logo
Wtorek, 16 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy po spowiedzi, ale w stanie klotni, moge do Komunii?
Autor: Iga (---.enterpol.pl)
Data:   2009-03-26 15:16

Przed spowiedzią pokłóciłam się z kimś. W czasie rekolekcji poszłam do spowiedzi, lecz nadal byłam z tą osobą pokłócona. Potem przyjęłam Komunię Św. ale nie wiem czy powinnam ... Wiem, że najlepszym sposobem byłoby pogodzenie się z tą osobą. Nie jest to jednak takie proste... Czy mogę przyjmowac Komunię?

 Re: Czy po spowiedzi, ale w stanie klotni, moge do Komunii?
Autor: kawa (---.multi-play.net.pl)
Data:   2009-03-26 15:51

Ważne, żebyś chciała się z tą osobą pogodzić, była otwarta na zgodę i wyciągnęła rękę przy najbliższej okazji.

 Re: Czy po spowiedzi, ale w stanie klotni, moge do Komunii?
Autor: Jagódka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-03-26 16:18

Jeżeli jej przebaczyłaś, to nie ma problemu gdy chodzi o Komunię Św.
Gdy na spowiedzi wyznałaś kłótnię z tą osobą i żałowałaś za ten grzech. Miałaś wewnętrzne postanowienie ze chcesz się z ta osobą pogodzić to nie ma problemu.
A że nie wyszło tak jak oczekiwałaś, jesteśmy tylko ludźmi. Gdyby jednak męczyły cię myśli czy robisz dobrze czy źle to warto skonsultować się ze spowiednikiem.
Pozdrawiam

 Re: Czy po spowiedzi, ale w stanie klotni, moge do Komunii?
Autor: Krystyna (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2009-03-26 18:30

Jednym z warunków Sakramentu Pokuty - jest zadośćuczynienie Panu Bogu i bliźniemu. Bywa, że pojednanie jest niemożliwe, ale zawsze możliwa jest modlitwa. :)
"Doskonałość jest cnotą umarłych."
Antoine de Saint-Exupéry

 Re: Czy po spowiedzi, ale w stanie klotni, moge do Komunii?
Autor: maciej (94.254.195.---)
Data:   2009-03-26 21:01

Gdybym miał tylko takie problemy to bym był szczęśliwym człowiekiem. też mnie to męczyło, zajmowało do momentu, kiedy zrozumiałem, że Bóg jest Miłością i jestem grzesznym człowiekiem i Bogu nie chodzi o moją perfekcję tylko o mój rozwój duchowy.
Maciek

 Re: Czy po spowiedzi, ale w stanie klotni, moge do Komunii?
Autor: Marta (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-03-27 03:30

Podczas spowiedzi wyznaj swój problem spowiednikowi. Wszelkie wątpliwości należy rozstrzygać przed Komunią św. Czym innym jest przebaczenie i chęć nawiązania zdrowej relacji, a czym innym jest pojednanie. Czasem przebaczamy, ale "choroba" drugiej osoby nie pozwala na kontakt; tzn. ona nie chce pojednania. Grzechem jest również świadome podtrzymywanie i żywienie uraz i niechęć do pojednania. Czasem przebaczyć trzeba, ale nie musimy nawiązywać od nowa zdrowej relacji, można się grzecznie po wyjaśnieniu sprawy rozstać, a niekiedy trzeba przebaczyć i zerwać znajomość w pokoju, bo inaczej nie wyjdę, nie uwolnię się od osoby która mi sprzedaje narkotyki lub robi inną krzywdę i nie chce tego poprzestać lub stale bez opamiętania namawia do grzechu.

 Re: Czy po spowiedzi, ale w stanie klotni, moge do Komunii?
Autor: Michał (---.zabrze.net.pl)
Data:   2009-04-03 08:40

Odpowiadam na pytanie pierwsze: po spowiedzi możesz.
Odpowiadam na pytanie drugie: w stanie kłótni - nie.
Odpowiadam na pytanie trzecie: do Komunii - tak.

 Re: Czy po spowiedzi, ale w stanie klotni, moge do Komunii?
Autor: :) iga (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-04-04 06:24

Jestem przekonana, że takie dylematy najpewniej rozwiazuje się w konfesjonale droga Imienniczko :)))
Pozdrawiam :) Iga

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: