logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak skutecznie prosić na modlitwie?
Autor: Femmi (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-04-11 14:19

Witam:) Chciałabym prosić o radę, jak myślicie czy kiedy modlę sie o cos dla mojej rodziny np. żeby Pan Bóg uchronił moich rodziców i siostre od nieszczęść doczesnych, obdarzył zdrowiem i dozwolił żyć nam razem do późnej starości, albo o bezpieczną podróż i bezpieczny powrót do domu i chciałabym poprosić o tą łaskę dla całej naszej rodziny oraz dla bliskich nam osób, to wystarczy jak powiem "proszę, Cię Boże o tę łaskę dla całej naszej rodziny i dla bliskich nam ludzi w odniesieniu do ich bliskich i rodzin"? Czy raczej powinnam powiedzieć np. "pomóż tez innym powrócić bezpiecznie do domu itd." W pierwszym przypadku troche dziwnie bo przeciez kazdy ma inna rodzne, wiecej lub mniej rodzenstwa, a ja chce prosic "o te łaske co prosiłam dla nas", ale z drugiej strony kiedy sie powtarza intencje to w całej modlitwie przewazaja prośby, wymienianie itd. też tak dziwnie. Co o tym myślicie? POZDRAWIAM.

 Re: Jak skutecznie prosić na modlitwie?
Autor: Zbyszek_S (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-04-11 14:34

Poczytaj "Kwadrans przed Przenajświętszym" myśli podane przez św. Antoniego Marię Claret http://www.katolik.pl/index1.php?st=rozne&id_r=152&id=585&rodzaj=modlitwy
Pozdrawiam:-)

 Re: Jak skutecznie prosić na modlitwie?
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-04-11 16:05

Mysle, ze najlepiej modlic sie za wszystkich, ktorzy modlitwy potrzebuja. Moja znajoma, kiedy wyjezdza samochodem modli sie za wszystkich podrozujacych.
Jeszcze nie zapomnij pomodlic sie, ze w Waszym zyciu spelniala sie wola Boza, i pozwol jej sie spelniac. A to chyba naturalne, ze czlowiek modli sie najpierw za najblizszych.
A co do modlitwy wstawienniczej za innych, to wcale nie musi dominowac modlitwa prosby, ale np. uwielbienia. Uwielbienie zas wyzwala.

 Re: Jak skutecznie prosić na modlitwie?
Autor: martaaa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2007-04-11 16:31

A Ty myślisz, że Bóg nie zna Ciebie i Twojej rodziny i rodzin Twoich bliskich i np da bezpiecznie powrócić do domu nieistniejącemu bratu, albo ominie trzecią siostrę, ponieważ nie wspomniałaś o niej?
mam wrażenie że trochę matematycznie podchodzisz do modlitwy.

myślę że powinno być odwrotnie, to my powinniśmy na modlitwie słuchać Bożych wyjaśnień, a nie szczegółowo wyjaśniać Jemu o co nam chodzi...

 Re: Jak skutecznie prosić na modlitwie?
Autor: Teofil Jan S. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-04-11 18:36

Przypomnij sobie albo dowiedz się jakimi słowami modlił się do swojego Ojca Pan Jezus w Ogrojcu. Módl się podobnie. Pan Jezus nie wytoczy ci procesu o plagiat.

 Re: Jak skutecznie prosić na modlitwie?
Autor: Bogumiła (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-04-11 20:33

Ciągle zapominamy o najważniejszym. Modlitwa to nie jest załatwianie interesów. To spotkanie z kimś, kto nas kocha. Pamięć o tym "drobiazgu" rozwiąże naprawdę wszystkie problemy podczas naszych modlitw.
Choć oczywiście zawsze będą wnuki, które odwiedzają swoją babcię tylko po to, żeby coś dostać. I nawet nie pomyślą o jej miłości.

 Re: Jak skutecznie prosić na modlitwie?
Autor: jurek (---.perm.iinet.net.au)
Data:   2007-04-12 03:20

Droga Femmi,
Dzis Fr Lou w homili wlasnie powiedzial, ze nie spotkal jeszcze nikogo na lozu smierci, a jest miesiac starszy od Benedykta XVI, kto powiedzialby, ze zycie mial latwe. Cierpienie jest nieodlacznym faktem naszego zycia.

Mk 14, '32 A kiedy przyszli do ogrodu zwanego Getsemani, rzekł Jezus do swoich uczniów: «Usiądźcie tutaj, Ja tymczasem będę się modlił». 33 Wziął ze sobą Piotra, Jakuba i Jana i począł drżeć, i odczuwać trwogę. 34 I rzekł do nich: «Smutna jest moja dusza aż do śmierci; zostańcie tu i czuwajcie!» 35 I odszedłszy nieco dalej, upadł na ziemię i modlił się, żeby - jeśli to możliwe - ominęła Go ta godzina. 36 I mówił: «Abba*, Ojcze, dla Ciebie wszystko jest możliwe, zabierz ten kielich ode Mnie! Lecz nie to, co Ja chcę, ale to, co Ty [niech się stanie]!»'

Jurek

 Re: Jak skutecznie prosić na modlitwie?
Autor: O. Maciej (89.124.116.---)
Data:   2007-04-12 17:21

Ks. Staniek pisal kiedys, ze w modlitwie mozna prosic o wszystko, tylko warto dodawac: "Ale wysluchaj Panie tylko moich madrych prosb!" :)) Wowczas zawsze bedziemy wysluchani, choc nie zawsze po naszej mysli... Na szczescie :)

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: