logo
Wtorek, 01 grudnia 2020 r.
imieniny:
Blanki, Edmunda, Eligiusza, Natalii, Florencji – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Diana Papa
Emmanuel na drogach świata
Wydawnictwo Salwator
 


 
format: 105 x 175 mm
stron: 174
ISBN: 83-88119-39-7
 
Kup tą książkę

 
Ten przewodnik duchowy na czas Adwentu wychodzi od lektury dobranych na ten czas fragmentów Ewangelii. Każda medytacja obejmuje spojrzenie na Jezusa i na człowieka. Komentarz do tekstu Ewangelii wypływa z metody lectio divina. Opiera się na sensie Słowa, rozważaniu i przymierzaniu go w konkretny sposób do życiowej codzienności. Spojrzenie na istotę ludzką, które dokonuje się w podobny sposób, ujawnia u pisarki głęboką znajomość złożonej sytuacji współczesnego człowieka, który potrzebuje wcielić Słowo w czyn i zobowiązywać się do określonych postaw i czynów, które nadadzą sens i blask życiu.
Język, którym posługuje się siostra Diana, jest prosty, precyzyjny, „franciszkański”. Treść i styl tych medytacji dowodzą, że życie klasztorne nie oddala od ludzkich spraw, że istnieje ścisły związek i wzajemna zależność pomiędzy nimi a kontemplacyjnym zgłębianiem chrześcijańskich tajemnic. Cieszmy się, że możemy mieć taką przewodniczkę w naszej duchowej wędrówce przez Adwent.
 

Fragmenty tej książki posłużyły jako rozważania rekolekcyjne na Adwent 2006 r.
Emmanuel na drogach świata
 
Zobacz także
Mieczysław Guzewicz
Ewangeliczne prawdy, szczególnie te dotyczące wybaczenia, niesienia krzyża, miłowania nieprzyjaciół, jawią się jako bardzo trudne – czy wręcz niemożliwe – do zrealizowania w codziennym życiu. Nie wolno nam jednak zbyt łatwo się poddawać i zapominać, jak ogromna moc zawiera się w sakramencie małżeństwa. To, co po ludzku niemożliwe, staje się możliwe dzięki Bożej łasce. Małżonkowie, przez sakramentalność swojego związku, mają zagwarantowany nieograniczony dostęp do Bożego wsparcia. Zechciejmy tylko korzystać z tej możliwości.
 
ks. Tomasz Stroynowski
- Panie, czy Ci to obojętne, że moja siostra zostawiła mnie samą przy usługiwaniu? Powiedz jej, żeby mi pomogła. Jezus jednak reaguje w sposób jakiego Marta zupełnie się nie spodziewa: - Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba <mało albo> tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona. Jezus zdaje się mówić: - Marto, naprawdę doceniam twój wysiłek, ale jeszcze bardziej zależy mi na Tobie. 
 
ks. Jerzy Bagrowicz
Dziś wielu rodziców doskonale wie, co kupić dzieciom, aby się od nich „uwolnić”. To będzie nowoczesny smartfon, komputer z kompletem gier i bogatym wyposażeniem, najnowocześniejszymi programami. Jednocześnie zapominają oni, czego naprawdę potrzebują ich dzieci: bardziej niż markowych ciuchów, coraz to wymyślniejszych gadżetów, dzieci potrzebują obecności, bliskości i miłości rodziców.  
 
 
___________________
 
 reklama
 
 
 

 

 
 
グッチバッグコピー グッチ財布コピー