że "za pieniądze wszystko da się zrobić". Sąd kościelny przeprowadza proces niezależnie od materialnych środków stron zainetresowanych.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
Ksiądz mówił, że demokracji nie wolno wprowadzać w Kościele. Czy jednak kolegialność, w której uczestniczą biskupi w łączności z papieżem, nie jest w pewnym sensie demokracją?
 
ks. Marek Dziewiecki
Jedynym źródłem niezawodnej nadziei jest Boża miłość, dzięki której staje się możliwa miłość między ludźmi. Miłość urzeczywistnia się i wyraża tylko w jeden sposób: poprzez więzi. Gdy nie łączą nas więzi miłości, wtedy nie tylko tracimy nadzieję, ale umieramy...
 
Fr. Justin
Co niedziele odwiedzam chorą mamę w szpitalu. Tam, w kaplicy szpitalnej, biorę udział we Mszy świętej. Czy musze udać się jeszcze do swego kościoła parafialnego, aby zadość uczynić nakazowi uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej?
 
 
___________________
 
 reklama