logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Dziś poczułam, że brakuje mi Teofila Jana S.
Autor: martaaa (---.chello.pl)
Data:   2008-04-13 23:31

chciałam się tylko zwierzyć
tak sobie czytam te pytania i odpowiedzi wszystkie i jedne rozumiem innych nie, z jednymi się zgadzam z innymi nie, jak zwykle wszystko jest normalnie
ale dziś poczułam że brakuje mi Teofila Jana S.
Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

-----------

Dla wyjaśnienia - TIS to nick naszego Forowicza, który umarł 3 stycznia 2008 r.
moderator

 Re: Dziś poczułam, że brakuje mi Teofila Jana S.
Autor: mama (---.proxy.aol.com)
Data:   2008-04-14 02:12

Ciekawe, ze ja dzisiaj rowniez o TISie myslalam. Wracalam z kosciola autostrada, i przejezdzal jakis pojazd dostawczy, ktory w nazwie pierwsze litery mial wlasnie TIS (w dodatku te pierwsze byly duze, a reszta byla malymi). Oczywiscie skojarzenie mialam natychmiastowe. I zaraz westchnelam o pokoj Jego Duszy. Wokolo blekit nieba przysloniety byl rozowawymi, i niebiesko-sinymi chmurami, i ogolnie przyroda wygladala jak "nie-z-tej-ziemi"... I znow pomyslalam o TISie; o tym, ze pewnie On juz sie cieszy Niebianska Radoscia... :))

 Re: Dziś poczułam, że brakuje mi Teofila Jana S.
Autor: Bogumiła (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2008-04-14 09:13

A mnie się często na forum zdarza myśleć, czytając jakiś wątek, że gdyby był TIS, to napisałby to i tamto...

 Re: Dziś poczułam, że brakuje mi Teofila Jana S.
Autor: Inka (---.kalisz.mm.pl)
Data:   2008-04-14 10:42

To niesamowite, ale wczoraj czytając greckie słówka zauważyłam słowo "tis" i pomyślałam właśnie o TISie. O tym, że to słowo doskonale do niego pasuje, bo znaczy "ktoś". Teofil Szeja naprawdę był kimś.
Niezwykłe w tej sprawie jest to, że wczoraj nie tylko ja wspomnialam o nim...
Pamiętajmy o modlitwie za TISa.
I módlmy się również w intencjach nas wszystkich spotykających się na tym Forum. Nie ma sensu ograniczać się do jednej modlitwy w miesiącu za Internautów, prawda? Bóg nas słucha codziennie:)

 Re: Dziś poczułam, że brakuje mi Teofila Jana S.
Autor: strzyga (---.aster.pl)
Data:   2008-04-14 15:19

Ja też spoglądając czasem na tematy, czy po prostu wchodząc na forum, myślę o tis-ie :)
ps. ale paskudny numerek mi się trafił "666..." brrrr....

 Re: Dziś poczułam, że brakuje mi Teofila Jana S.
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2008-04-14 23:32

Niewielu ludzi Tis uważał za swoich przyjaciół, z którymi chciał ucinać sobie do woli prywatne, osobiste pogawędki. Po śmierci Tisa dowiedziałam się od syna Waldka, że na liście kontaktów GG jego Taty oprócz niego, były jeszcze tylko 3 osoby: ja, Róża ze Zduńskiej Woli, która od czasu do czasu tu się odzywa i nasz Moderator. Przyjazniłam się z Filem (pozwalał tak się nazywać tylko przyjaciołom)wiele lat. Nie zapomina się Przyjaciół. Pamiętam o nim cały czas i każdego dnia polecam jego duszę Panu Bogu podczas Eucharystii. Czasem nawet sobie z nim pogadam... Zwłaszcza, kiedy pojawi się na forum ciekawy watek, w którym z góry wiem jakie zajałby w nim stanowisko...

A z tym numerkiem, to Tis nie mógł pogodzić się do końca swoich dni...

 Re: Dziś poczułam, że brakuje mi Teofila Jana S.
Autor: Miśka 2 (---.zdnet.com.pl)
Data:   2008-04-15 20:45

Tak, Bogna, TiS był dla nas kimś naprawdę wyjątkowym, to on nas ze sobą poznał hehe. Nazywałam go "Braciszkiem". W najbliższym czasie 1-go maja kończyłby 73 lata, trudno przyjąć, że jego już nie ma na tym świecie. Czuję jednak jego obecność zwłaszcza gdy nadchodzą kolejne ciężkie dni, przypominam sobie wtedy jak mi tłumaczył zawiłości życia, jak pocieszał, był.... Ale wiem, że i teraz jest, tylko w innym wymiarze. Pamietamy o Tobie Teofilu i już do końca zostaniesz w moim sercu. A kiedyś, kiedyś gdy nadejdzie koniec moich dni, Ty bedziesz czekał....[*]
Róża.

 Re: Dziś poczułam, że brakuje mi Teofila Jana S.
Autor: marta-maria (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-04-15 21:47

[+]

 Re: Dziś poczułam, że brakuje mi Teofila Jana S.
Autor: Waldek Szeja (---.gl.digi.pl)
Data:   2008-04-16 11:32

Fajnie, że o Nim pamiętacie.
Przeglądam czasem sobie to forum i często wiem jak Ojciec by odpowiedział na niektóre wątki
Pozdrowienia dla wszystkich.

 Re: Dziś poczułam, że brakuje mi Teofila Jana S.
Autor: fionka dla Shreka (---.toya.net.pl)
Data:   2008-04-18 20:40

Nie było mnie tu ponad rok. Bardzo ceniłam posty Tisa. Teofilu dla Ciebie [*]. Nie potrafię wypowiedzieć podziwu i szacunku....

 Re: Dziś poczułam, że brakuje mi Teofila Jana S.
Autor: Marzena (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2008-04-18 21:18

Mnie z kolei wtedy jesze nie było, kiedy Pan Teofil udzilał odpowiedzi. (tzn. na świecie byłam, ale nie na tym forum :)). Gdzie mogę znaleźć jakieś jego wypowiedzi?

 Re: Dziś poczułam, że brakuje mi Teofila Jana S.
Autor: Bogumiła (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-04-18 21:42

Na przyklad tutaj:
http://www.katolik.pl/forum/search.php?f=1&search=Teofil+tis&match=1&date=0&fldauthor=1

Jest ich tu mało, i nie wiem czy akurat będą reprezentatywne, ale zawsze jakąś znajomość z TIS-em zawrzesz :)))) Jednak takie czytanie naraz nigdy nie jest tym samym, co współistnienie na forum na bieżąco. Wiele wątków znika i już nigdy nie będzie dostępu do tego, co było tam napisane.

 Re: Dziś poczułam, że brakuje mi Teofila Jana S.
Autor: Bogumiła (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-04-18 21:59

A może zamiast tamtego czytaj tutaj (będzie dużo więcej, a tamte znajdziesz i tutaj)

www.katolik.pl/forum/search.php?f=1&search=TIS&match=1&date=0&fldauthor=1
www.katolik.pl/forum/search.php?f=1&search=Teofil&match=1&date=0&fldauthor=1

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: