logo
Wtorek, 23 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Dziwna modlitwa za dusze w czyśćcu.
Autor: Agnieszka W (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-08-27 00:54

Znalazłam taką modlitwę po angielsku:

Saint Gertrude's Purgatory Prayer:
Eternal Father, I offer Thee the most precious blood of Thy Divine Son, Jesus, in union with the masses said throughout the world today for all the holy souls in purgatory, for sinners everywhere, for sinners in the universal church, those in my own home, and within my family. Amen. Jesus, Jesus, Jesus "

This Prayer was given to St. Gertrude and Jesus PROMISED that every time it was said, 1,000 souls would be released from Purgatory and allowed into God's Presence. If this prayer is said 50 - 100 times a day by just 10 people, 1,000,000 SOULS WILL BE RELEASED!!

Przypisana jest do tej modlitwy obietnica Pana Jezusa, ze 1000 dusz opuści czyściec gdy się pobożnie odmówi tę modlitwę. Czy ktoś może słyszał o tym i czy jest to prawda?

 Re: Dziwna modlitwa za dusze w czyśćcu.
Autor: Verba Docent (---.nat.umts.dynamic.eranet.pl)
Data:   2009-08-27 09:16

Nie mam pod ręką modlitewnika ale jak mnie pamięć nie myli jest taka modlitwa św. Gertrudy za zmarłych.
Nie wiem więc, czy to co Pani cytuje jest rzeczywiście tą modlitwą, proszę sprawdzić w modlitewniku. Wygląda na to, że może tak być.

Sceptycznie natomiast odnoszę się do podanej powyżej "buchalterii" zbawienia.

Kościół naucza, że obietnica zbawienia jest przypisana do każdego, dzięki Ofierze Jezusa. Proszę zerknąć do Listu do Hebrajczyków, szczególnie 10,10; 7,24n; 9,12.

I tego tymczasem radziłbym się trzymać. A za zmarłych trzeba się modlić. Jak nie swoimi słowami, to modlitwą św.Gertrudy.

 Re: Dziwna modlitwa za dusze w czyśćcu.
Autor: zielona_mrowka (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2009-08-27 10:48

Taką obietnicę dostała św. Gertruda w swoim objawieniu. W objawienia prywatnie nie musisz wierzyć. Tak więc czciciele św. Gertrudy będą propagować tę modlitwę (i chwała im za to w końcu każda modlitwa jest lepsza niż żadna) ale liczbami to bym się nie zachłystywała bo jeżeli od czegoś skuteczność modlitwy ma zależeć to bardziej od mojej wiary i czystości życia niż słów które wypowiadam.

Pozdrawiam życząc więcej dystansu do rzeczy znajdowanych w sieci

 Re: Dziwna modlitwa za dusze w czyśćcu.
Autor: Dawid (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2009-09-08 21:07

Tu nie chodzi o słowa tylko o tych Słów siłę.
faktycznie, to św. Gertrudy modlitwa.
Ale należy się przyjrzeć słowom tej modlitwy.
Weźmy poprawkę na to, że KAŻDE SŁOWO W MODLITWIE powinno być świadome.
"I odpuść Nam nasze winy jako i MY ODPUSZCZAMY"
ile razy o tym pamiętamy, gdy się modlimy?
Ta modlitwa ma siłę.
Może faktycznie nie trzeba patrzeć na liczby i oczywistym jest że nie mamy obowiązku uznawać objawień prywatnych - ale jeżeli jesteśmy ŚWIADOMI modlitwy - to góry można przenosić ;]
Z Bogiem.

 Re: Dziwna modlitwa za dusze w czyśćcu.
Autor: Marta (---.jmdi.pl)
Data:   2010-12-07 13:49

Nie dziwna tylko piękna i prawdziwa. Odmawiam ją bardzo często. św. Gertruda jest święta chyba nie bez przyczyny? A swoją drogą, czy buchalterią nazwiemy też liczbę ran, jakie otrzymał Chrystus, czy w końcu 7 grzechów głównych etc.?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: