logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jaki to jest grzech sodomski w małżeństwie?
Autor: Tomasz (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-09-29 13:33

Szczęść Boże wszystkim,
Chciałbym poruszyć sprawę, o której nie słyszałem na naukach przedmałżeńskich a niedługo wstępuję w związek małżeński i jak wiele innych par, które nie wiedzą, że można w małżeństwie popełniać podczas współżycia grzech wołający o pomstę do nieba, tak i ja nie nie wiem o co chodzi.
Oto werset:
"Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze" Rz 1,26.
Proszę mi powiedzieć jaki to grzech?
Wiem, że to delikatna sprawa, ale temat jest poważny - dla mnie i dla ludzi żyjących w małżeństwie też, ponieważ wiele osób nie zdaje sobie sprawy co tak naprawdę robią. Piszę o tym na forum, ponieważ nie mam odwagi zapytać o to wprost księdza.

 Re: Jaki to jest grzech sodomski w małżeństwie?
Autor: ks. Marian (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2007-09-29 14:55

Urywek, który zacytowałeś nie mówi o grzechu w małżeństwie. Jest to tzw. miłość lesbijska. Należy obok homoseksualizmu do grzechów sodomskich.

 Re: Jaki to jest grzech sodomski w małżeństwie?
Autor: Coya (---.ceti.pl)
Data:   2007-09-29 15:08

Przeczytaj np książke o. Ksawerego Knotza "Akt małżeński". Tam uzyskasz odpowiedzi na to i inne pytania, poznasz wizje seksualności nie tylko w kontekście "wolno, nie wolno".
Albo zajrzyj na stronę www.szansaspotkania.net

 Re: Jaki to jest grzech sodomski w małżeństwie?
Autor: Ola (---.stargard.mm.pl)
Data:   2007-09-30 14:30

"Grzech ten dzieje się wtenczas, gdy czyni się jakie bądź grzechy cielesne z osobami tej samej płci; albo też i z osobami drugiej płci, lecz w sposób przeciwny naturze, przyrodzeniu, w taki, w jaki nawet bydlęta nie czynią. Stąd i w małżeństwie prawowitym może się ten grzech znachodzić, a to wtenczas, gdy powinności małżeńskie spełniają się nie w sposób wskazywany przez naturę, przyrodzenie. Lecz dość tego opisania. Kto ma wątpliwości jakie lub niepokój czuje w sumieniu, niech się pyta na spowiedzi. Tam mu powiedzą, czy jest grzech i jaki."
Są to słowa księdza Józefa Stagraczyńskiego.
Fragment, który prztoczyłeś mówi o miłości lesbijskiej. Jest to również grzech sodomski.

 Re: Jaki to jest grzech sodomski w małżeństwie?
Autor: Barbara (---.static.kielce.msk.pl)
Data:   2009-03-02 19:32

Przytoczony przez ciebie fragment mowi o jednym z grzechow sodomskich.
Są jeszcze inne - m.in. seks oralny, analny ...
Każda aktywność seksualna, która nie kończy się wytryskiem nasienia w pochwie jest grzechem.
Jeżeli post był jakkolwiek nietaktowny przepraszam (chciałam "prosto z mostu")
Pozdrawiam, Barbara.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: