logo
Piątek, 17 września 2021 r.
imieniny:
Franciszka, Lamberty, Narcyza – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Dzieło Pomocy nagrodzone w konkursie "Błogosławieni miłosierni"
 


Z wielką radością ogłaszamy, że Dzieło Pomocy zajęło 1. miejsce w konkursie "Błogosławieni miłosierni 2020" zorganizowanym przez Archidiecezję Krakowską. Werdykt kapituły został ogłoszony 15 listopada w ramach obchodów IV Światowego Dnia Ubogich.

 

Dzieło zostało nagrodzone w kategorii: organizacja działająca na terenie Archidiecezji Krakowskiej na rzecz pomocy potrzebującym. W uzasadnieniu werdyktu czytamy: Działalność Dzieła Św. Ojca Pio zdecydowanie wyróżnia się pod względem zakresu i obszarów udzielanej pomocy, poczynając od codziennej pielęgnacji do aktywizacji zawodowej i podjęcia pracy. Organizacja pomaga osobom bezdomnym i zagrożonym bezdomnością, wspiera osoby w wyjściu z bezdomności w ramach integracji społecznej, zawodowej czy mieszkaniowej. Dzieło Św. Ojca Pio ma liczne rzesze wolontariuszy, którzy włączają się w niesienie pomocy potrzebującym i pomagają im odzyskać godność ludzką.

Nagrodę w wysokości 30 tysięcy złotych w całości przeznaczymy na pomoc osobom doświadczającym bezdomności.

 

Konkurs „Błogosławieni Miłosierni 2020” miał na celu promocję działalności charytatywnej oraz działań pomocowych podejmowanych na rzecz osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej lub życiowej. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom konkursu!


IV Światowy Dzień Ubogich, który w tym roku obchodzony był 15 listopada, przeżywany był pod hasłem „Wyciągnij rękę do ubogiego” (Syr 7, 32). Przez cały tydzień codziennie Dzieło Pomocy św. Ojca Pio wydawało 200 gorących posiłków osobom bezdomnym.

 

Więcej o tym, jak przeżyliśmy tegoroczny ŚDU przeczytasz TUTAJ

 

dzielopomocy.pl