logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy mogę prosić św. Józefa, by znowu połączył nasze drogi?
Autor: Aniela (193.33.125.---)
Data:   2009-09-11 22:28

Czy mam prawo modlić się do św. Józefa w sprawie męża i prosić o konkretną osobę, czy to nie jest niewłaściwie?
W czasie liceum byłam parą z cudownym chłopakiem. Mieliśmy te same ideały, wartości, byliśmy zgodni. Starałam się przekonać go do Boga, wspólnie chodziliśmy do kościoła. Chłopak się nawrócił. Żyliśmy w czystości. Kiedy dostaliśmy się na studia, do dwóch różnych miast, oddalonych od siebie o parę godzin jazdy. Pojawiły się problemy. Można rzec, szczeniackie. Miłość na odległość była wielkim utrudnieniem. To moja wina, byłam egoistką chciałam być blisko ukochanego. Umówiliśmy się, że przeniosę się do jego miasta, na inną uczelnię. Robiłam wszystko by się przenieść, zdałam dobrze egzaminy. Wtedy mój ukochany wyznał, abym nie zmieniała życia dla niego i została w mieście, w którym studiuje. Rozstaliśmy się jednego wieczora i przestaliśmy się odzywać na długi czas. Chłopak starał się o mnie walczyć, ale ja uniosłam się dumą.
Wkrótce poznałam innego, on również kogoś poznał. Czas jednak pokazał, że ani ja, ani on nie byliśmy się szczęśliwi. Od dawna oboje jesteśmy sami. Od chwili kiedy rozstaliśmy się minęło 5 lat, które były mi potrzebne, abym zrozumiała, że spotkałam cudowną osobę na swojej drodze i którą utraciłam.
Należymy do tej samej grupy przyjaciół, widujemy się sporadycznie. W czasie tych spotkań jedynie zerkniemy na siebie. Nie siadamy obok. Unikamy przypadkowego dotknięcia rąk. W powietrzu unosi się zakłopotanie.
Poza minimalną wymianą informacji. Nie utrzymujemy bliższych kontaktów. On nie wie o moich uczuciach. A ja bałabym się cokolwiek wyznać, minęło tyle lat...
Modlę się do św. Tadeusza Judy, patrona spraw beznadziejnych, żebym wiedziała co robić. Nadal moje serce bije szybciej przy nim. Jednak nie chce całe życie żyć marzeniem o niespełnionej miłości. Czy mogę prosić św. Józefa, aby połączył nasze drogi ponownie? Czy taka prośba jest właściwa? Czy też mam żyć w myśl, "że niezbadane są wyroki Boskie" i czekać. Dziękuje, że przeczytaliście mój list. Proszę o wasze opinie.

 Tematy Autor  Data
 Czy mogę prosić św. Józefa, by znowu połączył nasze drogi? nowy Aniela 
  Re: Czy mogę prosić św. Józefa, by znowu połączył nasze drogi? nowy Michał 
  Re: Czy mogę prosić św. Józefa, by znowu połączył nasze drogi? nowy Bogumiła 
  Re: Czy mogę prosić św. Józefa, by znowu połączył nasze drogi? nowy B. 
  Re: Czy mogę prosić św. Józefa, by znowu połączył nasze drogi? nowy Aniela 
  Re: Czy mogę prosić św. Józefa, by znowu połączył nasze drogi? nowy Michał 
  Re: Czy mogę prosić św. Józefa, by znowu połączył nasze drogi? nowy Michał 
  Re: Czy mogę prosić św. Józefa, by znowu połączył nasze drogi? nowy Joy 
  Re: Czy mogę prosić św. Józefa, by znowu połączył nasze drogi? nowy Joy 
  Re: Czy mogę prosić św. Józefa, by znowu połączył nasze drogi? nowy Michał 
  Re: Czy mogę prosić św. Józefa, by znowu połączył nasze drogi? nowy Joy 
  Re: Czy mogę prosić św. Józefa, by znowu połączył nasze drogi? nowy Michał 
  Re: Czy mogę prosić św. Józefa, by znowu połączył nasze drogi? nowy Aniela 
  Re: Czy mogę prosić św. Józefa, by znowu połączył nasze drogi? nowy Michał 
  Re: Czy mogę prosić św. Józefa, by znowu połączył nasze drogi? nowy 38 na karku 
  Re: Czy mogę prosić św. Józefa, by znowu połączył nasze drogi? nowy Joy 
  Re: Czy mogę prosić św. Józefa, by znowu połączył nasze drogi? nowy Michał 
  Re: Czy mogę prosić św. Józefa, by znowu połączył nasze drogi? nowy Joy 
  Re: Czy mogę prosić św. Józefa, by znowu połączył nasze drogi? nowy Michał 
  Re: Czy mogę prosić św. Józefa, by znowu połączył nasze drogi? nowy Joy 
  Re: Czy mogę prosić św. Józefa, by znowu połączył nasze drogi? nowy Michał 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: