logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak się pozbyć pecha? Jak uprosić pomoc Nieba?
Autor: Sam (---.netinfo.pl)
Data:   2006-04-11 12:55

Od kilku lat przechodzę gehennę.
- straciłem w wypadku auto,które nie było spłacone do końca
- musiałem zamknąć działalność,oszukany przez kontrahentów,zostały potężne długi
- rozpadło się moje małżeństwo
- urząd skarbowy wprowadził mnie w błąd,a mimo to przegrałem w sądzie - kolejny potężny dług
- bank wypłacił mi pieniądze na skutek błędu w oprogramowaniu (!), których nie było, muszę je teraz zwracać - kolejny dług
- skradziono mi samochód
- w służbowym aucie ukradziono wszystkie lampy
- co noc mam silne bóle głowy, przez co niedosypiam - lekarze nie znajdują przyczyn.
Tonę w długach, które zamiast w miarę spłat powinny maleć, ale na skutek dziwnych przyczyn się powiększają. Żaden bank nie chce słyszeć o pomocy dla mnie. Mam DOŚĆ TEGO!!!!!!!
szkoda, że Niebo pozostaje głuche na moje nieustanne prośby o pomoc.
Jak pozbyć się tego pecha? Jak uprosić pomoc Nieba?
Różańce, Koronki, różne modlitwy odmawiam codziennie i bez echa. Tracę wiarę.

 Re: Jak się pozbyć pecha? Jak uprosić pomoc Nieba?
Autor: Marcin (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-04-11 14:02

Pokój Tobie
Rozważ Księgę Hioba.
Ojciec Augustyn Pelanowski w jednej ze swoich konferencji powiadział:
"Jesteś jak Hiob? Nie bój się, poczekaj. Pan Bóg zwróci ci tysiąckrotnie".
I mój ulubiony cytat "Bóg nie stracił kontroli nad twoim życiem, nigdy nie traci"
"Czasem Bóg interweniuje w naprawdę ostatniej chwili, gdy wskazówki zegara pokrywają już godzinę 12, gdy miecz jest o milimetr od spoconej szyi skazańca"
Zbliża się Pascha. Co myśleli uczniowie po śmierci Mistrza, byli na 100% przekonani, że wszystko jest stracone. Zwątpili.
Co się stało 3 dni później. Czy ktoś mógł się kiedykolwiek spodziewać takiego Wydarzenia? Rozważ to.
Marcin

 Re: Jak się pozbyć pecha? Jak uprosić pomoc Nieba?
Autor: Marcin (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-04-11 14:10

www.sielskiefale.pl/sielski.php?fra=101&men=2&b=aud
tu są konferencje o. Pelanowskiego
Marcin

 Re: Jak się pozbyć pecha? Jak uprosić pomoc Nieba?
Autor: andy pandy (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-04-11 14:20

Oj wspólczuję Sam. Bylem kiedyś w podobnej sytuacji ale z pespektywy obecnej nie żaluję. Jakoś się ulożylo. Marcin dobrze Ci radzi , poczytaj Księgę Hioba.
Nie zapomnij o zakończeniu.

 Re: Jak się pozbyć pecha? Jak uprosić pomoc Nieba?
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2006-04-11 14:31

"Jak pozbyć się tego pecha? Jak uprosić pomoc Nieba?" - Uważam, że te dwa pytania dla prawdziwego chrześcijanina, wzajemnie się wykluczają. Może, kiedy zastanowisz sie nad tym, a jednocześnie zmienisz swoje nastawienie, na to, które proponuje Marcin, coś drgnie, zmieni się na korzyść w Twoim, obecnie naprawdę nie do pozazdroszczenia, życiu? Życzę wielu łask Bożych i więcej szczerego zaufania do Jego znaków...

 Re: Jak się pozbyć pecha? Jak uprosić pomoc Nieba?
Autor: Łukasz (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2006-04-11 17:55

Witam,
Pierwszą myśla, jaka mi się nasuneła, była podobna historia z książki "Wyznania Egzorcysty", gdzie opisane jest, że takie objawy mogą świadczyć o dręczeniu diabelskim. Jeśli mogę, to pozwolę sobie zacytować fragmenty z tejże książki:

"Opętania są dzisiaj bardzo rzadkie, ale my - egzorcyści spotykamy wiele osób, którym zły duch wyrządził dużą szkodę w stanie zdrowia, w dobrach materialnych, w pracy, w więziach z innymi..."

"Zawsze rozpoczyna się od zwrócenia uwagi na bóle fizyczne. W organizmie dwoma miejscami, najczęściej dotkniętymi przez złego ducha są głowa i żołądek. Poza ostrymi bólami głowy, niewrażliwymi na środki uspokajające, u młodych ludzi może być nagle zaniedbywanie się w nauce [...]"

Radziłbym udanie się do egzorcysty, bo jak sam zauważyłeś - "lekarze nie znajdują przyczyn" i "na skutek dziwnych przyczyn" - co sugerowałoby interwencje sił nadprzyrodzonych. Polecam też lekturę ww. książki i serwisu
www.egzorcyzmy.katolik.pl

I jeszcze jedno, bo niektórzy boją się egzorcyzmów i wszystkiego, co jest z tym związane - nie bój się - po swojej stronie w walce z diabłem masz m.in. św. Michała, Maryję, anioła stróża, ale przede wszystkim - Boga Wszechmogącego.
Pozdrawiam, Łukasz

 Re: Jak się pozbyć pecha? Jak uprosić pomoc Nieba?
Autor: aria (---.icpnet.pl)
Data:   2006-04-12 09:55

Nie mam takiego konsekwentego pecha, jak przedstawiasz. Ale gdy przychodzi "seria niefortunnych zdarzeń", to---jasne, że chcę, aby się skończyła- jestem tylko człowiekiem--- myślę przede wszystkim, co Pan Bóg mi przez to chce powiedzieć. Bo poza gramatyką nie ma przypadków. Spróbuj też patrzeć na to, jak na piec ognisty, ług farbiarza, za pomocą którego jesteś oczyszczany. Czasem takie "udzielenie pozwolenia" Panu Bogu wyjaśnia i kończy czarną serię. W końcu Jemu chodzi nie o to, aby Cię pognębić, przeczołgać, ale abyś się nawrócił.

 Re: Jak się pozbyć pecha? Jak uprosić pomoc Nieba?
Autor: MaBi (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2006-04-12 13:06

Sam, jak się ma takie trudne doświadczenia za sobą, to wcale mnie ból glowy nie dziwi. Nie trać wiary. To jest chyba coś, co Ci jedynie jeszcze zostalo. No i sam rób wszystko, żeby Twoje życie sie uprosciło. Życzę powodzenia.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: