logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy Nowenne Pompejańska można podzielić?
Autor: H. (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-01-24 12:03

Czy Nowennę Pompejańską można podzielić, np. dwie części Różańca św. rano, dwie kolejne wieczorem?

 Re: Czy Nowenne Pompejańska można podzielić?
Autor: Łucja (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-01-24 15:23

Oczywiście ze tak :)

 Re: Czy Nowenne Pompejańska można podzielić?
Autor: Bogna (---.chello.pl)
Data:   2009-01-24 15:46

Tak, można. Więcej informacji na temat Nowenny Pompejańskiej poszukaj tutaj

 Re: Czy Nowenne Pompejańska można podzielić?
Autor: Niki (---.dip.t-dialin.net)
Data:   2009-01-24 16:47

Naturalnie, tez tak robie. Szczesc Boze.

 Re: Czy Nowenne Pompejańska można podzielić?
Autor: Marzena. (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2009-01-24 21:43

W ramach dopowiedzenia:
"Nowenna Pompejańska trwa 54 dni, podczas których codziennie odmawia się dawne trzy części Różańca Świętego."
Myślę, że dla osób robiących pierwsze kroki w życiu duchowym, może to być nieodpowiednia modlitwa, bo Różaniec powinien być nie tyle odmawiany, co medytowany, a na to trzeba pewnego 'wyrobienia' duchowego.

 Re: Czy Nowenne Pompejańska można podzielić?
Autor: Niki (---.dip.t-dialin.net)
Data:   2009-01-25 12:25

Mysle, ze zacheta Matki Bozej do odmawiania tej wspanialej modlitwy dotyczy wszystkich bez wyjatku i bez sztucznego podzialu na poczatkujacych, zaawansowanych i "nieodpowiednie" modlitwy.
Pozostawmy wiec Maryi nasze "wyrobienie" duchowe i po prostu modlmy sie z calego serca, jak najlepiej umiemy, z ufnoscia i wiara, a "wyrobienie" przyjdzie samo, jak wszystko z reszta - zgodnie z Wola Boga.
Szczesc Boze.

 Re: Czy Nowenne Pompejańska można podzielić?
Autor: Rysiek (78.8.104.---)
Data:   2009-02-05 13:42

Trzeba nam się modlić w każdym czasie, a wyrobienie przyjdzie samo.

 Re: Czy Nowenne Pompejańska można podzielić?
Autor: Agata (---.moravia-it.pl)
Data:   2009-02-18 09:10

Dzień dobry,
Mam pytanie odnośnie nowenny. Czy można ją odmawiać w samochodzie, w czasie prac domowych, w nocy na leżąco, na spacerze? Mam dwójkę urwisów, mnóstwo obowiązków i obawiam się, zę nie uda mi się każdej części odmwóić na klęcząco w całkowitej ciszy i spokoju...
Będę wdzięczna za odpowiedź
Agata

 Re: Czy Nowenne Pompejańska można podzielić?
Autor: klara (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-02-19 09:44

ja mam piątkę (urwisów) i też się nad tym zastanawiam...

 Jak się odmawia Nowennę Pompejańską?
Autor: Aga (---.netpower.pl)
Data:   2009-07-04 17:28

Witam Was serdecznie, mam prożbę.
Jeśli znajdzie ktoś troszkę wolnego czasu proszę niech napisze jak odmawia się Nowennę Pompejańską. Chodzi mi o to co na jakim paciorku różańca odmawiać. Co mam odmawiać po każdej dziesiątce różańca? Bo np na samym początku przed I tajemnicą trzeba odmówić "Ten Różaniec odmawiam na Twoją cześć Królowo Różańca Świętego" i intencję zamiast "Chwała Ojcu".
Z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam

 Re: Jak się odmawia Nowennę Pompejańską?
Autor: Kasia (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2009-08-14 23:42

Pod tym linkiem masz dokładnie opisane jak należy odmawiać Nowennę Pompejańską:
http://www.pompejanska.pl/22,jak-odmawiac-nowenne-.html

 Re: Jak się odmawia Nowennę Pompejańską?
Autor: Aleksander (---.chello.pl)
Data:   2009-10-18 21:09

Skończyłem część błagalną Nowenny Pompejańskiej, zacząłem część dziękczynną i chciałbym upewnić się czy odmawiam Ją prawidłowo.

 Re: Jak się odmawia Nowennę Pompejańską?
Autor: Renata (---.ipm.pl)
Data:   2010-01-21 19:50

Witam, chciałam tylko powiedzieć, że odmawiałam Nowennę Pompejańską i rezultat przeszedł wszelkie moje oczekiwania. Otrzymałam to, o co prosiłam, chociaż nie tak od razu, natomiast w ciągu odprawiania nowenny otrzymałam wiele innych łask. Dobroć Boża nie zna granic, a Maryja jest po prostu najukochańszą Matką na świecie. Ta nowenna odmieniła moje życie, brak mi słów, żeby wyrazić moją wdzięczność.
www.pompejanska.pl

 Re: Jak się odmawia Nowennę Pompejańską?
Autor: Anaria (---.pools.arcor-ip.net)
Data:   2010-06-24 21:23

Modlitwa do Matki Bożej to nie jest czytanie gazety, lub mówienie wiersza na pamięć. Modlitwa to coś zupełnie innego, w czasie której nie pilnujemy garnka z zupą, ani kierownicy, a skupiamy się na byciu tylko (w tym wypadku) z Mateńką Pompejańską i do Niej ślemy swoje prośby.

W ubiegłym roku otrzymałam od Mateńki Pompejańskiej dar łaski a mianowicie to o co Mateńkę prosiłam. Syn mój został uzdrowiony z nowotworu złośliwego, lekarze nie potrafili tego cudu wytłumaczyć pod względem medycznym.

Nie tak dawno, została również uzdrowiona córka mojej przyjaciółki podobnie z nowotworu jak u mojego syna. Tez odmawiała tę nowennę z głębi serca.

 Re: Jak się odmawia Nowennę Pompejańską?
Autor: Marzena (---.centertel.pl)
Data:   2010-07-10 19:25

Nowenna Pompejańska jest niezwykle skuteczna odmawiam ją już od kilku miesięcy i czuję wewnętrzną przemianę. Łask nie zliczę. Czasem płaczę z wdzięczności.

 Re: Jak się odmawia Nowennę Pompejańską?
Autor: wiesia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2010-07-20 10:40

Dzisiaj rozpoczęłam nowennę Pompejańską. Też gorąco proszę Najczulszą Matkę o zdrowie. Kiedy piszecie kochani, że Matka Najświętsza Was wysłuchała, to daje i mnie nadzieje. Proszę o wsparcie i modlitwę. Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie. Wiesia

 Re: Jak się odmawia Nowennę Pompejańską?
Autor: Monika (---.play-internet.pl)
Data:   2010-07-21 16:25

Szczęść Boże, do końca mojej nowenny pozostało mi już tylko trzy dni. Głęboko wierzę, że moja intencja zostanie wysłuchana przez naszą ukochaną Mateńkę. Proszę jednocześnie wszystkich aby, wpisywali swoje świadectwa. To tak dla wsparcia i wiary dla tych, którzy w tę nowennę nie do końca wierzą. Serdecznie pozdrawiam i życzę wytrwania w modlitwie. Monika

 Re: Jak się odmawia Nowennę Pompejańską?
Autor: Klaudia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2010-08-22 19:25

/.../

Pytanie można postawić np. na www.pompejanska.pl
p.o. moderatora

 Re: Jak się odmawia Nowennę Pompejańską?
Autor: joanna (---.182.135.174.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
Data:   2010-10-25 23:21

Witam
odmawiałam Nowennę w dwóch bardzo trudnych i beznadziejnych, wydawałoby się, sprawach. Odmawiałam na siedząco jadąc pociągiem, na spacerze, czasem prowadząc samochód, na leżąco kiedy już nie mogłam siedzieć, ale zawsze z sercem, choć myśli często uciekały. Odmawiając dziesiątkę staram się przenieść w klimat odmawianej dziesiątki i towarzyszyć Panu.
I Pan mnie wysłuchał. Bogu niech będą dzięki.

 Re: Jak się odmawia Nowennę Pompejańską?
Autor: alka (---.zax.pl)
Data:   2010-11-14 21:15

Modlitwa działa cuda. Długo szukałam pracy - dostałam ją kilka dni po zakończeniu nowenny. Chociaż do ostatniego dnia nic nie zapowiadało zmiany, ale jednak ufałam, ze coś się wydarzy.
Otrzymanie pracy to było ponad moje oczekiwania, bo podczas modlitwy i tak otrzymałam wiele łask, których mi do tej pory brakowało: spokój, że wszystko będzie dobrze, dużo radości, a takie sytuacje wprawiały mnie najczęściej w przygnębienie.
Trzeba prosić, ale nie konkretyzujmy za bardzo swojej prośby, oddajmy się w ręce Tego, który wie więcej od nas. Prosiłam o pracę i chociaż moim marzeniem była praca w zawodzie, prosiłam o taką, którą Maryja uważa dla mnie w obecnej sytuacji za najlepszą.
Teraz modlę się ponownie - za poradzenie sobie w pracy, bo nie jest łatwa. Odmawiajcie nowennę, i dostrzegajcie łaski, które na Was w trakcie spływają, nie tylko ten konkretny cel.

 Re: Jak się odmawia Nowennę Pompejańską?
Autor: maria (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2010-11-21 14:19

/.../

Pytanie można postawić np. na www.pompejanska.pl
p.o. moderatora

 Re: Jak się odmawia Nowennę Pompejańską?
Autor: elzbieta (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2011-02-23 22:33

Tak, ta modlitwa naprawdę działa cuda. Jesienią 2010r. od listopada w domu z kuzynką zaczęło się coś złego dziać. Z osoby bogobojnej i w miarę spokojnej (80 l. - mieszkałam z nią 33 lata razem z moją rodziną) zaczął wychodzić jakiś "rozwrzeszczany potwór". Nie wiem jak to nazwać, ale to były napady szału, furii, oszczerstw, kłamstwa, a przede wszystkim strasznych wrzasków o zmyślonych sytuacjach w jej wykonaniu pod moim adresem, albo mojej córki. Napady powtarzały się prawie codziennie o różnych porach dnia i nocy. Policja nie była w stanie pomóc mimo 2 interwencji i trzeciej dzielnicowego. Za którymś razem stwierdziłam, że to jest coś co mnie przerasta i ma związek z opętaniem lub chorobą psychiczną, albo jedno i drugie razem, coś co walczy ze mną w tej osobie. Nie na argumenty i prawdę, ale żeby mnie złamać, zmęczyć, zniszczyć, zastraszyć; z niespodziewaną siłą i zapalczywością jak na staruszkę drobnej budowy ciała.
15 grudnia z własnej bezsilności zaczęłam modlić się Nowenną Pompejańską i wołać do Matki Bożej o pomoc i wyjście z tej trudnej, rodzinnej sytuacji. Przecież jest to starsza osoba, a takim trzeba współczuć i pomagać. Odprawiłam wtedy rozpoczynające się rekolekcje Bożonarodzeniowe, uczestnicząc w spowiedzi św. Stopniowo zaczął powracać do mojej duszy pokój, polubiłam różaniec, przed którym wcześniej stroniłam, z łatwością modliłam się do MB w rożnych sytuacjach i różnym czasie, ale w tej samej intencji o Miłosierdzie Boże nad nami, o uwolnienie nas od tych ciężkich przykrości i zarzutów. 27 stycznia (w trakcie części dziękczynnej NP) ta osoba wyjechała do dalszej rodziny zostawiając wszystko. Z tego co wiem, nie ma zamiaru wracać, leczy się i dobrze się czuje. Moja modlitwa została wysłuchana. Matka Boża sprawiła, że w domu jest spokój. "Obie strony" są zadowolone. Problem sam się rozwiązał. Chwała Panu, bo Jego Miłosierdzie jest nieograniczone dla wzywających Go.

 Re: Jak się odmawia Nowennę Pompejańską?
Autor: Tatiana (---.plastcom.pl)
Data:   2011-06-30 19:19

Też odmawiam. Dotarłam do części dziękczynnej. Nie myślałam, że dotrę, bo było kilka przeszkód. Na nowennę trafiłam niby przypadkiem, szukając innej nowenny i zaczęłam odmawiać. Kupiłam broszurki z nowenną i rozdaję różnym ludziom. Odmawiam nowennę w pracy, podczas wolnej godziny, którą mam. Po skończeniu tej, planuję odmawiać następną. Gdzieś czytałam, że ktoś odmawiał dwie na raz (próbowałam, ale dałam radę 4 dni) Można odmawiać dwie na raz? Wierzę, że ta nowenna jest skuteczna.

 Re: Jak się odmawia Nowennę Pompejańską?
Autor: Anna (---.play-internet.pl)
Data:   2011-08-16 14:53

Witam, odmówiłam raz całą Nowennę i zostałam wysłuchana. Matka Najświętsza uratowała najbardziej beznadziejną sprawę mojego życia. Później kiedy było już lepiej próbowałam dwa razy odmawiać Nowennę, ale niestety przerwałam. Teraz modlę się znowu Nowenną Pompejańską dzisiaj drugi dzień, gdyż w tej samej sprawie się wszystko sypie. Boję się, że tym razem się nie uda już uratować związku z ukochanym człowiekiem (nie jesteśmy małżeństwem). Jednak bardzo go kocham. Boję się, ze już nie uda się kolejny raz uratować tego co zniszczyłam. Jednak ufam Mateczce Przenajświętszej i zaczynam się modlić tą niezwykle skuteczną Nowenna. Szczęść Boże.

 Re: Jak się odmawia Nowennę Pompejańską?
Autor: wdzięczny (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2011-09-23 19:52

Różaniec obecny był w moim życiu od zawsze. Od dawna miałem przekonanie o dużej mocy tej modlitwy, ale nigdy jej tak naprawdę nie lubiłem. Chwytałem się jej, w ramach hasła "jak trwoga to do Boga", wtedy gdy naprawdę potrzebowałem łaski od Boga, np. przed egzaminami. Znacząca zmiana nastąpiła wówczas gdy poznałem Nowennę Pompejańską.
Kilka lat temu, przeżywałem trudny czas. Generalnie waliło mi się wszystko i w życiu osobistym i zawodowym. Wtedy także, niemal równocześnie pewna bliska mi osoba popadła w, nazwijmy to - złe towarzystwo. Zupełnie straciłem z nią kontakt. Nie mogłem nic zrobić. Postanowiłem wtedy, że jedyne co mogę zrobić to prosić Boga o łaskę dla niej i o to, że jeśli faktycznie to co się u tej osoby dzieje jest złe, (bo tak to wyglądało) to żeby Bóg nie dopuścił, że zepsuje sobie życie. Postanowiłem, że w tej intencji zamówię Msze świętą - bo w końcu, jest to najwspanialsza z wszystkich modlitwa. Tak też zrobiłem. Mimo to, ciągle coś nie dawało mi spokoju i mówiło, że powinienem jeszcze w jakiś sposób za tamtą osobę się modlić. Nie wiedziałem, co jeszcze mogę zrobić, skoro zamówiłem już Mszę. Pewnego dnia wałęsałem się po mieście, w myślach prosiłem Boga by jakoś tę całą sytuację rozstrzygnął Wtedy też - "przypadkiem" - wszedłem do pewnego kościoła, na krótką modlitwę. W gablocie zobaczyłem informacje o Nowennie Pompejańskiej i sposób jej odmawiania.
Przeraziłem się tym, jak bardzo wymagająca jest ta modlitwa. Trzy części różańca przez 54 dni, codziennie. Pomyślałem, że nie dałbym rady. Z drugiej jednak strony, coś nie dawało mi spokoju, w mojej głowie coraz bardziej wyraźniej pojawiała się myśl by spróbować odmówić tę modlitwę w intencji tej mi bliskiej osoby. Później poczytałem w internecie trochę o dokładnym sposobie odmawiania nowenny o jej sile. Zaczynając ją, ufałem że Matka Boża pomoże.
W trakcie odmawiania miałem różne chwile. Czasem wątpiłem, czasem wydawało mi się że moja modlitwa jest taka marna, a ten różaniec to tylko takie klepanie zdrowasiek, zupełnie niczym dewotki w Kościele. Mimo wszystko jednak dotrwałem, do końca. W dniu w którym zaczynałem część dziękczynną, w opisie gg osoby, za którą się modliłem pojawiło się sformułowanie "Czas na oczyszczenie". Nie wiedziałem co to znaczy, straciłem z nią kontakt, od chwili gdy zacząłem być przeciwny jej nowemu towarzystwu. Ufałem jednak, że to za sprawą Matki Bożej. W jakiś czas po skończeniu całej Nowenny, gdy rozmawiałem z tamtą osobą na gg, po zapytaniu co u niej słychać, odpisała praktycznie dokładnie w taki sposób w jaki formułowałem intencję modlitewną, każdego dnia odmawiając Nowennę. To bardzo mnie zaskoczyło. Jeszcze bardziej zaskoczyło mnie to, jak w kilka godzin po tej rozmowie na gg sprawdziłem datę w kalendarzu. Okazało się wtedy, że w tym dniu było Święto MB Różańcowej. Wiem, że Matka Boża mnie wysłuchała i że oprócz wysłuchanej modlitwy spotkało mnie bardzo wiele innych łask – nie jako przy okazji. Jeszcze jak dziś wspomnę ten moment, gdy zobaczyłem tę datę w kalendarzu to czuje ciary na plecach. Jestem strasznie wdzięczny Matce Boskiej i wiem, że ta Nowenna, Nowenna nie do odparcia i sama modlitwa różańcowa, ma wielką moc. Jest bardzo skuteczna. Ot tamtego czasu, jeszcze kilkakrotnie odmawiałem tę Nowennę. Zawsze zostałem wysłuchany, choć czasem nie od razu i czasem w sposób zaskakujący, czy nawet zadziwiający.
W tej Nowennie, jest jeszcze coś. Gdy się ją odmawia człowiek otrzymuje wiele łask. Zupełnie niezależnych od intencji w jakiej się tę modlitwę odmawia. Człowiek dostaje takiego duchowego kopa. Dla mnie te okresy gdy odmawiałem tę Nowennę to takie osobiste rekolekcje. Za każdym razem, gdy zaczynam tę Nowennę, w jej trackie Bóg zsyłał mi łaski, o jakie nawet nie śmiałem prosić, ba nawet nie wiedziałem, że są mi potrzebne. Nawet powiem więcej, Bóg za przyczyną Matki Bożej pomaga walczyć z swoimi słabościami, także z grzechem nieczystości. Wiem że to wielka łaska od Matki Bożej.
Różaniec też, otwarł mi drogę do bardziej osobistej relacji z Bogiem. Dawniej myślałem o Nim jako o Kimś, kto jest gdzieś daleko w Niebie, w kościele. Kimś mitycznym, dalekim, surowym. Dziś wiem, że jest z Nami, jest blisko i jest konkretną, choć niepojętą, realną Osobą, która działa w naszym życiu, jeśli tylko Mu na to pozwolimy i zechcemy by to On miał nas w swojej opiece.
Wszystkim bardzo polecam tę Nowennę i Różaniec.

 Re: Jak się odmawia Nowennę Pompejańską?
Autor: Kasia (---.elblag.dialog.net.pl)
Data:   2011-09-28 01:14

Witam, Jako matkę spotkało mnie coś strasznego, coś - czego nie spodziewałabym się nigdy. Mam syna (na razie) w areszcie za bardzo ciężki grzech. Bardzo szybko "po fakcie", zaczęłam się modlić (czego wcześniej nie robiłam często). Prosiłam o pomoc Pana Boga, Jezusa i w końcu zaczęłam odmawiać RÓŻANIEC. Dowiedziałam się od starszej pani o NOWENNIE POMPEJAŃSKIEJ, którą natychmiast zaczęłam odmawiać - nie przeraziło mnie to, że trwać to będzie 54 dni, że czas odmawiania TEJ NOWENNY trwa godzinę. Po zakończeniu części błagalnej płakałam. Kilka dni temu zakończyłam już część dziękczynną. Niedługo zaczynam kolejną Nowennę, również w intencji mojego syna, ale teraz błagać będę o bardziej konkretną rzecz.
Dopiero teraz zrozumiałam, co znaczy wiara i modlitwa, jakie ukojenie duszy daje. Nerwy pustoszą nasz organizm i kiedy czułam, że serce po prostu mi wali, że nerwy biorą górę, brałam do ręki różaniec, klękałam i odmawiałam i... serce wracała do normalnego rytmu. Czuję obecność Matki Przenajświętszej, za co JEJ z całego serca dziękuję. Wierzę i wiem, że to, o co proszę (a jednocześnie dziękuję) osoba, o którą się modlę - mój syn - otrzymał. Dlatego nie przestanę się modlić. Z całego serca polecam tę NOWENNĘ, odmawianie różańca - bo tak, jak w części dziękczynnej: żeby wszyscy ludzie wiedzieli, jak Matka Boska jest dobra - każdy by się do Niej uciekał. MATKO, DZIĘKUJĘ CI DZIŚ, JUTRO, ZAWSZE.

 Re: Jak się odmawia Nowennę Pompejańską?
Autor: Aleksandra (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2011-10-14 20:22

Witam wszystkich zainteresowanych i pozdrawiam gorąco.
09.10.2011 skończyłam odmawianie nowenny. Też wydawało mi się że klepię ale widać nawet takie klepanie też Bogu się podoba. Łaska o którą prosiłam już się realizuje. Pozdrawiam.

 Re: Jak się odmawia Nowennę Pompejańską?
Autor: Bezradna (---.xdsl.centertel.pl)
Data:   2011-10-15 15:49

Gratuluje wszystkim, którym Matka Boża udzieliła łask przez nowennę. Jak do tej pory nie mam szczęścia, coś ze mną jest nie tak. Nowennę zakończyłam na początku października i jak do tej nic pory nic. Gorąco ufam i wierzę, ale czuję się zawiedziona. Teraz odmawiam drugą w innej intencji, ale nie wiem czy skończę. Jestem załamana. Powiedzcie jak się modlić, żeby Matka Boża udzieliła mi tej łaski? Nie jest ona związana z grzechem więc jest zgodna z wolą Bożą. Pomóżcie bo już nie daje rady z sobą.

--------------------

To nie Matka Boża udziela łask, tylko Bóg. Ona wstawia się, oręduje za nami do Boga. Uprasza dla nas Boże łaski. Nie załamuj się, proszę, tylko ufaj Bogu. On wie najlepiej kiedy i jakiej łaski nam udzielić, i naprawdę ich udziela zgodnie ze Swoją wolą.
p.o. moderatora

 Re: Jak się odmawia Nowennę Pompejańską?
Autor: Madzi (---.tvk.torun.pl)
Data:   2011-10-15 19:55

Pragnę podziękować Matce Bożej Pompejańskiej za wysłuchanie mojej prośby. Prosiłam w sprawie mojej mamy, a dokładnie w intencji jej pracy o pozytywne rozwiązanie problemów. Odmówiłam całą nowennę – 54 dni, trzy różańce dziennie, trzy tajemnice. Przyznam się, że po zakończeniu pierwszej części prośby, przez którą w miarę dobrze przebrnęłam. Zaczynając kolejną część przyszły chwile zwątpienia, że już dziękuję, a wydawało mi się, że jest z tymi problemami coraz gorzej. Pojawiły się choroby i miałam wiele ciężkich chwil, dwa ostatnie dni nowenny były najgorsze. I kiedy był już koniec, przyszedł smutek, że tak bardzo chciałam pomóc mojej mamie i nic z tego nie wyszło. W trzeci dzień od skończenia nowenny, moja prośba została wysłuchana, otrzymałam to o co prosiłam i jeszcze więcej. Bardzo dziękuję Matce Najświętszej, że ulitowała się nade mną niegodną. Sprawa była bardzo ciężka i tylko zwycięstwo Matki można traktować wyłącznie jako CUD, pisany dużymi literami. Do tej pory wszyscy przeciwnicy analizują gdzie popełnili błąd, że mojej mamie udało się z kłopotów wybrnąć zwycięsko i nie potrafią tego wyjaśnić. Jedynie co mogę dodać od siebie, że te wszystkie przeszkody, które napotkałam podczas odmawiania (choroby, zniechęcenie, kłopoty) były potrzebne, aby dokonało się JEJ zwycięstwo. Zawsze Matka Boża "dorzuca" jeszcze jakiś "bonus", który mile nas zaskakuje. Może nie od razu jest się wysłuchanym, ale jest. Działa po cichu, niepozornie i skutecznie.
Dziękuję Ci Matko Pompejańska raz jeszcze za Twoją skuteczną pomoc.

 Re: Jak się odmawia Nowennę Pompejańską?
Autor: Bezradna (---.xdsl.centertel.pl)
Data:   2011-10-24 20:38

O co chodzi? Wszystkich Matka Boża wysłuchuje, tylko nie mnie. Dlaczego?

 Re: Jak się odmawia Nowennę Pompejańską?
Autor: Bezradna (---.xdsl.centertel.pl)
Data:   2011-10-31 17:57

Dlaczego nikt nie odpowiedział na moje pytanie? Pewnie było głupie jak ja. Pozdrawiam i dziękuję za wszystko. :)

-------------------

Odwzajemniam pozdrowienia i odpowiedziałam już pod Twoim postem z 2011-10-15 15:49. Resztę zna Bóg. Jego pytaj... No i nie wmawiaj sobie, że jesteś głupia, bo to nieprawda.

p.o. moderatora

 Re: Jak się odmawia Nowennę Pompejańską?
Autor: Joy (---.lightspeed.austtx.sbcglobal.net)
Data:   2011-10-31 20:12

"Dlaczego nikt nie odpowiedział na moje pytanie?" - Być może dlatego, że wątek został założony bardzo dawno. Do takich starych wątków znaczne mniej osób trafia, więc jest mniejsza szansa, że ktoś odpowie. Nie wszyscy czytający wiedzą, jak udzielić pomocy. Pozdrawiam. :)

 Re: Jak się odmawia Nowennę Pompejańską?
Autor: Bezradna (---.xdsl.centertel.pl)
Data:   2011-11-05 17:51

Dziękuję za odpowiedzi, bardzo mi pomogły, pozdrawiam. :)

---------------

Odwzajemniam pozdrowienia. :)
p.o. moderatora

 Re: Jak się odmawia Nowennę Pompejańską?
Autor: Bezradna (---.xdsl.centertel.pl)
Data:   2011-11-05 18:14

Zdrowie najważniejsze. :)

-----------------------

To prawda, dlatego zdrowia życzę i spokoju.
p.o. moderatora

 Re: Jak się odmawia Nowennę Pompejańską?
Autor: Bezradna (---.xdsl.centertel.pl)
Data:   2011-11-05 18:23

Dziękuję za życzenia :)

 Re: Jak się odmawia Nowennę Pompejańską?
Autor: Jadwiga (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2011-11-22 20:01

To prawda, jest to cudowna modlitwa, ale trzeba wytrwać do końca, a mnie się nie udało, zabrakło mi wytrwałości pod koniec - Zaczynam od nowa. SZCZĘŚĆ BOŻE.

 Re: Jak się odmawia Nowennę Pompejańską?
Autor: maria (94.232.150.---)
Data:   2012-02-04 19:01

jak medytować modlitwę, co to znaczy, może ktoś mi wytłumaczy?

 Re: Jak się odmawia Nowennę Pompejańską?
Autor: ada (94.232.150.---)
Data:   2012-02-05 18:31

pojedyncza modlitwa czasem nie wystarczy, czy to znaczy, że trzeba odmówić drugi raz nowennę, czy dwie osoby mają odmawiać?

 Re: Jak się odmawia Nowennę Pompejańską?
Autor: Kasia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-02-13 00:09

Też zastanawiam się nad stwierdzeniem: "pojedyncza modlitwa nie wystarczy". - Napiszcie, proszę, jak można to zinterpretować? Czy to są słowa Maryi? I jeszcze jedno, skąd wiadomo, że można "dzielić" modlitwę, tzn, odmawiać w częściach?

 Re: Jak się odmawia Nowennę Pompejańską?
Autor: anna (146.203.130.---)
Data:   2012-03-02 12:41

Od 30 lat żyję z mężem bez ślubu kościelnego - mąż jest po rozwodzie. Chcę zacząć Nowennę Pompejańską - czy zostanie ona wysłuchana - czy Pan Bóg pomoże mi?

-------------
Warto się zastanowić Anno, w czym Pan Bóg ma pomóc? Na czym ta Boża pomoc ma polegać? Czy może ma uśmiercić żonę "męża"?
p.o. moderatora

 Re: Jak się odmawia Nowennę Pompejańską?
Autor: małgorzata (---.213.38.84.otvk.pl)
Data:   2012-03-11 07:50

Proszę o informacje o odmawianiu nowenny czy przy wszystkich trzech częściach różańca św. obowiązuje jedna intencja czy mogę dać 3 intencje. pozdrawiam.

---------

Informacje są na www.pompejanska.pl
moderator

 Re: Jak się odmawia Nowennę Pompejańską?
Autor: małgosia (---.tktelekom.pl)
Data:   2012-03-14 14:41

Witajcie, chciałam się podzielić moimi doświadczeniami związanymi z modlitwą pompejańską. Nowennę odmawiałam już 2 razy w intencji mojej mamy chorej na nowotwór złośliwy przerzuty prawie wszędzie, również liczne w mózgu. Przypadek beznadziejny. Mogę powiedzieć uczciwie, że czuję ogromną pomoc ukochanej Matki Bożej. Moja mama choruje prawie 4 lata a dawali jej pół roku życia, 2 lata temu miała przerzuty do mózgu i jej dni były policzone, modliłam się właśnie na różańcu i zamiast dziać się gorzej z dnia na dzień mama czuła się lepiej. Nie mogę powiedzieć, że mama wyzdrowiała całkowicie, gdyż badania wykazują szalejącą chorobę, ale dzięki modlitwie uzyskałam spokój wewnętrzny i wiele innych łask. A najważniejsze, że mama ciągle jest z nami, choć jak mówię, przypadek był beznadziejny. Jeszcze jak odmówiłam pierwszą nowennę i zastanawiałam się nad odmawianiem jej po raz drugi idąc do szkoły znalazłam medalik szkaplerzny, więc był to jakiś znak od Mateńki. Wiem, że Ona pomaga i jest zawsze blisko mnie, dziękuję Jej za To każdego dnia.

 Re: Jak się odmawia Nowennę Pompejańską?
Autor: Teresa (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2012-05-15 00:36

Chciałam zachęcić do odmawiania Nowenny Pompejańskiej. odmawiam już trzeci raz za wnuczka maleńkiego, który był chory na raka. dziecko obecnie ma 1 rok i badania są dobre, za syna który też pomyślał o ślubie kościelnym, teraz modlę się za męża. myślę, że będę się modliła dalej, bo jak tylko nie odmawiam jeden dzień, czegoś mi brakuje.

 Re: Jak się odmawia Nowennę Pompejańską?
Autor: Monika (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2012-06-19 10:21

Witam wszystkich oczekujących rezultatów modlitwy oraz odmawiających oraz tych wątpiących. Chciałam podzielić się spostrzeżeniami, które dzięki łasce i Duchowi Świętemu zostały mi przedstawione. Podczas modlitwy, na pewno pojawiają się wątpliwości, czy Bóg poradzi sobie z TAKIMI problemami, które czasami wydają się nie do rozwiązania. Czasami wydaje się, że po ludzku to niemożliwe. Zastanawiamy się czy Bóg spełni nasze modlitwy, czy podoła tak skomplikowanym problemom. Po skończonej nowennie patrzymy w górę, wyczekując cudu, a gdy nie nadchodzi, poddajemy się i powoli tracimy nadzieję, jesteśmy zawiedzeni. Dlaczego nie ufamy? Nie jest tu problemem Twój skomplikowany problem, naprawdę. Dla Boga to bułka z masłem. W jednej sekundzie Bóg uciszył burzę na jeziorze Genezaret, dla Niego nawet wskrzeszenie nie jest problemem. Problemem jesteś Ty, i Twoja niewiara. To Twoja wiara jest tu problemem. Czy Mu wierzysz? Jezus mówi teraz do Ciebie, tak samo jak do Jaira dwa tys lat temu, któremu umarła już córka. Pyta, Jairze, idziesz ze mną? Nie bój się, tylko wierz! Bo to, że zmarłe dziecko leży już w domu od jakiegoś czasu nie stanowi dla Jezusa żadnego problemu. Żadnego. To Jaira chce Bóg uleczyć, i jego wiarę. Walczy o Jaira. To w nim ma się dokonać przemiana i cud. Cud wiary. Zapytaj siebie bracie i siostro, czy wierzysz, czy ufasz. Bo to Ty jesteś może problemem, brak Twojej wiary może jest przyczyną przez którą Jezus "nie może" iść dalej, i "nie może" dokonać cudu.

 Re: Jak się odmawia Nowennę Pompejańską?
Autor: Tez Monika (---.pool.mediaWays.net)
Data:   2012-07-07 23:27

Moniko, bardzo dziękuję Ci ze te słowa. Szczęść Boże.

 Re: Jak się odmawia Nowennę Pompejańską?
Autor: Monika (---.malbork.mm.pl)
Data:   2012-07-24 10:23

Nowennę odmawiam od 23 dni, wierzę mocno, że za jej pośrednictwem uda się rozwiązać mój problem. Proszę Matkę Najświętszą o wstawiennictwo za mną, o to żebym mogła naprawić błędy, które popełniłam, żebym znów stała się sobą, dobrym człowiekiem żyjącym w zgodzie z Bogiem. Matko ufam Tobie, Ty wiesz czego potrzebuję.

 Re: Jak się odmawia Nowennę Pompejańską?
Autor: Monika (---.malbork.mm.pl)
Data:   2012-08-01 22:26

Odmawiam Nowennę 32 dzień. Czasami mam wątpliwości, ale ona mi pomaga, wierzę, że łaska na mnie spłynie. Nowennę odmawiam w pewnej intencji, ale tak jak czytałam na innych forach pojawiają się inne problemy, które chcą odwrócić moją uwagę, po zakończenie tej modlitwy rozpocznę nową nowennę z inną intencją ponieważ zauważyłam że ta modlitwa bardzo uspokaja i daje nadzieję. Zauważyłam też, że teraz odmawianie tej modlitwy zajmuje mi więcej czasu, czuję że bardziej się na niej skupiam i przeżywam.Bardzo proszę Matkę Najświętszą o wytrwałość i łaskę.

 Re: Jak się odmawia Nowennę Pompejańską?
Autor: Lidia (93.175.76.---)
Data:   2012-08-16 21:50

Odmawiam dopiero 7 dni i wierzę z całego serca ze Mateńka mnie wysłucha. Tym bardziej, że jak sobie policzyłam to część błagalną skończę w dniu pójścia do szpitala... później dziękczynna... Czyż to nie jest już działanie tej nowenny?
Pozdrawiam wszystkich, którzy wierzą i ufają Bogu.

 Re: Jak się odmawia Nowennę Pompejańską?
Autor: anna (---.net-serwis.pl)
Data:   2013-01-20 18:10

Odmawilam nowenne 4 razy. jak na razie bezskutecznie. Prosba nie jest wysluchana. niestety dzieje sie gorzej. Dlaczego?

 Re: Jak się odmawia Nowennę Pompejańską?
Autor: Krystyna (---.kwnet.azartsat.pl)
Data:   2013-01-27 15:15

Jak się odmawia tę nowennę?

 Re: Jak się odmawia Nowennę Pompejańską?
Autor: biznesmen (91.196.30.---)
Data:   2013-10-07 17:56

To zadziałało gdy pomyślałem i za nim zacząłem się modlić. Co będzie gdy skończę :)
Wydaje się, że modlitwa lepiej "działa" gdy modlimy się o coś dla kogoś nie dla siebie, Bóg i tak najlepiej wie czego 65nam potrzeba :)
Nie bawię się w detal,"lecę" wszystkimi czterema częściami, czasami na spacerze (nigdy za kierownicą) a najczęściej w kościele od 1,5 do 2 godzin.
Pozdrawiam przyjaciół w modlitwie :)

 Re: Jak się odmawia Nowennę Pompejańską?
Autor: xxx (---.netpoint.pl)
Data:   2014-08-25 21:13

/.../

Pytanie można postawić na www.pompejanska.pl
moderator

 Re: Nowenna Pompejanska.
Autor: Sandra (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2016-08-17 20:59

Odmawiam nowennę już drugi lub trzeci raz. Ani razu nie zawiodłam się. Poprzednim razem modlitwa została wysłuchana i teraz również otrzymałam coś bardzo cennego. Co prawda skonczyłam już część błagalną jakiś czas temu i aktualnie odmawiam dziękczynną a intencja w której ją odmawiam się jeszcze nie spełniła, to już widzę że sytuacja się poprawia a spełnienie intencji po prostu wymaga czasu byłam tego świadoma od początku. Jednak spotkało mnie miłe zaskoczenie bo po skończeniu części błagalnej spotkała mnie wielka radość także związana z moją prośbą. Jestem bardzo wdzięczna Matce Boskiej.

 Re: Nowenna Pompejanska.
Autor: Krzyż (46.20.58.---)
Data:   2016-09-30 16:49

Podziwiam was i wręcz zazdroszczę, moje modlitwy ani przez nowennę pompejańska, nowenny do świętych, koronkę, codziennie wołania i modlitwy nie zostały wysłuchane. Do tego doszło, że z człowieka który się nawrócił i miał silną wiarę jest wręcz truchło z resztkami wiary. Jak widać nie wszystkim dane jest wysłuchanie próśb, nawet tych ważnych dla naszego ducha. Może choć raz zostanę wysłuchany i skończy się w końcu moje cierpienie...

 Re: Nowenna Pompejanska.
Autor: Sela (---.unity-media.net)
Data:   2017-09-12 17:16

Zamierzam modlic sie NP w sprawie nieslusznie odebranego synka przez niemiecki "urzad d/s opieki nad dziecmi i mlodzieza" - wypadek korupcji.
Sytuacja gorzej niz beznadziejna... a dziecko umeczone, udreczone. Prosze o modlitwe jak najwieksza ilosc osob za mojego synka i za mnie abym wytrwala w modlitwie. Prosze przekazcie innym i poproscie o modlitwe w imieniu Kevinka. Zabrany bez slowa 5,5 roku temu...

 Re: Nowenna Pompejanska.
Autor: iwona (---.net.lannet.org)
Data:   2020-04-30 17:13

witam
Mam pytanie od dziecinstwa mam stwierdzone problemy umyslowe w poradni pedagogicznej w tej intencji skonczylam odmawiac nowenne pompejanska i mialam chwile niedowierzania czy to zadziala, na dobry lad te problemy to nie choroba tylko stan i nie wiem jak nowenna pompejanska na to zadziala na razie po pierwszej nowennie otrzymalam spokoj i nie wiem czy powinnam odmawiac kolejna nowenne w tej intencji, prosze o zyczliwy komentarz w mojej sytuacji dziekuje anonim

 Re: Nowenna Pompejanska.
Autor: Ewelina (91.246.213.---)
Data:   2021-01-31 23:26

Witam,
Dziś skończyłam część blagalna tylko zastanawiam się,czy robię to dobrze, ponieważ modlitwę części blagalnej i pod Twoją obronę oraz prośbę Krolowo różańca świętego módl się za nami mówiłam tylko raz dziennie tzn po 15 dziesiątkach. W niektorych miejscach pisze ze po kazdej czesci powinno sie odmawiac,a w niektórych ze po piętnastu tajemnicach. Więc nie wiem. Dodam,ze odkąd odmawiam czuje się bardzo szczęśliwa i tak jakoś lekko. Czuję miłość Maryi. Pozdrawiam.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: