logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Powrót do Kościoła Katolickiego
Autor: Andrzej (---.ice.put.poznan.pl)
Data:   2001-10-29 19:52

Jakie kroki powinien podjąć baptysta (były) aby wrócić do Kościoła Katolickiego. Zaznaczam, że był on ochrzczony, a nawet bierzmowany w Kościele Katolickim. W pewnym momencie odłączył się od niego, dokonał obmycia rytualnego baptystów (tzw. chrzest baptystów) i uczestniczył w ich praktykach.

 Re: Powrót do Kościoła Katolickiego
Autor: Magda (---.zetosa.com.pl)
Data:   2001-10-29 21:24

mam takie pytanie...w jakis sposob..doszlo to tej przemiany i jak to sie stalo ze ponownie chce ten czlowiek wrocic do kosciola Katolickiego...czy moglbys mi to przyblizyc.gdyz interesuje mnie ta kwestia ze wzgledow osobistych....
Z gory dziekuje...prosze napisz na moj e-mail....

 Re: Powrót do Kościoła Katolickiego
Autor: Barbara (---.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl)
Data:   2001-10-29 21:41

Na pewno na poczatek potrzebna jest rozmowa z doswiadczonym kaplanem lub zakonnikiem - np. dominikaninem. Potem spowiedz, powrot do uczestniczenia w Eucharystii, nabozenstwach, niewatpliwie potrzebne bedzie wsparcie pojedynczej lub grupy osob swieckich, ktore na biezaco beda mogly pomoc przy wyjasnianiu watpliwosci. U kazdego ten proces wyglada troche inaczej i trudno cos konkretnego doradzic, nie znajac szcegolow. Moze byc trudno, ale nie wolno sie zniechecac. Zapewniam o modlitwie w tej intencji. Z Bogiem

 Re: Powrót do Kościoła Katolickiego
Autor: Wojo (---.ccs.pl)
Data:   2001-10-30 08:21

wydaje mi sie, ze powinien przede wszystkim udac sie do spowiedzi, aby oczyscic sie z grzechow

 Re: Powrót do Kościoła Katolickiego
Autor: Baptysta (156.17.38.---)
Data:   2001-10-30 10:16

to co zwykle w takiej sytuacji. Pojsc do proboszcza i porozmawiac a on wszystko powie. Baptysta

 Re: Powrót do Kościoła Katolickiego
Autor: locowski (---.wloclawek.cvx.ppp.tpnet.pl)
Data:   2001-10-30 18:08

jezeli ma ekskomunike powinien zwrocic sie do biskupa o jej zdjecie. Nastepnie isc do proboszcza parafii i porozmawiac o tym, poniewaz istnieje ewentualnosc, ze bedzie musia przyjac on chrzest ponownie w kosciele katolickim poniewaz kosciol babtystow nie podpisal deklaracji o jednosci chrztu. Nastepnie uczynic, co wskaze proboszcz.

 Re: Powrót do Kościoła Katolickiego
Autor: Marek III (---.gdansk.cvx.ppp.tpnet.pl)
Data:   2001-11-01 14:31

Ekskomunikę w pewnych okresach (czesto, choc nie zawsze jest to Wielki Post oraz Adwent) moze zdjac proboszcz lub nawet "zwykly" ksiadz. Po prostu trzeba isc do spowiedzi , a spowiednik powie co dalej.
pozdrawiam
Marek

 Re: Powrót do Kościoła Katolickiego
Autor: Ania (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-10-24 22:49

Moja siostra 5 lat temu odeszla od Kościola katolickiego do Kościoła prawosławnego. Rok temu przyznała sie rodzinie. Mam pytanie: jak i co zrobić zeby siostra powróciła do Kościoła katolickiego? Jak z nią rozmawiać, co ją może przekonać do zmiany zdania i poglądu. Na tę chwile nie słucha jest jakby pod urokiem pewnego pana który jest jej przewodnikiem nauczycielem.
Pomóżcie prosze

 Re: Powrót do Kościoła Katolickiego
Autor: Ania (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-10-25 21:20

Przepraszam ale wystąpił błąd w tekście: nie prawosławny a protestancki kościół. Pozdrawiam

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: