logo
Czwartek, 16 lipca 2020 r.
imieniny:
Eustachego, Mariki, Mirelli, Marii – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Dzień skupienia dla dzieci po utracie dziecka
 


Strata własnego dziecka jest uważana za jedną z największych tragedii, jakie mogą dotknąć człowieka. Nie ma tu większego znaczenia wiek dziecka, czy okoliczności jego śmierci. Każda strata boli i pogrąża rodziców dziecka w ogromnym bólu i smutku - uczuciami, które często ciągną się latami, bez nadziei na ukojenie i uzdrowienie wewnętrzne.

 

To właśnie z potrzeby odpowiedzenia na ten problem w przeżywaniu żałoby dla rodziców po stracie swojego dziecka, odbył się w Amerykańskiej Częstochowie dzień skupienia, mający na celu pomoc rodzicom w przeżywaniu ich bólu i cierpienia oraz wspólnej modlitwy za zmarłe dzieci. W Sanktuarium w Doylestown od kilku lat odbywają się regularnie obchody Dnia Dziecka Utraconego, jednak taki dzień skupienia zorganizowany był po raz pierwszy. Poprowadzili go: o. Tymoteusz Tarnacki, paulin z Amerykańskiej Częstochowy oraz Stanisław i Daria Żarczyńscy, psychologowie i terapeuci, udzielający się także duszpastersko w wielu polonijnych parafiach. Motywem przewodnim i hasłem tego wydarzenia były słowa: „Miłość nigdy nie ustaje”.

 

Dzień skupienia odbył się w niedzielę, 10 listopada, w godzinach popołudniowych, w drewnianej kaplicy na cmentarzu. W tym czasie uczestnicy mieli okazję do wspólnej modlitwy, dzielenia się swoimi przeżyciami oraz do zapalenia świec w intencji swoich zmarłych dzieci. Krótkie warsztaty psychologiczne o sposobach przeżywania żałoby poprowadzili Stanisław i Daria Żarczyńscy. Natomiast konferencję pt. „Modlitwa psalmami w przeżywaniu żałoby” wygłosił o. Tymoteusz Tarnacki.

 

Uzdrowienie wewnętrzne jest procesem, który często trwa latami. Dlatego organizatorzy dnia skupienia dla rodziców po stracie dziecka nie poprzestają na tym jednym wydarzeniu, ale planują kolejne w przyszłym roku. Jeżeli jesteś matką lub ojcem, którzy przeżyli utratę własnego dziecka, w różnych okolicznościach – przez poronienie, aborcję, chorobę, lub śmierć w starszym wieku – nie wahaj się poprosić o pomoc. Nie jesteś sam/sama z tym co przeżywasz. Bóg chce przyjść do Ciebie ze swoim ukojeniem i pocieszeniem. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt pod numerem w Stanach Zjednoczonych: 201-281-6780 (nagraj wiadomość lub wyślij wiadomość tekstową) oraz zaglądanie na stronę internetową Amerykańskiej Częstochowy, gdzie ukaże się wkrótce więcej informacji:

www.czestochowa.us

 

o. Tymoteusz Tarnacki OSPPE
Amerykańska Częstochowa

www.jasnagora.com

 
 
 

 

 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー