logo
Wtorek, 16 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: Dorota (---.dyn.optonline.net)
Data:   2007-10-19 23:32

Panie Moderatorze, chciałam zaapelować, że wypowiedzi Pana Michała, umniejszają człowieczeństwu. Pan Michał ma niewyparzony jęzor. Moim zdaniem nie jest asertywny, a wręcz arogancki, INTELIGENCJA I POMOC NIE POLEGAJĄ NA TYM ABY WYTKNĄĆ CZYJEŚ PORAŻKI LECZ W SPOSÓB ASERTYWNY I ŁAGODNY WESPRZEĆ POKRZYWDZONĄ OSOBĘ W TAK TRUDNYCH CHWILACH. -czego niestety Panu Michałowi brakuje,

wiem, że w tym momencie zniżam się do poziomu W/W Pana Michała, ale musze być prawdomówna.

 Re: Wypowiedzi Pana Michała, umniejszają człowieczeństwu.
Autor: Calina (---.dsl.emhril.ameritech.net)
Data:   2007-10-20 00:13

Michał, czy potrzebujesz jakiejś pomocy? Obiecuję modlitwe w twojej intencji, jeśli będzie konieczne, bo rozpoznaje u ciebie cyfroplamistą nadżerkę prawego nadgarstka. Bardzo niebezpieczne. To pewnie od tej myszy, która zastępuje ci struny głosowe. Widzisz do czego się doprowadziłeś?
Autorkę tego watku zapewniam, że tak zawsze jest od blisko czterech lat, więc ma racje :)
Ale nic i nikt nie jest stracony, dopóki żyje.

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: Blondynka (89.243.103.---)
Data:   2007-10-20 00:14

Brunetka mowi do blondynki:
- Fama glosi, ze uzywasz slow, ktorych znaczenia nie znasz.
Blondi: Tak? To powiedz tej Famie, ze jest glupia i vice versa.

W takim ukladzie ja tez musze byc prawdomowna: goraco polecam kupic sobie slownik wyrazow obcych, albo chociaz nie uzywac slow, ktorych sie nie zna.

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-10-20 01:20

Michal tez musi byc prawdomowny w swoim jezyku :-)
Zadnego umniejszania czlowieczenstwa u Niego nie widze, ale Jego wrecz heroiczna walke o ocalenie czlowieczenstwa :-)

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2007-10-20 02:11

Droga Doroto, dziękuję Ci za rozpoczęcie interesującej dyskusji. Przyznam, że nie czytałem niczego równie interesującego od dawna (no może z wyjątkiem kłótni astronomów na temat, czy czarne dziury to ciemne gwiazdy czy na odwrót, a może czy coś takiego w ogóle istnieje). Najbardziej fascynuje mnie Twój adres internetowy. Ale nie przeszkadzajcie sobie drogie Panie, nie przeszkadzajcie.

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: Kama (---.mousonturm.de)
Data:   2007-10-20 02:28

Oryginalny to temat, skorzystam wiec z okazji, zeby zdradzic swoich glownych faworytow na Forum Pomocy: Panie i Panowie, od Was zaczynam przegladanie odpowiedzi: Michal i 38 na karku. Ogromne dzieki, ze tu jestescie!

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: duszek (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2007-10-20 02:54

Moim zdaniem one nie tylko umniejszają człowieczeństwu ale i uwłaczają człowieka.

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2007-10-20 03:00

Ze smutkiem konstatuję, że stronnicze ingerencje Moderatora w moje wypowiedzi wywołują powszechną konsternację i mogą zaburzać u niektórych konkokocję, wywołując nawet konstypację. Domagam się koniektury. (Bo jak nie, to idę spać)

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: Teresa (83.2.120.---)
Data:   2007-10-20 07:57

Również zaczynam czytanie komentarzy na FP od odpowiedzi Pana Michała. Od dawna nosiłam się z zamiarem podziękowania mu, że jest. Panie Michale serdecznie dziękuję. Moim zdaniem zawsze trafia Pan w sedno.

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: Agnieszka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-10-20 09:39

Zgadzam się z Dorotą, ja także poczułam się niedawno urażona, ale moderator nie zamieścił mojej opinii na forum i jakby nigdy nic, tak sobie czas dalej beztrosko płynie i jest ok. :( To niesprawiedliwe, że nie mogłam wyrazic, co czuję.

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: Teofil Jan S. (tis) (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-10-20 11:00

Roztomiła Pani Doroto,
Posługuje się Pani bardzo modnym obecnie określeniem: "asertywny". Czy byłaby Pani tak dobra i zdefiniowałaby to pojęcie. Stary jestem i stare mam słowniki i w żadnym tego wyrazu znaleźć nie mogę, bo wyraz ten to chyba wynalazek ostatnich lat. A ponieważ lubię wiedzieć co czytam i o co chodzi proszę o definicję.
I drugie pytanie: W jaki to sposób (proszę o przykłady) wypowiedzi Michała "umniejszają człowieczeństwu"? No i na koniec na czym polega "umniejszanie człowieczeństwu"?

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: ks. Marian (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2007-10-20 11:41

Ja do wypowiedzi Kamy dodam jeszcze Bognę i Bogumiłę.
I mam wielką prośbę: Michał nie zmieniaj kierunku.

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: ..::Milka::.. (---.stargard.mm.pl)
Data:   2007-10-20 12:22

Poruszony temat jest dość delikatny. Nie konkurujemy tu ze sobą kto jest bardziej sprytny czy mądry. To jest forum pomocy. Czasem sie z czymś nie zgadzamy, nie podoba sie sposób wypowiedzi, trudno. Ale trzeba być tolerancyjnym. Apeluje do nas/was aby odpowiadając kierować sie MIŁOŚCIĄ BLIZNIEGO. Nie chodzi o to by sie tu zagłaskać ;-) Ja np. zawsze staram sie być autentyczna, ale nigdy nie pisze czegoś, czego sama nie chciałabym przeczytać. Przytocze słowa polskiego przysłowia: "Nie czyń drugiemu tego, co tobie niemiłe". Z Panem Bogiem.

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: Agnieszka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-10-20 13:36

Co to za beznadziejny spor o słowa????? Przeciez tu chodzi o ogolny sens wypowiedzi, a Wy wszyscy czepiacie sie tej pomylki, dajcie spokoj....

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: Marta (89.243.103.---)
Data:   2007-10-20 14:57

Nabralam podejrzen - to pewnie Pan Michal z Zabrza sie nudzil i poszedl odwiedzic znajomych, posiedziec u nich na komputerze, a zeby bylo mu jeszcze bardziej wesolo, zaczal sie podpisywac "Dorota".

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: Beata (---.paemt704.dsl.brasiltelecom.net.br)
Data:   2007-10-20 15:52

Dolaczam sie do wypowiedzi Ks. Mariana i rowniez prosze P. Michala, aby nigdy sie nie zmienial (no, moze tylko w tym, co chcialby w sobie jeszcze zmienic, ale wiadomo o co chodzi).
"Uwlaczac czlowieczenstwu"? 'Boze drogi, Ty widzisz i nie grzmisz', jak mawiala moja Babcia. Ilez to razy dziennie slychac na calym swiecie miliardy glupot uwlaczajacych czlowieczenstwu. Az zal dusze sciska i uszy puchna. Przy nich spokojnie mozna by nazwac Michala Zlotoustym.
Cos jednym pomaga, drugich boli, trzecich rozsmiesza. Sprawa stara jak swiat.

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-10-20 16:07

Mnie Michal tez kiedys tam mocno przygrzmocil, ale On ma najwyrazniej takie powolanie, wiec trzeba Go wspierac, a nie grzmocic. :-) Ja sie usmiecham, jak sobie przypomne tamta historie :-)

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: Ulka (---.toya.net.pl)
Data:   2007-10-20 16:14

duszek napisał:
Moim zdaniem one nie tylko umniejszają człowieczeństwu ale uwłaczają człowieka"

o to to, bynajmniej z całą pewnością konsoliduję się pejoratywnie ;)

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2007-10-20 17:14

O to, to, to. Tylko pierwotna wersja była według mnie lepsza, ale - to się nazywa cenzura prewencyjna, zapewne. Co młodzi mogą o tym wiedzieć? Ja się tak nie bawię, proszę Moderatora i uprzedzam, zemszczę się w stosownym czasie. Pan Bóg nie rychliwy, ale sprawiedliwy. Poza tym według mnie Moderatora strach oblatuje, to jest jedyne (logiczne) wytłumaczenie.

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: J (---.hsd1.nj.comcast.net)
Data:   2007-10-20 19:05

Marto, Michał szybki jest, owszem :) Ale zapewniam cię, że zdecydowanie przeceniłaś jego możliwości przemieszczania się :)
Resztę twoich podejrzeń pozostawię bez komentarza.

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: zielona_mrowka (---.chello.pl)
Data:   2007-10-20 19:20

A ja jednak bym prosiła aby odsiewać część wypowiedzi Michała bo często jest aż przykro go czytać.
Ale takie to forum jest. Mnie przez długi czas wycinano nie ze względu na treść ale ze względu na nicka (nie wiem co Moderatorowi się w nim nie podobało). Z pierwszych miesięcy mojej działalności tutaj niewiele z tego co pisałam się pojawiało. Z Michałem jest zupełnie odwrotnie ze względu na nicka wszystko co jest napisane od razu jest publikowane... cóż...
A swoją drogą która to już oddzielna skarga na Michała?

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2007-10-20 19:33

Dziękuję księże Marianie za uznanie, tym bardziej, że chyba sobie na nie wcale nie załuzyłam, bo coś mnie tu ostatnio na FP mało widać. Hm. A może Ksiądz chce mnie w ten sposób uaktywnić...?

A swoją drogą bardzo sobie cenię wypowiedzi ksiedza Mariana - sa takie krótkie, acz bardzo mądre, trafne i rzeczowe. :))) Z całym szacunkiem, dziekuję za Twoją tu obecność. :)))

Dorota, też jestem prawdomówna, więc dla Twojej informacji - nasz Moderator to także ksiądz ze zgromadzenia zakonnego Salwatorianów... A ksiądz to z pewnością nie Pan... Chociaż w konfesjonale rzeczywiście Pana Jezusa zastępuje.

Michał, a spróbuj Ty tylko zmienić tu na forum swój styl wypowiedzi... Obiecuję, że przestane Cie czytać - ale to chyba nie jest prawdą tak do końca, bo gdzieżbym ja mogła... To takie moje straszenie (A co? Czy tylko Moderatora ma strach oblatywać), co byś się za bardzo nie zbisurmanił. Poza tym to razem z Caliną i innymi Forowicz(k)ami stanę za Tobą murem, możesz liczyć na moją pomoc zawsze.

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: Ulka (---.toya.net.pl)
Data:   2007-10-20 20:59

zielona_mrowka napisała:
'Z Michałem jest zupełnie odwrotnie ze względu na nicka wszystko co jest napisane od razu jest publikowane... cóż..."

A Michał z kolei twierdzi, że go wciąż i ciągle wycinają... ;)

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: fisz (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-10-20 21:47

To fakt, Michał ma niewyparzony jęzor - ukryć się nie da, zaprzeczać też nie ma co. Ale nie ma co przesadzać, dużo osób pisze tutaj różne rzeczy i niektóre wypowiedzi są dla mnie okrutnickie a może po prostu bezmyślne (wiadomo, łatwiej znaleźć rozwiązanie jeśli jest się osobą z boku no i z takiego obserwatorskiego punktu widzenia wszystko wydaje się takie proste) Mimo to myślę, że to co pisze Michał jest dobre (no nie zawsze mogę się zgodzić), styl specyficzny -swój urok ma i jakby nie było z reguły uwagi trafne i na temat. To moje zdanie.

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: Karmelka (82.160.108.---)
Data:   2007-10-20 22:11

żałosne...
Chciałam przypomnieć, że KAŻDY z piszących jest CZŁOWIEKIEM, który potrzebuje DOBREGO słowa. Pisząc, że ktoś tam obraża innych, przy okazji wywołując niepotrzebną dyskusje nt faworytów etc. i samemu obrażając tego kogoś (bo jak inaczej nazwać napisanie posta do ludzi, którzy i tak nic nie zmienią, a nie na priva osoby opisywanej?) - jest po prostu (powtórzę się) żałosne.
Czasem bardziej pomożemy i zaradzimy MODLITWĄ i BARKIEM komentarza.
Z BOGIEM.

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: ..::Milka::.. (---.stargard.mm.pl)
Data:   2007-10-20 22:12

Marto napisałs: "Nabralam podejrzen - to pewnie Pan Michal z Zabrza sie nudzil i poszedl odwiedzic znajomych, posiedziec u nich na komputerze, a zeby bylo mu jeszcze bardziej wesolo, zaczal sie podpisywac"
Skąd taki pomysł? Przecież nie chodzisz za panem Michałem. Takie domniemania wprowadzają niepotrzbny zamęt na forum... Być może masz racje, ale nie masz dowodów.
Poza tym zaskakujące jest, że tak chętnie i łatwo oceniamy innych. Przecież to Forum Pomocy, nie powinno być tu miejsca na oceny, nieuzasadnioną krytyke. Pomyślcie jak może sie czuć sie pan Michał, kiedy to czyta. On jest tylko człowiekiem, jak my wszyscy. Przecież to co pisze jest zgodne z naszą religią. Jeśli ktoś poczuł sie urażony jego wypowiedziami, niech ich nie czyta. Ale dajcie już spokój temu człowiekowi, bo o każdym z nas można by wiele napisać tylko po co?
Po co tu jesteśmy? Żeby sie krytykować, czy by sobie pomagać? Czy Pan Jezus tego nas uczy? Nie. Przede wszystkim MIŁOŚĆ BLIZNIEGO :) Z Panem Bogiem.

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2007-10-20 22:24

Miło tyle na swój temat, ale ja o czym innym, jak zapewne KSIĄDZ Moderator zauważył, ja o cyferkach, choć to temat drażliwy i zakazany jak widać. Cyferki... protestuję, stanowczo. Ostatni raz. Da się bez c.b.d.u.

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: Krystyna K. (---.ostnet.pl)
Data:   2007-10-20 22:31

Tyle postów na ten temat. No nie dam rady wszystkich przeczytac, ale czuję się zobowiązana napisac. Według mnie Pan Michał jest super :-) odważny i "niezrzeszony w towarzystwie wzajemnej adoracji", ma swój styl pisania i ma do tego prawo. Po dłuższym pobycie na forum mam nadzieję, że kiedy Pana Michała poznasz lepiej przyznasz mi Dorotko rację. Komunikacja wirtualna jest specyficzna, żeby nie napisac trudna. Nie wszystkie nasze zamierzenia, kiedy odpowiadamy na posty i oczekiwania, kiedy pytamy, mogą byc zrealizowane. Sama się namyślę jak odpowiedziec, potem jak już wyślę post to mam obiekcje, a może coś nie tak napisałam i w końcu ulga: uff, na szczęście jest moderator, to niech decyduje: czy puścic, czy zatrzymac.

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: J (---.hsd1.nj.comcast.net)
Data:   2007-10-20 22:46

Ponieważ należę do osób, którym się od Michała (wprost i między wierszami) "dostało", oświadczam: nie poniosłam z tego powodu uszczerbku na zdrowiu fizycznym ani psychicznym, nie odeszłam z Kościoła, nie straciłam wiary w Boga ani miłość bliźniego :). Stwierdzam ponadto, że moje poczucie własnej wartości i godności nie zostało naruszone (nie jest uzależnione od komentarzy Michała, chociaż jego opinie cenię).
Moje forumowe "starcia" uzmysłowiły mi, że ostre słowa skierowane do innych osób brzmiały w moich uszach zawsze nieco łagodniej, niż gdy to ja byłam ich adresatem. To uwaga dla tych, którzy nigdy nie byli na celowniku :)

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: duszek (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2007-10-21 00:07

Ulka ;))

Nareszcie ktoś się ze mna skonsolidowywuje. Ale co one umniejszają temu człowieczeństwu to już sie chyba nie dowiem.

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: Marta (89.243.103.---)
Data:   2007-10-21 00:26

Milka :) Skad takie podejrzenie - bo Michal sie lubi wyglupiac (nie zauwazylas jeszcze?) i juz kiedys zreszta tak zrobil.
Jak on sie czuje - na pewno wspaniale i ma duzo uciechy przy czytaniu tego watku.

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2007-10-21 00:38

Marta, nie tylko Michał ma sporo 'radochy', czytając ten wątek, nie tylko on ;))))
A Moderator czasem pozwala nam się integrować w luźnym wątku - to info dla tych, którzy burzą się i wysyłają nas na dyskusje...

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: Bogumiła (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-10-21 00:40

Michał, nie da się bez. Ale da się łatwiej. Ale publicznie nie napiszę jak, jak chcesz wiedzieć, to napisz na priva. Chyba że już wiesz.

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: Inka (---.kalisz.mm.pl)
Data:   2007-10-21 12:22

Dorota napisała:
"Panie Moderatorze, chciałam zaapelować, że wypowiedzi Pana Michała, umniejszają człowieczeństwu. Pan Michał ma niewyparzony jęzor. Moim zdaniem nie jest asertywny, a wręcz arogancki, INTELIGENCJA I POMOC NIE POLEGAJĄ NA TYM ABY WYTKNĄĆ CZYJEŚ PORAŻKI LECZ W SPOSÓB ASERTYWNY I ŁAGODNY WESPRZEĆ POKRZYWDZONĄ OSOBĘ W TAK TRUDNYCH CHWILACH. -czego niestety Panu Michałowi brakuje, wiem, że w tym momencie zniżam się do poziomu W/W Pana Michała, ale musze być prawdomówna."

Doroto, dzięki. Nareszcie coś konkretnego na temat Michała, on rzeczywiście nie jest asertywny. Gdyby był asertywny, to unikałby jak ognia FP, bo tu się naczyta tylko o wielu trudnych sprawach, a chcąc pomóc angażuje jednak swoje siły, wiedzę i ( tak przypuszczam) emocje również. I CZAS.
I nie przesadzalabym z tym pragnieniem łagodności, radykalne środki są skuteczniejsze. Myślisz, że mielibyśmy św. Pawła, gdyby Jezus nie powalił go na ziemię, oślepiając jednocześnie?
Wsparcie to dobra rada i życzliwość, fajnie gdy się, jak Michał, doda do niej nieco humoru.
Pozdrowienia dla Bohatera wątku :))

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: Ulka (---.toya.net.pl)
Data:   2007-10-21 13:12

Dla równowagi czasem trzeba potrząsnąć, zamieszać, a potem pozwolić, by się ustało. Albo na odwrót, czyż nie? :)

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: Dziadek_Muminka (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2007-10-21 13:36

Hehe. Bardzo mi się podoba, bardzo...
Zwłaszcza ostatnie zdanie jest wspaniałe:
"wiem, że w tym momencie zniżam się do poziomu W/W Pana Michała, ale musze być prawdomówna."
No i o to chodzi, aby być prawdomównym :)
Zatem, wobec powyższego stwierdzenia Doroto, Michał jest równie prawdomówny jak Ty sama :)
Jaki ten język polski jest zawiły. ;)
Pozdrawiam i życzę więcej radosci w sercu :)

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: marta-maria (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-10-21 13:57

Kiedy po raz pierwszy trafiłam na FP, moje pierwsze skojarzenie co do metody stosowanej przez Michała dotyczyło zenu. W zenie nauczyciel często robi głupka z ucznia, żeby ściągnąć go do rzeczywistości. Robi to przez koany (rodzaj zagadek prowadzących do wewnętrznego oświecenia) lub po prostu bijąc ucznia w odpowiednim momencie. Czy taką metodę można stosować przez internet, kiedy nie wiemy, z kim po drugiej stronie mamy do czynienia? Nie wiem. Wnoszone w tym wątku zastrzeżenia świadczyłyby, że coś może być na rzeczy. Jednak wierzę w mądrość Moderatora oraz asystencję Ducha Świętego (lub w kolejności odwrotnej).

Podobne jak w zenie metody stosowali ojcowie i matki pustyni. Polecam lekturę starochrześcijańskich apoftegmatów. Oto próbka: Ktoś pytał starca: 'Co robić, żeby się zbawić ?' A on plótł linę; i nie podnosząc oczu od roboty, odpowiedział: 'Widzisz'.
Więcej na ten temat:
http://www.fronda.pl/arch/07/121.htm
oraz
http://www.tyniec.com.pl/product_info.php?products_id=3302

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: Beata (---.paemt704.dsl.brasiltelecom.net.br)
Data:   2007-10-21 16:52

Zaczyna mi sie podobac. I tak to na pleckach nie-Wolodyjowskiego mozemy miec niezlego tasiemca. kto wie?
miala Bogna, moze miec i Michal. czemu nie?
PS. Bogno droga, jakby co, moge sie dolaczyc do Twojego muru, tylko krzyknij, juz jestem. :)

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: madzia (---.pikonet.pl)
Data:   2007-10-21 16:55

Szczerze to zdziwiłam się, że ten wątek został tutaj puszczony. Bo w końcu to nie forum dyskusyjne, prawda Ojcze Moderatorze? ;)

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: martaaa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2007-10-21 17:24

ja też, ja też, ja też, ja też chcę żeby o mnie cały wątek powstał.
stwórzcie wątek o marcieee.
dlaczego o mnie nikt nie mówi tylko ciągle o tym Michale i Michale. w czym martaaa jest gorsza od Michała?
nawet sam Michał w życiu nie zwrócił uwagi na martęęę, niechby nawet był niemiły, ale nie, on nawet słowa nie powie, nawet okiem nie mrugnie.
przychodzę tu prawie od roku i nic, to nie jest sprawiedliwe.

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: Michał (30752) (---.zabrze.net.pl)
Data:   2007-10-21 17:24

Dementi
W związku z pojawiającymi się uporczywymi pogłoskami, jakobym miał coś wspólnego z przedterminowymi wyborami do władz ustawodawczych, oraz wywarł decydujący wpływ na ich taki, a nie inny wynik, niniejszym stanowczo zaprzeczam jakobym miał cokolwiek wspólnego z powyższym marnotrawieniem grosza publicznego. Wszyscy, którzy mnie znają wiedzą, że zawsze byłem zwolennikiem monarchii konstytucyjnej, a nigdy demokracji ludowej pod jakąkolwiek postacią. Jednocześnie, korzystając z okazji oświadczam, że jestem absolutnym przeciwnikiem konstytucji UE pod jakąkolwiek postacią, a także protestuję przeciwko przyjęciu przez Polskę tzw. karty praw podstawowych. Stanowczo domagam się także powołania adekwatnych komisji i rozliczenia winnych temu skandalicznemu stanowi rzeczy.
P.S.
Uprzedzałem zresztą, że to się tak skończy, było słuchać.

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: femme (---.rybnet.pl)
Data:   2007-10-21 18:07

To jest naprawdę ekscytujące.

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: Inka (---.kalisz.mm.pl)
Data:   2007-10-21 18:43

martaaa napisała:
"ja też, ja też, ja też, ja też chcę żeby o mnie cały wątek powstał. stwórzcie wątek o marcieee. dlaczego o mnie nikt nie mówi tylko ciągle o tym Michale i Michale. w czym martaaa jest gorsza od Michała? nawet sam Michał w życiu nie zwrócił uwagi na martęęę, niechby nawet był niemiły, ale nie, on nawet słowa nie powie, nawet okiem nie mrugnie. przychodzę tu prawie od roku i nic, to nie jest sprawiedliwe"

Martaaa,
żeby się Michal Tobą na Forum zainteresował, musiałabyś wykazywać cechy nastolatki skażonej wychowaniem w zreformowanej podstawówce, czyli patrzącej na świat poprzez testy. Takim przypadkom należy się pomoc w pierwszej kolejności.
A co do własnego wątku: ja bym się tak nie cieszyła. Nie pamiętasz, jak mało zajmowaliśmy się Bogną gadając jak najęci?

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: Ola (---.stargard.mm.pl)
Data:   2007-10-21 20:47

Warto przy okazji poruszonego przez Dorote problemu, zastanowić sie nad sobą. Tak łatwo dostrzec drzazge w oku blizniego, lecz we własnym nie możemy dostrzec belki:
"Czemu widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku? Jak możesz mówić swemu bratu: "Bracie, pozwól, że usunę drzazgę, która jest w twoim oku", podczas gdy sam belki w swoim oku nie widzisz? Obłudniku, usuń najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka brata swego. Nie ma drzewa dobrego, które by wydawało zły owoc, ani też drzewa złego, które by dobry owoc wydawało. Po własnym owocu bowiem poznaje się każde drzewo; nie zrywa się fig z ciernia, ani z krzaka jeżyny nie zbiera się winogron. Dobry człowiek z dobrego skarbca swego serca wydobywa dobro, a zły człowiek ze złego skarbca wydobywa zło. Bo z obfitości serca mówią jego usta." Łk 6, 41-45
Nie oceniajmy sie zbyt łatwo, bo ani pan Michał, ani nikt inny nie jest wystarczająco mądry, by ocenić człowieka na podstawie kilku zdań. To taka moja refleksja, a druga to by skupiać sie na problemach i na pomocy. Tylko Bóg może sądzić i oceniać. wiem to boli, bo lubimy czasem komuś dopiec, wykazać czyjąś ułomność. Ale nie taki jest cel tego forum. Podsumowując dodam, że nawet jeśli zwracamy uwage komś, to tylko po to by pomóc, dać do myślenia:) a nie by obrazić. Przede wszytskim MIŁOŚĆ BLIZNIEGO. Z Panem Bogiem.

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: Michał (88889) (---.zabrze.net.pl)
Data:   2007-10-21 21:19

Chciałbym jednocześnie z całą stanowczością zaprzeczyć, jakoby przedłużanie się ciszy wyborczej oraz kłopoty z dostarczeniem kart do głosowania do komisji wyborczych i inne wybryki były także moim dziełem. Nie mam z tym absolutnie nic wspólnego. I osobiście uważam, że jest to zachęta organizatorów imprezy dla przyszłych członków komisji wyborczych w następnych wyborach, jako, że do diet może będą im doliczane specjalne dodatki za nadgodziny i pracę w warunkach szkodliwych dla zdrowia psychicznego. Stanowczo zaprzeczam również jakoby trwające prace nad objęciem członków komisji immunitetem, były moją inicjatywą.
P.S.
Ponieważ ostanio przydzielony mi numer jest znośny, to przy nim pozostanę. Niniejszym usilnie upraszam Moderatora, by nie przysyłał mi już innych propozycji.

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: Maria (145.253.3.---)
Data:   2007-10-22 16:57


Pan Michał jest osobą, która uwielbia dyskutować i być może właśnie dlatego jego posty są często prowokacją do dyskusji.
Tak poza tym to nie mam nic przeciwko wypowiedziom Pana Michała, którego pozdrawiam serdecznie.

Maria

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: Inka (---.kalisz.mm.pl)
Data:   2007-10-22 17:17

Tak nas rozgrzala kampania wyborcza, że nawet na FP oddajemy głosy.
Wydaje się w tej chwili, że elektorat Pana Michała jest bardziaj zmobilizowany :))

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: jurek (---.perm.iinet.net.au)
Data:   2007-10-23 11:59

“..Nie powinni szukac kogos, jak to sie mowi ulepionych z tej samej gliny z jakiej jestesmy sami ulepieni, ktorzy zawsze postepuja z wielka troska; powinni wybrac czlowieka, ktory jest kompletnie oderwany od rzeczy tego swiata. Jest wielka korzyscia dla nas majac moznosc konsultowac z kims, kto zna nas, abysmy mogli sie poznac samych siebie. Jest wielka zacheta widziec, rzeczy wydawajace sie niemozliwe, ze sa mozliwe dla innych i jakie latwe dla innych. Czyni nas, ze mozemy imitowac ich wzloty i podjac wzlot sami, jak to mlode ptaki robia uczone przez dorosle…
Patrzmy na wlasne bledy i zostawmy innych w spokoju; bo ci co zyja ostroznym ulozonym zyciem maga byc zaszokowani wszystkim, choc mozemy nauczyc sie bardzo waznej lekcji od osoby, ktora szokuje nas. Nasze zewnetrze maniery i zachowanie moze byc lepsze niz innych, ale to, chociaz dobre, nie jest najbardziej wazna rzecza; nie ma powodu, abysmy oczekiwali, aby kazdy szedl nasza wlasna droga i nie powinnismy probowac pokazywac innym duchowej drogi, kiedy moze nie wiemy czym ona jest. Nawet z tymi pragnieniami, jakaie Bog nam daje, abysmy innym pomagali, siostry, mozemy zrobic blad i wtedy lepiej jest robic co Regula mowi.nam – probowac zyc w ciszy/milczeniu w nadziei, ze Bog zatroszczy sie Sam…”

Wlasnie przeczytalem u sw. Teresy na koniec trzeciej komnaty.
Saint Teresa of Avila: Interior Castle
http://www.catholic-forum.com/saints/stt01001.htm

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: J (---.hsd1.nj.comcast.net)
Data:   2007-10-24 01:57

martaaa, niestety, nie jestem Michałem, o którego uwagę się dopominasz :). Wątku o tobie też nie będę próbowała zakładać - do tego lepiej się nadają inni stali bywalcy Forum :)) Ale chcę ci powiedzieć, że cię pamiętam (z FP) - chociaż nie wiem czy ma to dla ciebie jakiekolwiek znaczenie.
Serdecznie pozdrawiam :)))))

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-10-24 18:40

Michale, czy Ty spisujesz te cyferki z dolu: "Przepisz kod z obrazka", czy z tej reklamy "Duzy Lotek kumulacja"? :-)

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-10-24 18:44

Ta reklama umniejsza moje czlowieczenstwo, wiec w gescie rozpaczy zrzekam sie 38. I jutro rano chyba polece do kolektury :-)

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: martaaa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2007-10-24 21:33

J,
ma znaczenie, ogromne. Michał to tylko symbol :)
pozdrawiam serdecznie również
ps. czy to lotto musi mi tak lattać przed oczami?

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: mantoniusz (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2007-10-24 22:26

Pan Michal jest tylko Panem Michalem. Niczym mniejszym ani wiekszym. To ze zdarzaja mu sie celne uwagi i wpadki, dalej pozostaje Michalem.
pozdrawiam Michała.

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: Inka (---.kalisz.mm.pl)
Data:   2007-10-24 23:23

"Ta reklama umniejsza moje czlowieczenstwo, wiec w gescie rozpaczy zrzekam sie 38. I jutro rano chyba polece do kolektury :-)"
Jak mogłaś, 30ósemko? Czy Ty wiesz, że ja przed sekundą wysłałam posta, w którym pisałam, że nikt się nie interesuje wygraniem miliona dolarów?
Czy ja teraz wyglądam wiarygodnie? :((

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2007-10-24 23:24

Dzięki mantoniuszu. Twoja uwaga jest mi bliska. Nie czuję się nikim innym. Co do cyferek, to ja już uprzedzałem, że TE nie wygrywają. Natomiast reklamy, są jak diabeł - sprytne i natrętne, nie sposób ich przegonić, zawsze wrócą, niezależnie od egzorcyzmów. To już chyba tak do śmierci...

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: .. na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-10-25 13:24

Losowanie juz dzis ok. 21.55. Lotki Male stoja otworem. Emocje, emocje, emocje.
Tu sie wstrzele chyba w 55. Emocje, emocje, emocje.

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2007-10-28 22:33

Losowanie minelo: byly dwie 38 i 55, reszty nie pamietam. Ale nasadzam sobie z powrotem 38 na kark, bo czas powrocic do statecznej codziennosci. Wrescie bede wygladac na forum, jak czlowiek. (choc pewno Michal sie z tym nie zgodzi, ale...)

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: Joy (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2009-08-15 11:59

"Jako więc wybrańcy Boży - święci i umiłowani - obleczcie się w serdeczne miłosierdzie, dobroć, pokorę, cichość, cierpliwość, znosząc jedni drugich i wybaczając sobie nawzajem, jeśliby miał ktoś zarzut przeciw drugiemu: jak Pan wybaczył wam, tak i wy!" Kol 3, 12-13.
Powyższy fragment, z uwagą skierowaną na "znosząc jedni drugich" :) pomaga mi w zachowaniu spokoju wobec wielokrotnie budzących sprzeciw "wyskoków" Michała. Ponieważ - po paru latach bytności na Forum - zauważam, że wszelkie próby zwracania mu uwagi przynoszą efekt zbliżony do skutków prawienia morałów przeciętnemu nastolatkowi, nie widzę większego sensu w reagowaniu nawet na ewidentne przegięcia, celem nakłonienia go do zmiany stylu. Jedynie troska o osoby szukające pomocy, wydaje mi się być słusznym powodem, dla którego nie zawsze warto pozostawać biernym, jednakże nie polecam tego rodzaju aktywności osobom o słabej kondycji psychicznej, nieumiejącym zdystansować się od nieprzewidywalnych następstw ;)
Chociaż osobiście bardzo cenię wiele wypowiedzi Michała ze względu na głębię ich treści, uważam, że mają nikłe szanse dotarcia do tych, do których są bezpośrednio adresowane, z powodu formy w jakiej są przekazywane lub "zachęcającego" wstępu, którym są opatrzone. Bardzo by mnie ucieszyło, gdyby ktoś mnie przekonał, że się mylę w tym "osądzie", i na masową skalę, osoby zrugane przez Michała, potrafią odkryć w jego wypowiedziach wartości, których wcześniej nie dostrzegały, i za nimi pójść.
Nie polecam forumowych polemik z Michałem motywowanych nadzieją, że zostaniemy lepiej zrozumiani przez naszego oponenta. Jeśli ktoś się chce w to pchać, to raczej z nastawieniem na totalny brak zrozumienia i zadziwiające a czasem wręcz szokujące wnioski pod swoim adresem :)

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: Michał (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2009-08-15 12:00

Droga Joy, dawno się tak nie uśmiałem, jak czytając Twoją wypowiedź. Nie wiem czy zdajesz sobie z tego sprawę i czy tego chciałaś, ale utwierdziłaś mnie w przekonaniu, że mam robić to co robię, skoro efekty są tak oszałamiające i dla mnie niespodziewane. Szczerze mówiąc, nie liczyłem na to. To co robię, to jak rzucanie grochem o ścianę, czy pisanie palcem na piasku, nie miałem większych ambicji, jak tylko wytrącić kogoś z równowagi, albo trochę nim potrząsnąć. Wiem, że efekt żaden i trudno oczekiwać czegoś innego, niż odwrócenia się tyłem zranionej miłości własnej, a jednak jest nadzieja w narodzie, skoro niektórzy ludzie zaczynają samodzielnie myśleć (nie zgadzać się z tym co piszę, tylko samodzielnie myśleć, przecież piszę wyraźnie, nie moja wina, że nie czytają). Myśmy już osiągnęli pewien etap i siebie nie przekroczymy. Dlatego macie to co macie. Tymczasem Wy musicie iść dalej, a wygląda na to, że "jesteście w lesie" (określiłbym dosadniej, ale znam Moderatora). Mój Boże, żeby było Was trochę więcej... Jak ja lubię widzieć, że ktoś zaczyna samodzielnie myśleć, a nie tylko, hm wydalać tę papkę, którą Wam wtłaczają do mózgownic.
P.S.
Mam nadzieję, że tego co napisałaś, nigdzie nie wyczytałaś, tylko sama? Wiem, ale wolę się upewnić, bo już niejedno rozczarowanie...
P.S.2
Tylko mnie nie rozczaruj, bo to jest proces, który trzeba aż do końca życia, licząc się z tym, że wielokrotnie wszystko co do tej pory do góry nogami.

-----------

Wyjęte z wątku.
moderator

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: jumik (---.chello.pl)
Data:   2009-08-15 17:50

Mam podobne przemyślenia co Joy, choć jestem tu dość niedługo.
Dziwi mnie też brak reakcji moderatora na takie zdarzenia.

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: Joy (---.lightspeed.austtx.sbcglobal.net)
Data:   2009-08-23 04:13

Zważywszy na fakt, iż moja opinia dostąpiła zaszczytu przeniesienia do wątku „dla potomnych” ;), prezentowanego od czasu do czasu nowym uczestnikom Forum, za rzecz konieczną uważam jej uzupełnienie. Otóż tchnąca optymizmem riposta Michała, może wprowadzać przypadkowego czytelnika w błąd, poprzez sugestię, jakoby moje refleksje są najlepszym dowodem na skuteczność jego metod. Żeby zapobiec rozprzestrzenianiu się w umysłach internautów takiej fałszywej konkluzji - szczególnie, że wyrwanie z szerszego kontekstu naszych wypowiedzi nie sprzyja poprawnemu wyciąganiu wniosków - oświadczam, że nadzieje Michała dotyczące młodego pokolenia, do którego zostałam nieopatrznie (?) zaszeregowana, pozostają wciąż niespełnione :))

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2009-09-22 11:08

Joy, Ty zawsze będziesz dla mnie młodym pokoleniem. Ja, gdy byłem młody miałem co najmniej 300 lat, a teraz, gdy jestem już stary, to lepiej nawet nie przyznawać się do wieku (jest Biblijny). Przecież nie zechcesz być taka stara jak ja? W to nigdy nie uwierzę, takich Kobiet po prostu nie ma. Ja już wszystko widziałem, wszystko przeżyłem, ciż mnie może jeszcze zadziwić, oprócz Pana Boga?

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: Joy (---.lightspeed.austtx.sbcglobal.net)
Data:   2009-09-22 21:41

Nie, skądże, taka stara jak ty nie chcę być ;) Ale przyznam, że przez jakiś czas zastanawiałam się, które z nas pierwsze wyrosło z pieluch. Gdybyś doprecyzował termin "prawie dorosły nastolatek", którym określiłeś swojego pierworodnego, moja ciekawość byłaby zaspokojona. Poza tym im więcej mam lat, tym bardziej doświadczam, że jestem Bożym dzieckiem, więc jak tu w ogóle mówić o starości :))
P.S. Oprócz Pana Boga, mnie zadziwia jeszcze to, że wlazłeś do tego wątku :)))

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: piotrek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2010-01-06 21:22

Na początku - owszem - wypowiedzi Pana Michała mogą wydać się niegrzeczne, mocno uszczypliwe (czy nawet zgryźliwe), mogą wprowadzić pewne zniesmaczenie i zadawanie pytania - czy tak wygląda pomoc katolika? Jednak kiedy się czyta jedną, drugą, dziesiątą odpowiedź Michała, później kolejne dziesiątki najróżniejszych zaznaczam pytań i kolejne odpowiedzi to zaczyna się rozumieć. :) To dobrze, że każdy jest tu indywidualny i każdy pisze nieco innym językiem :) Dzięki temu tworzy się jakaś równowaga. ;)
W końcu wszyscy jesteśmy inni. A ostatecznie - panuje tu "mimo przyjaznej uszczypliwości" i ostrego tonu "dla dobra pytającego" rodzinna atmosfera. pozdrawiam
Z Panem Bogiem.

 Re: Wypowiedzi Pana Michała umniejszają człowieczeństwu.
Autor: Joy (---.lightspeed.austtx.sbcglobal.net)
Data:   2013-06-12 07:31

Proszę czytelników tego wątku o nieodnoszenie mojej opinii sprzed prawie 4 lat do postów Michała pisanych później. Po dokładniejszym przyjrzeniu się szeregowi jego nowszych wpisów dochodzę do wniosku, że uległy one zasadniczej zmianie na niekorzyść. W moim odczuciu przeważająca większość z nich nie zawiera już treści zasługujących na szczególną uwagę, a narastające niechlujstwo formy przekazu powoduje, że wychwytywanie coraz mniej licznych wartościowych myśli Autora jest stratą czasu.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: