logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Dusze czyścowe. Czy mozna prosić o łaski dla siebie?
Autor: bena (---.kolornet.pl)
Data:   2008-09-24 21:40

Wiem jak mozna pomagać duszom czyścowym, ale czy mozna prosić o łaski dla siebie poprzez wstawiennictwo dusz czyścowych i jak to robić?

 Re: Dusze czyścowe. Czy mozna prosić o łaski dla siebie?
Autor: Paulina (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2008-09-25 17:27

Z pewnością można prosić o łaski za pośrednictwem dusz czyśćcowych. Święty proboszcz z Ars mówi:
O, gdyby wiedziano, jak wielką moc posiadają te dusze nad Sercem Bożym i jakie łaski można za ich wstawiennictwem uzyskać, nie byłyby tak bardzo opuszczone. Kiedy uprosić chcemy u Boga prawdziwy żal za nasze grzechy, zwróćmy się do dusz czyśćcowych, które od tak wielu lat żałują za swe grzechy w płomieniach ognia czyśćcowego. Trzeba się dużo za nie modlić, aby i one modliły się dużo za nas.

Św. Katarzyna z Bolonii (zm. 1463) wyjaśnia: Często to, co przez Świętych w Niebie uzyskać nie mogłam, otrzymałam natychmiast, kiedy zwróciłam się do dusz w Czyśćcu. Przyczyną tego - podaje Anna Maria Lindmayr - nie jest to, że nas dusze czyśćcowe wysłuchały, ale to, że Bóg nas wysłuchał ze względu na Jego Miłość do tych biednych dusz, które Bóg bardzo kocha."
(powyższy fragment pochodzi ze strony: http://egzorcyzmy.katolik.pl//index.php?option=com_content&task=view&id=165&Itemid=87)

Jest również modlitwa Modlitwa Św.Brygidy za dusze czyśćcowe
Jezus dołączył obietnicę, że wysłuchane będą prośby zanoszone w modlitwie.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen. - 50 razy
Rany Najsłodsze naszego Jezusa, któreście tyle krwi i bólu Go kosztowały, Rany Najczcigodniejsze będące dowodem Jego nieskończonej ku nam miłości, zmiłujcie się nad duszami w czyśćcu cierpiącymi i nade mną nędzną grzesznicą.
Wieczny Odpoczynek... - 50 razy
Dusze święte, któreście z tego świata przeszły do czyśćca i jesteście w niebie oczekiwane, módlcie się za mną i proście o wszelkie łaski a szczególnie o łaskę [.......] o którą żebrzę majestat Boży.

Polecam również książkę Andrzeja Wronki:
www.andrzejwronka.com/czysciec.htm

Cczęsto w życiu codziennym doświadczam pomocy od dusz czyśćcowych.
Np. gdy w pracy chcę pozytywnie załatwić sprawę, odmawiam kilka razy "Wieczny odpoczynek ..." a następnie proszę dusze o pomoc. Później im dziękuję odmawiając również kilka razy "Wieczny odpoczynek...".

 Re: Dusze czyścowe. Czy mozna prosić o łaski dla siebie?
Autor: bena (---.kolornet.pl)
Data:   2008-09-25 18:35

Pani Paulino bardzo dziekuje.

 Re: Dusze czyścowe. Czy mozna prosić o łaski dla siebie?
Autor: danusia (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2008-09-27 10:55

Paulino czy ta modlitwa z 50 razy "Wieczny odpoczynek..." jest jako jedna całosc czyli 100 wezwań "wieczny odpoczynek", czy dwie osobne?
Mnie najbardziej motywuje samo wyobrazenie ze dusze czyśćcowe czekaja na naszą pomoc z ziemi - modlitwę ,ofiarę życia, gdyz jestesmy jednym ciałem Chrystusa jako Kościół
Jestesmy czesto zdominowani przez zmyslowy otaczajacy swiat ale tez doswiadczylam sytuacji proszac o pomoc dusze czyśćcowe w ktorych wzrastałam duchowo poprzez konkretne zdarzenia. Bylo to zadziwiajace.
Dlatego modlitwa przez wstawiennictwo dusz czyśćcowych przynosi autentyczne owoce w krótkim czasie.

 Re: Dusze czyścowe. Czy mozna prosić o łaski dla siebie?
Autor: Asia (---.tvk.torun.pl)
Data:   2011-08-15 21:05

Dusza mojego zmarłego męża pomaga mi.

 Re: Dusze czyścowe. Czy mozna prosić o łaski dla siebie?
Autor: Małgorzata (83.1.195.---)
Data:   2013-02-18 21:21

Również doświadczyłam wielu łask poprzez wstawiennictwo dusz czyśćcowych. Moi bliscy zmarli zawsze mi pomagali i nigdy nie zostałam sama z problemami.

 Re: Dusze czyścowe. Czy mozna prosić o łaski dla siebie?
Autor: Syla (---.cable.net-inotel.pl)
Data:   2015-02-12 22:46

Właśnie mi pomogły nasze kochane dusze. Modliłam sie za nie Nowenna pompejanska i wieczny odpoczynek

 Re: Dusze czyścowe. Czy mozna prosić o łaski dla siebie?
Autor: Joanna (---.play-internet.pl)
Data:   2018-12-14 12:36

Chcialam dac swiadectwo. Zznalazlam na tej stronie modlitwe do dusz czyscowych. Za każdym razem gdy ja odmawiam wszystko o co poproszę jest wysluchane. Chce goraco podziekowac za wszysko co dusze wyprosily dla mnie. Niedawno stracilam prace i modle sie, abym znalazla dobra prace. Bardzo polecam ta modlitwe bo dusze nie moga sie modlic same za siebie. W taki sposób mozemy im pomagac a one na pewno sie odwdziecza.

 Re: Dusze czyścowe. Czy mozna prosić o łaski dla siebie?
Autor: Aneta (---.dip0.t-ipconnect.de)
Data:   2021-12-14 21:51

Modlę się tą modlitwą jw. za dusze w czyśćcu cierpiące od lat. We wszystkich sprawach, w których prosiłam Pana Jezusa o pomoc, zawsze ta pomoc przychodziła.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: