logo
Wtorek, 04 października 2022 r.
imieniny:
Franciszka, Edwina, Rosławy, Rozalii – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

Katoflix

Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Do młodych przez młodych. Ruch Apostolstwa Młodzieży zaprasza na nowy rok formacyjny
 


– W Ruchu Apostolstwa Młodzieży można spotkać dobrych ludzi, a jednocześnie kształtować swoje człowieczeństwo w duchu chrześcijańskim, wprowadzając dobro i pokój Boga wśród ludzi – mówi ks. Marcin Rozmus, zachęcając młodzież do włączenia się w działalność parafialnych Grup Apostolskich.

 

– Grupy Apostolskie już w swojej nazwie mają to, co je wyróżnia – „apostolstwo”, czyli poczucie misji. Kształtujemy liderów, których zadaniem jest docieranie do młodych. Od 50 lat mamy jasny cel – dojść do młodych przez młodych – wyjaśnia kapłan i tłumaczy, że w czasie spotkań formacyjnych buduje się trwałe więzi z rówieśnikami i umacnia relację z Panem Bogiem.

 

– W Ruchu Apostolstwa Młodzieży można spotkać dobrych ludzi, a jednocześnie kształtować swoje człowieczeństwo w duchu chrześcijańskim, wprowadzając dobro i pokój Boga wśród ludzi – dodaje.

 

Nadchodzący rok formacyjny będzie wyjątkowy z powodu jubileuszu 50-lecia istnienia Grup Apostolskich. Pierwsze rekolekcje odbyły się w 1973 roku w Sidzinie i w Węglówce. Program opierał się na teologii sakramentów. Obejmował trzy stopnie wtajemniczenia chrześcijańskiego na I stopniu rekolekcji (sakrament chrztu i bierzmowania), pogłębienie życia religijnego na II stopniu (sakrament pojednania i Eucharystii) i osiągania jego dojrzałości na III stopniu (sakramenty małżeństwa i kapłaństwa). – Rozpoczynamy jubileusz 50-lecia istnienia Grup Apostolskich. 15 października, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, odbędzie się nasz Dzień Wspólnoty połączony z błogosławieństwem nowych animatorów – zaznacza ks. Rozmus.

 

– W najbliższą sobotę, 24 września, w parafii Najświętszego Salwatora zainaugurujemy Nowy Rok Formacyjny.
Serdecznie zapraszam na tę uroczystość – mówi.

 

diecezja.pl