logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak rozumieć: grzeszyć, licząc zuchwale na Miłosierdzie Boże?
Autor: Lidka (---.tpnets.com)
Data:   2009-08-03 10:49

Czy moglibyście napisać mi, co znaczy "Grzeszyć, licząc zuchwale w nadziei Miłosierdzia Bożego"?

Mam dwa punkty widzenia, i szczerze mówiąc nie wiem, który jest poprawny. Szukałam wyjaśnienia gdzie się tylko dało i nie znalazłam tego, czego szukałam. Myślę np. tak:
1) Lubię grzeszyć ciężko, więc grzeszę. NIE CHODZĘ DO SPOWIEDZI, po co mi to, przy końcu życia pożałuję, nawrócę się, bo Bóg i tak mi przebaczy. Po co mam sobie marnować życie i się męczyć, skoro mogę zawsze i do bólu grzeszyć, a Bóg i tak mi wybaczy przy końcu mego życia, przecież jest Miłosierny.
Albo tak:
2) Grzeszę ciężko, myślę sobie: "I tak przecież pójdę do spowiedzi". Zdarza mi się to kilkanaście (powiedzmy) razy w życiu, takie myślenie, lecz moje serce nie jest nastawione stale na taką postawę. Nawet, jeśli już tak pomyślę w trakcie grzeszenia ciężko, że i tak się wyspowiadam, to potem będąc u spowiedzi żałuję wszystkich grzechów. Lub zdarza się, że lubię nagrzeszyć przed samą spowiedzią, bo potem chcę już być czysta, chcę nie grzeszyć.

Która z tych postaw podpada pod grzech przeciw Duchowi Świętemu? Czytałam, że nie jest to postawa jednorazowa, i nie można tego traktować na zasadzie "O nie! Pomyślałam tak! Nie ma dla mnie wybaczenia!".
Wydaje mi się też, że każdemu (I TO NIE RAZ!) zdarza się podobne myślenie. Słyszałam również, że jeśli za każdym razem się żałuje, to grzechu przeciw Duchowi Świętemu nie było. Czy to prawda?

 Tematy Autor  Data
 Jak rozumieć: grzeszyć, licząc zuchwale na Miłosierdzie Boże? nowy Lidka 
  Re: Jak rozumieć: grzeszyć, licząc zuchwale na Miłosierdzie Boże? nowy bart 
  Re: Jak rozumieć: grzeszyć, licząc zuchwale na Miłosierdzie Boże? nowy Lidka 
  Re: Jak rozumieć: grzeszyć, licząc zuchwale na Miłosierdzie Boże? nowy Bogumiła 
  Re: Jak rozumieć: grzeszyć, licząc zuchwale na Miłosierdzie Boże? nowy Lidka 
  Re: Jak rozumieć: grzeszyć, licząc zuchwale na Miłosierdzie Boże? nowy happy 
  Re: Jak rozumieć: grzeszyć, licząc zuchwale na Miłosierdzie Boże? nowy Verba Docent 
  Re: Jak rozumieć: grzeszyć, licząc zuchwale na Miłosierdzie Boże? nowy Malgorzata 
  Re: Jak rozumieć: grzeszyć, licząc zuchwale na Miłosierdzie Boże? nowy Andre 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: