logo
Czwartek, 17 czerwca 2021 r.
imieniny:
Laury, Leszka, Marcjana, Alberta, Adolfa – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Dokumenty formacyjne na temat życia konsekrowanego w wersji audio
 


Pragnę poinformować o możliwości odsłuchania w wersji audio 21 dokumentów poświęconych formacji zakonnej, opublikowanych w Kościele w okresie ostatnich 55 lat.

 

Od Soboru Watykańskiego II ukazało się wiele dokumentów dotyczących życia konsekrowanego, które są pewnymi wytycznymi i przede wszystkim pomocą w osobistej formacji dla osób konsekrowanych. Ich treść stale jest inspiracją dla osobistych przemyśleń dla braci i sióstr pragnących kroczyć za Jezusem drogą rad ewangelicznych. W dobie zabiegania i coraz szybciej mijającego życia możliwość zapoznania się z ich treścią w formie audio, może być pewną pomocą w osobistej formacji.

 

Zbiór audio dostępny on-line, w którym zostało udostępnionych 21 dokumentów od Soboru Watykańskiego II do dnia dzisiejszego, to w głównej mierze dokumenty Kongregacji ds. Instytutów Życia Zakonnego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego oraz Adhortacje Papieskie poświęcone życiu konsekrowanemu. Materiał jest dostępny formie w plików audio umieszczonych na kanale YouTube.


Szczegółowy spis dokumentów i bezpośrednie linki do poszczególnych plików znajdują się w załączniku, w dokumencie Word. Istnieje również możliwość pobrania samych plików audio z Dysku Google, by móc je odsłuchać w urządzenia mobilnych w wersji off-line. Stosowne linki znajdują się we wspomnianym wyżej dokumencie.

 

Zaletą projektu jest na pewno fakt, że można korzystać z tych materiałów w tak zwanym „międzyczasie”, to znaczy podczas spacerów, w czasie podróży, czy przy wykonywaniu prostej pracy fizycznej, która nie wymaga skupienia. Ten czas może się stać wówczas momentem formacji i refleksji.

 

Niech w tym wszystkim będzie uwielbiony nasz Pan Jezus Chrystus, a Jego i nasza Matka niech nas prowadzi ku życiu w coraz bliższej relacji miłości ze Zbawicielem.

 

Z braterskim pozdrowieniem,
Paweł Teperski OFMCap

Enchiridion życia konsekrowanego

Zbiór wybranych dokumentów poświęconych formacji do życia konsekrowanego 1965 – 2021

czyta br. Paweł Teperski OFMCap

 

Link do Playlisty – Formacja zakonna 
Link do Dysku Google z materiałami do odsłuchania off-line 


Biuro Komunikacji
Kuria Generalna Kapucynów w Rzymie
zyciezakonne.pl