logo
Środa, 22 września 2021 r.
imieniny:
Maurycego, Milany, Tomasza – wyślij kartkę
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 
Facebook
 
Drukuj
A
A
A
 
Exodus Młodych
 


W dniach 17-19 sierpnia 2021 roku na terenie parafii Sanktuarium św. Stanisława Biskupa w Górecku Kościelnym
odbędzie się 11. edycja Spotkania Młodzieży w Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej Exodus Młodych.

 

Exodus Młodych jest projektem o charakterze ewangelizacyjno-kulturalnym pod patronatem J.E. Ks. Bpa Mariana Rojka, organizowanym przez Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej oraz Fundację “Exodus Młodych”. Jest to spotkanie dla każdego, który czuje się młody, pragnie bliżej poznać Pana Boga i odnaleźć swoje miejsce w Kościele. Te trzydniowe rekolekcje to również dobra okazja, by poznać wielu ciekawych ludzi i nawiązać trwałe przyjaźnie.


Celem naszego spotkania jest promocja pozytywnych wartości chrześcijańskich oraz doświadczenie radosnej wspólnoty Kościoła. Uczestnicy przez 3 dni biorą udział w nabożeństwach, koncertach, warsztatach, różnych formach rozrywki, oraz spotkaniach z gośćmi, którzy dzielą się świadectwem wiary.


Do tej pory mieliśmy przyjemność gościć wielu znakomitych mówców i gości: o. Adama Szustaka OP, ks. Piotra Pawlukiewicza, ks. Dominika Chmielewskiego SDB, ks. Krzysztofa Kralkę SAC, Marcina Zielińskiego, Małgorzatę Kożuchowską, Jana Pospieszalskiego, Szymona Hołownię, Dominikę Figurską i Michała Chorosińskiego oraz wiele zespołów chrześcijańskich.


Tematem tegorocznego spotkania jest hasło: Chodź i zobacz.


Hasło tegorocznego Exodusu Młodych jest zaczerpnięte z Ewangelii według św. Jana. Słowa Jezusa są odpowiedział na prośbę uczniów, aby pokazał im gdzie mieszka. Taka sama odpowiedź pada z ust Jezusa, kiedy Natanael zastanawia się czy jest coś dobrego z Nazaretu… Prośby i wątpliwości uczniów nie są wyjaśniane przez ludzkie argumenty, ale przez zaproszenie do tego, aby doświadczyć tego, gdzie On mieszka, jak żyje i przekonać się na własnej skórze jaki jest Jezus.


W tym roku na Exodusie chcemy poruszyć bardzo ważne tematy: Eucharystii, bycia uczniem Jezusa i Rodziny. Wpisują się one w program duszpasterski kościoła w Polsce, jak również w to co przeżywamy w kościele powszechnym. Nie chcemy skupiać się tylko na słowach, ale chcemy doświadczyć tego o czym będziemy mówić podczas naszego spotkania. Ten rok to także, 5 rocznica obecności papieża Franciszka w Polsce podczas ŚDM. Słowa Chodź i zobacz, są również odpowiedział na wezwanie Papieża, który podczas swojej obecności zachęcał nas aby wstać z kanapy.


Nie da się opisać tego co będzie się działo w Górecku Kościelnym w dniach 17-19 sierpnia.
Po prostu CHODŹ I ZOBACZ.


Pomagać nam w tym będą zaproszeni goście: ks. bp Marian Rojek, ks. Krzysztof Porosło, ks. Marcin Przywara SAC, Iga i Konrad Grzybowscy, Michał “Misiek” Koterski oraz zespoły Rap Brothers, niemaGotu, Gospel Rain.


Wszelkie potrzebne informacje znajdują się na naszej stronie:
https://exodusmlodych.pl/