logo
Środa, 02 grudnia 2020 r.
imieniny:
Balbiny, Ksawerego, Pauliny, Rafała, Bibiany – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Fr. Justin
Deklaracja nieważności za pieniądze
materiał własny
 


Deklaracja nieważności za pieniądze

Znam przypadki, że nawet Kościół unieważnił pierwsze małżeństwo i zezwolił na drugie. Za pieniądze wszystko da się zrobić!

Kościół katolicki wyraźnie naucza, że małżeństwo wśród chrześcijan, ważnie zawarte i dopełnione, jest nierozerwalne. Rozwiązuje je jedynie śmierć współmałżonka. Małżonkowie zobowiązują się w sakramencie małżeństwa, "wytrwać w tym związku w zdrowiu i w chorobie, w dobrej i złej doli, aż do końca życia. To zobowiązanie potwierdzają przysięgą: "Ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz, że cię nie opuszczę aż do śmierci".

Wynika z tego jasno, że Kościół nie uznaje rozwodów. Orzeczenie nieważności małżeństwa nie oznacza jego anulowania; oznacza, że wbrew pozorom między określoną parą nigdy nie zaistniał związek małżeński, chociaż partnerzy zawierali ślub w kościele i żyli ze sobą.

Bezpodstawnie i złośliwie brzmi zarzut, że "za pieniądze wszystko da się zrobić". Sąd kościelny przeprowadza proces niezależnie od materialnych środków stron zainetresowanych.

Fr. Justin - "Rosary Hour"
http://www.rosaryhour.net/

 
Zobacz także
ks. Aleksander Posacki SJ
U progu nowego roku 2003, kiedy wchodzimy jeszcze bardziej w nowe tysiąclecie, rodzi się pytanie o to, co dzieje się na świecie w skali uniwersalnej i co może dziać się w najbliższej przyszłości. To pytanie ma szczególne znaczenie po zamachu terrorystycznym z 11.09.2001 r., kiedy zaatakowane zostało światowe centrum międzynarodowego handlu, które było centralnym ośrodkiem ("mózgiem") procesu tzw. globalizacji...
 
ks. Andrzej Godyń SDB
Jeśli chodzi o dzieci i młodzież, to w większości rzadziej wychodzą na dwór. Siedzą w domach, mają komputery, przy których spędzają większość czasu wolnego. Szczególnie w miesiącach zimniejszych.

Z ks. Piotrem Marchwickim SDB rozmawia ks. Andrzej Godyń SDB
 
Ks. Aleksander Radecki
Wśród różnych pytań i propozycji, jakie zdarza się słyszeć kapłanom w zakrystiach i kancelariach parafialnych, spotyka się i takie właśnie pytania o „zakupienie Mszy Świętej”. I choć odpowiedź jest w zasadzie jasna i prosta: „Nie, nie można - ani tu, ani w żadnym miejscu na świecie - ZAKUPIĆ Mszy Świętej”, to warto ten temat rozważyć...
 
 
___________________
 
 reklama
 
 
 

 

 
 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー