logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jaka modlitwa o dobrego męża będzie najlepsza?
Autor: P (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-06-04 19:34

Kochani, dzięki Waszym wypowiedziom na tym forum również i ja chciałabym się modlić o dobrego męża. Przyznam jednak szczerze, że nie mogę się zdecydować, czy odmawiać modlitwę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, czy do Św. Antoniego, a może Różaniec. Chciałabym, aby moja modlitwa była skuteczna. Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam.

 Re: Jaka modlitwa o dobrego męża będzie najlepsza?
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-06-14 17:57

Każda modlitwa płynąca z głębi serca (lub gdy człowiek choć bardzo tego chociaż chce) jest skuteczna. Ale nie skuteczna na sposób ludzki, tylko Boski - to znaczy otwiera na przyjęcie Jego woli.

 Re: Jaka modlitwa o dobrego męża będzie najlepsza?
Autor: jak_zaangażować_serce (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2008-06-14 21:16

A może do Św. Józefa o dobrego męża?

Święty Józefie przeczysty Stróżu Dziewicy
Dziękuje Ci że jeszcze nie wyszłam za mąż,
Święty Józefie ty wiesz kto ma zostać moim mężem,
pozwól mi spotkać tego człowieka,
spraw aby był to człowiek dobry,
który będzie mnie kochał i szanował
tak jak ty kochałeś i szanowałeś Najświętszą Maryję,
Święty Józefie doprowadź do zerwania każdej znajomości,
która nie podoba się Panu Bogu,
Obiecuję Ci dochować czystości przedmałżeńskiej,
Nadać pierwszemu dziecku na imię Józef (lub na drugie imię),
oraz mówić wszystkim,
że takiego dobrego męża mam dzięki Bogu i Tobie.
Amen

 Re: Jaka modlitwa o dobrego męża będzie najlepsza?
Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-06-15 12:21

Modlimy się zawsze DO Boga, czasem PRZEZ wstawiennictwo świętych.

 Re: Jaka modlitwa o dobrego męża będzie najlepsza?
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2008-06-15 20:29

Konkretna. Dobry mąż to znaczy jaki? 1,4 m w kapeluszu, 120 kg żywej wagi i sepleniący safanduła?

 Re: Jaka modlitwa o dobrego męża będzie najlepsza?
Autor: B. (---.acn.waw.pl)
Data:   2008-06-15 22:16

Uważaj, Pan Bóg daje wybór. Np. jeżeli pomodlisz się o wysokiego blondyna, to poczekaj, nie angażuj się "do końca", jak takiego spotkasz. Bo na Twojej drodze na pewno pojawi się kilku wysokich blondynów. Bo Twoja modlitwa była mało konkretna i Pan Bóg da Ci kilku takich blondynów do wyboru. Wbrew pozorom nie żartuję. Tymczasem Ty zaangażujesz się w pierwszego, a tym samym pozostałych w tym samym czasie odrzucisz, także tego najlepszego.
Dlatego radzę Ci, zastanów się dobrze, i w modlitwie wymień kilka podstawowych cech, na których by Ci zależało. Np. wysoki blondyn, przystojny, kochający Chrystusa i tak pragnący wychowywać dzieci - w miłości do Boga, szczupły (albo średniej tuszy), lubiący pomagać w pracach domowych, wierny, przyzwoicie zarabiający, pragnący mieć dzieci i lubiący opiekować się nimi, niewybredny w jedzeniu, itd. Nie krępuj się, śmiało wymień po zastanowieniu to , na czym Ci zależy. Myślę, że Bóg postawi na Twojej drodze człowieka, który podstawowe, najważniejsze określone przez Ciebie cechy będzie miał.

 Re: Jaka modlitwa o dobrego męża będzie najlepsza?
Autor: Bogumiła (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2008-06-16 09:29

Sparafrazuję wypowiedź B.

Uważaj, Pan Bóg daje wybór. Np. jeżeli pomodlisz się o wysokiego blondyna, to poczekaj, nie angażuj się "do końca", jak takiego spotkasz. Bo na Twojej drodze może pojawić się niski brunet, z którym będziesz naprawdę szczęśliwa. Wbrew pozorom nie żartuję. Znam takie małżeństwa z kimś wcale nie oczekiwanym, nie wymarzonym. Dobre małżeństwa.

 Re: Jaka modlitwa o dobrego męża będzie najlepsza?
Autor: zuzia (---.48.115.184.ltv.pl)
Data:   2008-06-29 14:51

Wpisz w google modlitwa o dobrego męża, wyskoczy kilka gotowych formułek. Pozdrawiam :-)

Panie, który stworzyłeś mężczyznę i niewiastę,
aby wspólnie stali się podobni Tobie!
Gdzieś wzrasta i rozwija się ten,
którego mi przeznaczyłeś na towarzysza życia.
Błogosław mu. Otocz opieką.
Chroń od niebezpieczeństw.
Przygotuj go do spełnienia roli,
jaką dla niego przewidziałeś.
Spraw, żeby był prawy i dobry,
żeby kochał i liczył się z Twoim prawem.
Strzeż jego niewinności, Panie.
A kiedy go postawisz na mojej drodze,
spraw abyśmy się rozpoznali wśród tylu innych ludzi.
Zasiej w naszych sercach miłość Twoją,
abyśmy razem z Tobą budowali naszą przyszłość.
Amen.

Panie! Tak bardzo marzę o człowieku, który by mnie rozumiał, przed którym mogłabym otworzyć swoje serce. Tak bardzo pragnę mieć człowieka, który mnie naprawdę pokocha. Pozwól mi spotkać taka istotę, dla której miłość nie będzie igraszką. Pozwól mi znaleźć człowieka, który moje życie uczyni szczęśliwym i który mnie nigdy nie opuści w szczęściu, biedzie i poniżeniu. Pomóż mi jednak abym i ja w jego życie wniosła więcej radości i blasku. Panie, pozwól mi znaleźć miłość czystą, mocną i wierną, na podobieństwo tej miłości jaką Ty nas ogarniasz. Amen.

Boże, Ojcze niebieski, który kierujesz losami każdego człowieka, pokieruj i moim życiem tak, bym znalazła dobrego męża, z którym mogłabym godnie spełniać zadania, dla których małżeństwo ustanowiłeś. Utwierdź duszę mą w cnocie, bym nie szukała męża na śliskich drogach światowych, ale bym wyprosiła go sobie w szczerej modlitwie i zasłużyła na niego przez życie uczciwe i czyste. Dopomóż mi, bym czas panieństwa mego wykorzystać mogła jak najlepiej dla zdobycia cnót i zalet, które potrzebne mi będą w przyszłości, abym była dobrą żoną i matką. Niech przygotowanie moje do małżeństwa będzie takie, bym potem nic z mej młodości nie potrzebowała taić przed mężem, ani ukrywać przed dziećmi, ale by życie moje mogło im służyć za wzór do naśladowania.
Najświętsza Maryjo Panno Przeczysta Dziewico, bądź mi opiekunką i pośredniczką u Boga. Amen

Ojcze mój Niebieski, jeżeli wolą Twoją jest, bym wyszła za mąż, żyje już gdzieś ten, człowiek, który mnie szuka, z którym będę mogła się połączyć; ojciec moich dzieci.
Otocz Go opieką. Niech pozostanie czysty, opanowany i szlachetny-dla Ciebie i dla mnie.
Zachowaj i także mnie dla Niego. Zasiej dobre ziarno w nasze serca, teraz, w wiośnie naszego życia. Wzmacniaj je, by nasz przyszły dom, był bogaty w Twe łaski. Amen.

Święty Józefie, Oblubieńcze Bogarodzicy! Na progu dojrzałego i samodzielnego życia zwracam się do Ciebie o pomoc w podjęciu rozważnej decyzji małżeństwa i wyboru odpowiedniego męża. Najświętsza Maryja Panna – Matka Boża, znalazła w Tobie najlepszego towarzysza życia i najwierniejszego oblubieńca. Jesteś mężem godnym zaufania! Proszę Cię zatem o łaskę otrzymania dobrego męża, wiernego towarzysza życia, z którym mogłabym połączyć się węzłami sakramentalnej łaski, założyć rodzinę Bogiem silną, dzielić losy w powodzeniu i niedoli, we wzajemnym zrozumieniu, szacunku, miłości i poświęceniu się oraz budować szczęście życia rodzinnego na zasadach Ewangelii. Opatrznościowy Oblubieńcze Bogarodzicy! Uwrażliwiaj mnie na głos woli Bożej. Bądź mi zawsze opiekunem i przewodnikiem na drodze życia. Amen.

Święty Józefie,
dziękuje Ci, że jeszcze nie wyszłam za mąż.
Ty wiesz w Bogu, kto ma być moim mężem,
pomóż mi spotkać tego człowieka.
Spraw, żeby to był dobry mąż,
który będzie mnie kochał
i szanował, jak Ty kochałeś i szanowałeś Maryję.
Doprowadź do zerwania każdej znajomości,
która nie podoba się Panu Bogu.
Obiecuje Ci dochować czystości przed ślubem.
Obiecuje dać pierwszemu mojemu dziecku
przynajmniej jako drugie imię "Józef"
Obiecuję innym mówić,
że tak dobrego męża mam dzięki Tobie.
Amen!

 Re: Jaka modlitwa o dobrego męża będzie najlepsza?
Autor: P (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-07-05 20:00

Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
Chciałabym jeszcze raz nawiązać do starego tematu pt. "Jaka modlitwa o dobrego męża będzie najlepsza?", ponieważ dopiero dzisiaj mogłam przeczytać Wasze odpowiedzi, za które serdecznie dziękuję. W niektórych z nich pojawiły się rady, aby prosić Boga o konkretne cechy przyszłego męża. Doszłam jednak do wniosku, że nawet, jeśli bym wymieniła kilka cech, to może się okazać, że (pomimo tych cech) mój przyszły mąż mógłby mieć pewne wady, z którymi nie mogłabym żyć.
W związku z tym, doszłam do wniosku, że chciałabym się modlić o męża, który by mnie bardzo kochał, a ja jego, by on akceptował mnie taką, jaka jestem i nie probował mnie zmieniać, a ja akceptowałabym go takim, jaki jest i również nie próbowałabym go zmieniać, i bylibyśmy ze sobą szczęśliwi.
Co myślicie o tak ułożonej modlitwie?
Szczęść Boże.

 Re: Jaka modlitwa o dobrego męża będzie najlepsza?
Autor: marta (---.bg.am.poznan.pl)
Data:   2010-02-25 17:31

ta która jest najtrudniejsza (obojętnie do którego Orędownika) - pełna zawierzenia i ufności w Bogu, mimo przeciwieństw - najlepsza nieustanna Ta, o którą wśród zgiełku i krzyku tego świata najtrudniej teraz. Z Bogiem.

 Re: Jaka modlitwa o dobrego męża będzie najlepsza?
Autor: Ona (---.rzeszow.vectranet.pl)
Data:   2014-06-10 17:24

Jezus objawił mi kiedyś podczas modlitwy twarz mojego męża i nawet spotkałam go potem na ulicy i choć było to ok 3 lata temu to nie było dane mi go jeszcze poznać.. za niecały miesiąc kończę studia i po 5 latach wyprowadzam się z tego miasta.. i nie wiem co dalej.. modle się do św Józefa choć teraz już rzadko, w modlitwie jest takie zdanie żeby "nie dopuścił do żadnej znajomości, która nie jest mi dana i nie podoba się Bogu" i mogę powiedzieć, że jak poznam kogoś od czasu do czasu na kim mi zależy, to nagle urywa nam się kontakt, kiedy ktoś natomiast jest wytrwały i zabiega o moje względy wtedy ja jestem nieugięta i wiem że nie jestem w stanie pokochać tego człowieka. Czekanie jest trudne, ale zawsze trzeba mieć nadzieje.
Czy miał ktoś podobne doświadczenia?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: