logo
Niedziela, 21 października 2018 r.
imieniny:
Celiny, Hilarego, Janusza, Jakuba Strzemię, Urszuli – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
do Najświętszego Serca Pana Jezusa
materiał własny
 


Modlitwa dziękczynna dla rodzin poświęconych NSPJ

Cześć i uwielbienie niech będzie Boskiemu Sercu Pana Jezusa, które w swym miłosierdziu powierzyło nam dziedzictwo swej miłości i uczyniło nasz dom miejscem wynagradzania Mu za nie-wdzięczność tylu niewiernych.

Boskie Serce Jezusa, witamy Cię jako Pana i Obrońcę naszej rodziny. W duchu najgłębszej czci uwielbiamy Cię i dziękujemy za tę wielką łaskę, że zamieszkałeś wśród nas, aby dzielić z nami wszystkie nasze obawy i trudy, wszystkie radości i przeciwności. Pozostań z nami, Panie, na zawsze i wzbudź w nas gorącą cześć dla Twego Boskiego Serca. Oddajemy się Tobie z całkowitą ufnością, Boski nasz Zbawco, i prosimy o Twe błogosławieństwo we wszystkich naszych pracach i potrzebach. Niech nasz dom będzie dla Ciebie zacisznym ustroniem, tak miłym i drogim, jak dom Marii i Marty, w którym tak chętnie przebywałeś. Polecamy Ci, Boskie Serce Jezusa, wszystkie nasze potrzeby i prosimy o pociechę i męstwo w cierpieniach i pokusach. Szczególnie polecamy Ci dusze tych, których śmierć zabrała już spośród naszej rodziny - niech żyją z Tobą w szczęśliwej wieczności.

Pozostań z nami, o Panie. Bądź naszą pomocą w trudach tego życia, oddalaj od nas zwątpienie i niezgodę. Spraw, aby nasze życie było przepojone duchem pracy, czystości i miłości. Chwała i cześć, miłość i uwielbienie niech będzie w naszym domu Najświętszemu Sercu Jezusowemu teraz i po wszystkie wieki. Amen.


Zobacz także
Jacek Salij OP
Powinniśmy się modlić za naszych zmarłych – należy jednak pamiętać, że skuteczność naszej modlitwy zależy od tego, czy wstawiając się za nimi u Boga, jesteśmy w stanie łaski uświęcającej. Jeżeli króluje w nas grzech, niweczy on skuteczność naszych modlitw. Warto sobie uprzytomnić, że miłość możemy okazać naszym zmarłym nie tylko przez modlitwę za nich. 
 
 
Paweł Sawiak SJ
Pewnego dnia do wioski przyszedł człowiek, który zwołując mieszkańców, powiedział do nich: „Jeśli mnie posłuchacie i zanurkujecie ze mną w oceanie, pokażę wam niezwykły świat. Jest tam ukryte królestwo, a wszystkie jego bogactwa należą do was”. Ktoś z tłumu odezwał się: „Co za idiotyzm! Ludzie nie są przystosowani do życia pod wodą”... 
 
Przemysław Radzyński
Elena Isachenko urodziła się w 1981 roku. Nie znała Boga przez dwadzieścia dwa lata swojego życia. Mimo, że w Rosji już na początku lat 90. odradzał się Kościół katolicki, nigdy nie spotkała żadnego księdza ani siostry zakonnej, ani nawet praktykującego świeckiego. Polakowi trudno to sobie wyobrazić, ale na Syberii, po Rewolucji Październikowej i czasach ZSRR, to sytuacja zwyczajna...
 
 

ISMCH

___________________
 
 reklama