logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Grzech przeciw Duchowi Świętemu.
Autor: rafal (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2010-12-04 01:27

Czytałem trochę o grzechu przeciw Duchowi Świętemu i mam wątpliwości. Jako dziecko chciałem żyć tak, aby nawrócić się pod koniec, później żyłem w pysze i odrzucałem to, co dawał mi Pan Bóg. Teraz chcę zmienić swoje życie, ale skoro już to zrobiłem, to czy będzie mi to odpuszczone?
Dlaczego Pan Jezus powiedział "NIGDY", a nie "jeśli się nie zmienią"?
"Zaprawdę, powiadam wam: wszystkie grzechy i bluźnierstwa, których by się ludzie dopuścili, będą im odpuszczone. Kto by jednak zbluźnił przeciw Duchowi Świętemu, nigdy nie otrzyma odpuszczenia, lecz winien jest grzechu wiecznego"
(Mk 3, 28-29).

 Re: Grzech przeciw Duchowi Świętemu.
Autor: Michał (---.bnet.pl)
Data:   2010-12-04 09:25

Chodzi o konsekwencję i konsekwencje.

 Re: Grzech przeciw Duchowi Świętemu.
Autor: zuzka (Bogumiła) (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2010-12-04 20:50

Grzech przeciwko Duchowi Świętemu to taki grzech, z którego do końca życia się NIE nawróciłeś. Umierasz w tym stanie. Jeśli z jakiegoś grzechu się nawracasz, to znaczy, że to nie był TEN grzech. Był podobny, był zaczątkiem tamtego grzechu, ale jeszcze nie to. Konstrukcja w tym kontekście "jeśli się nie nawrócą" nie ma tu sensu, jest nielogiczna, bo wtedy Jezus mówiłby o innym grzechu, a nie o grzechu przeciw Duchowi Świętemu.
Natomiast ŻEBY się tak nie stało (śmierć w tym stanie) trzeba po prostu nawrócić się. Wrócić do Boga jak najszybciej, teraz, zaraz, już.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: