logo
Wtorek, 19 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nie umiem powiedzieć 'Jezu, ufam Tobie!'
Autor: Piotr (---.eltronik.net.pl)
Data:   2011-12-02 21:41

A bym chciał. Proszę o pomoc.

 Re: Nie umiem powiedzieć 'Jezu, ufam Tobie!'
Autor: Franciszka (---.warszawa.vectranet.pl)
Data:   2011-12-02 21:52

Jezu, ufam Tobie. Trzeba powtarzać te słowa, bo "ćwiczenie czyni mistrza". Im częściej będziesz powtarzać, tym szybciej przyzwyczaisz się do tego, stanie się to twoim naturalnym stylem życia.
Co to znaczy, że "nie umiesz"? A dlaczego nie umiesz? Zaraz ktoś tu powie, że możesz być opętany. A na to może coś poradzić tylko egzorcysta.

 Re: Nie umiem powiedzieć 'Jezu, ufam Tobie!'
Autor: szukamdrogi (---.net81.citysat.com.pl)
Data:   2011-12-02 23:29

Nie tylko Ty tak masz. Mam na to swój własny sposób - modlę się tak: "Jezu nie umiem się modlić do Ciebie słowami: "Jezu, ufam Tobie", wiesz to o wiele lepiej niż ja - dlatego proszę Cię dotknij mojego serca i ulecz je i naucz mnie ufać Tobie."
To modlitwa prośby i błagania, a nie umiejętności. Na początku tylko mów te słowa, resztę zostaw Jezusowi. Jak się nad tym zastanowić, znaczy to samo. Modlitwa to życie.

 Re: Nie umiem powiedzieć 'Jezu, ufam Tobie!'
Autor: Jurek (---.perm.iinet.net.au)
Data:   2011-12-03 01:07

"Do tej prostej, ale bezgranicznie ufającej Jezusowi, zakonnicy skierował Jezus zdumiewające słowa: W Starym Zakonie wysyłałem proroków do ludu mego z gromami. Dziś wysyłam ciebie do całej ludzkości z Moim Miłosierdziem. Nie chcę karać zbolałej ludzkości, ale pragnę ja uleczyć, przytulając do swego Miłosiernego Serca. Obraz Miłosierdzia Bożego jego pochodzenie wiąże się z wizją, jaka siostra Faustyna miała w Płocku 22 lutego 1931 roku, w czasie, której Jezus Chrystus wyraził życzenie, by namalować obraz, jaki widzi z podpisem: „Jezu Ufam Tobie”."

Re: Jak ma się przejawiać zaufanie w Miłosierdzie?
Autor: Jurek (---.perm.iinet.net.au)
Data: 2009-02-06 07:38

"Było to w marcu 98r gdy zona zabrała mnie a rekolekcje Wielkopostne. Tam polski Jezuita głosił o Miłosierdziu Bożym. Twierdził, że przed 20-u laty zakochał się w Bogu. Poszedłem do spowiedzi. W domu żona dala mi broszurę Faustyny, gdzie przeczytałem takie zdanie: "Teraz jest czas na Miłosierdzie, a potem będzie tylko Sprawiedliwość, jeśli uwierzysz w Moje Miłosierdzie w godzinie śmierci stanę pomiędzy Ojcem a twoja duszą." Pomyślałem jestem inżynierem nie wiem czy to prawda, ale właściwie jest to dość logiczne, czemu by nie uwierzyć. I to tak do końca. Tej chwili nie zapomnę, wziąłem różaniec i zacząłem się modlić długo w nocy. Bóg był dla mnie wtedy i przez następny czas obecny może po raz pierwszy w życiu od dzieciństwa, kiedy to też wierzyłem, jak to powiedział bodajże kard. Meissner przy wyborze o. św. Benedykta XVI. Ma inteligencje 12 profesorów a wiarę dziecka od pierwszej Komunii. Dzięki Bogu od tego czasu dalej lubię się modlić."
Będę się modlił.

 Re: Nie umiem powiedzieć 'Jezu, ufam Tobie!'
Autor: Michał (---.range109-149.btcentralplus.com)
Data:   2011-12-03 01:30

Proszę: Jezu ufam Tobie.

 Re: Nie umiem powiedzieć 'Jezu, ufam Tobie!'
Autor: xc (---.181.177.228.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2011-12-03 08:48

Myślę, że Pytającemu nie chodzi o wypowiedzenia magicznej formuły, mechaniczne powtórzenie słów.
Nie za bardzo umiem Panu pomóc, bo nie wiem jaka jest przyczyna Pańskiego problemu.
Utrata wiary? Kłopoty życiowe? Choroba? Poczucie grzechu?

To tu, a nie w mechanice, tkwi problem. I problem ten trzeba rozwiązać. Myślę, że najlepszym sposobem będzie przystąpienie do sakramentu pojednania/spowiedzi. Od czegoś trzeba zacząć.
Powodzenia.

 Re: Nie umiem powiedzieć 'Jezu, ufam Tobie!'
Autor: mbb (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2011-12-03 11:05

Panie Piotrze, proszę prosić o pomoc w tej sprawie samego Boga. Proszę Go prosić by nauczył/pomógł Panu modlić się tym aktem ufności.

 Re: Nie umiem powiedzieć 'Jezu, ufam Tobie!'
Autor: Karolina (---.biznes.mm.pl)
Data:   2011-12-03 13:27

Piotrze, my tylko możemy radzić Ci, co zrobić i jak postąpić. Jednak prawdziwej pomocy i wsparcia w wypowiadaniu tych słów musisz szukać właśnie u Boga, rozmawiając z Jezusem.
Człowiek potrzebuje bliskości, żeby zaufać drugiemu. Musi przeżyć setki rozmów, wspólne tragedie i radości. Musi mieć pewność, że gdy wszystko zacznie się sypać, ten drugi będzie stał przy nim niewzruszenie. Coś podobnego trzeba wytworzyć między Bogiem i człowiekiem - jest to trudne, bo nie ma tu kontaktu fizycznego, natychmiastowej odpowiedzi, łatwego kontaktu - ale jest warto, na pewno.
Zaufałam Jezusowi całkiem niedawno. I też są wzloty i upadki, i czasem przychodzi myśl, że to jest zbyt skomplikowane - ale gdzieś głęboko w sobie czuję, że moje życie byłoby gorsze, gdyby teraz nie było przy mnie Jezusa. I trwam przy Nim.
Wierzę, że Twój świat też stanie się piękniejszy, kiedy będziesz przy Jezusie. A czas nauczy Cię wymawiać te piękne słowa. Polecam lekturę Dzienniczka św. s. Faustyny.

 Re: Nie umiem powiedzieć 'Jezu, ufam Tobie!'
Autor: Jeze (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2011-12-03 15:55

Jestem wielką grzesznicą. Od prawie 12 lat nie przystąpiłam do spowiedzi i nie mam odwagi tego uczynić. Nie wiem gdzie iść, do kogo, ale tak zaufałam Panu Jezusowi, że mimo tego, iż jestem grzesznicą, okazuje mi On swoją miłość i miłosierdzie w każdej chwili. Po prostu to czuję.

 Re: Nie umiem powiedzieć 'Jezu, ufam Tobie!'
Autor: Aiks (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2011-12-03 19:14

Można zaufać drugiemu człowiekowi, sobie. Doświadczenie życiowe mówi nam, że często w takich przypadkach zostajemy zawiedzeni. Pozostaje człowiekowi całkowicie zaufać Bogu. To jedyny rozsądny wybór.

 Re: Nie umiem powiedzieć 'Jezu, ufam Tobie!'
Autor: KasiaM (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2011-12-03 19:22

Jeze,
Dużo ryzykujesz licząc na swoje "odczucie" i jednocześnie uciekając przed spowiedzią. To, co czujesz jest prawdą w tym sensie, że Bóg chce cie przekonać, iż nie musisz się Go bać i możesz liczyć na Jego łagodność jeśli postanowisz w końcu zmienić swoje życie, jeśli się nawrócisz w pełni.

Jeżeli chodzi o stronę praktyczną, polecam duszpasterzy akademickich - muszą być bardziej "ludzcy", bo studenci są wymagający. Raczej trudno będzie ci któregoś zaskoczyć, czy zgorszyć swoim grzechem. :)

Zdaję sobie sprawę, że losowy wybór spowiednika, to poważne ryzyko - wiele razy zdarzyło mi się "źle trafić". Rozumiem też, że w twoim przypadku, może być tylko ta jedna szansa, bo więcej się nie odważysz. Do tej pory nie miałam nigdy problemów z dominikanami. Chociaż może warto na furcie umówić się na spowiedź poza konfesjonałem. Wtedy nie będzie presji czasu z powodu czekającej za tobą kolejki.

Gdybyś podała miasto, w którym mieszkasz, może ktoś z forowiczów byłby w stanie polecić ci konkretnego Kaplana.

 Re: Nie umiem powiedzieć 'Jezu, ufam Tobie!'
Autor: Łukasz (---.xdsl.centertel.pl)
Data:   2011-12-04 17:46

Jeze, Pan Jezus dał spowiedź właśnie dla grzeszników, aby grzechy były im odpuszczone i wydaje mi się, że naprawdę pełne zaufanie w miłosierdzie Boże niosłoby za sobą pójście do spowiedzi. Bo jeśli dziecko boi się przejść przez most, ale widzi ojca, który jest godny zaufania i kocha, dziecko wie, że zawsze będzie przy nim. To budzi zaufanie i sprawia, że dziecko przejdzie przez most. Dla ojca, bo ma ufność w tym, że on chce jak najlepiej dla swego dziecka. Nie przeczę, że masz ogromny lęk przed spowiedzią, ale naprawdę radzę do niej przystąpić i tak, jak już ktoś tu powiedział np. do Dominikanów.

Piotrze, zawsze możesz modlić się do Jezusa o zaufanie. W moim odczuciu zaufanie niesie ze sobą oddanie siebie w czyjeś ręce, całej osoby. Dlatego człowiek się tego boi. Często chce mieć pewność, że osoba, której się oddaje będzie dla niej dobra. Bóg jest najlepszym i najbardziej miłosiernym Ojcem. Tudzież lęka się, że razem z pełnym zaufaniem trzeba będzie przyjąć krzyż i pełnić wolę Bożą, a człowiek zazwyczaj boi się krzyża. Tu bardzo pomaga wiara w największą dobroć i miłość Bożą. Prawdziwą miłość, tę która się oddaje dla nas i cierpi za nas. Taka troskliwa miłość jest przy człowieku. Jezus prawdziwie kocha i pragnie dla nas szczęścia, dlatego oddanie się Mu przynosi dla duszy najwięcej korzyści, a Bóg jest litościwy, kocha swe dzieci i będzie prowadził jak miłosierny ojciec. A gdy coś się nie uda, to zawsze możemy liczyć na tę miłość, która przebacza.
Daje również duchownych, więc możesz z nimi porozmawiać o swoich przeżyciach.

 Re: Nie umiem powiedzieć 'Jezu, ufam Tobie!'
Autor: Marlinek (---.play-internet.pl)
Data:   2011-12-04 21:59

Piotrze, znajdziesz pomoc tutaj: www.dom111.pl/ - możesz zadzwonić lub napisać e-maila.

 Re: Nie umiem powiedzieć 'Jezu, ufam Tobie!'
Autor: Iness (---.dip.t-dialin.net)
Data:   2011-12-07 22:36

Odmów codziennie koronkę do Miłosierdzia Bożego w tej intencji, aż do skutku. To nie żart.

 Re: Nie umiem powiedzieć 'Jezu, ufam Tobie!'
Autor: Łukasz (---.xdsl.centertel.pl)
Data:   2011-12-09 23:14

Jeze, mam nadzieję, że wiesz, iż Kościół uczy, że spowiedź gładzi grzechy ciężkie. Jeśli takowe masz na sumieniu i chcesz być blisko Boga (to znaczy w łasce uświęcającej), radzę pomodlić się o dobrą spowiedź i przystąpić do niej. Wtedy naprawdę zaufa się Bogu.

 Re: Nie umiem powiedzieć 'Jezu, ufam Tobie!'
Autor: Bogdan (80.51.138.---)
Data:   2011-12-13 23:37

To, że myślisz: Jezu Ufam Tobie, już jest małym krokiem w kierunku, że wypowiesz to także sercem, całym sercem. On ciebie usłyszy, czeka na twoje słowa, te wypowiedziane serdeczne czułe. proste zwyczajne. JEZU UFAM TOBIE z czasem przekonasz się, że jest to cudowna modlitwa, która zmieni twoje życie.

 Re: Nie umiem powiedzieć 'Jezu, ufam Tobie!'
Autor: MaBi (---.ip.netia.com.pl)
Data:   2011-12-15 23:18

Bo to trudna modlitwa jest.

 Re: Nie umiem powiedzieć 'Jezu, ufam Tobie!'
Autor: Grzesznik (94.154.56.---)
Data:   2020-04-14 23:26

Poproś kogoś żeby powiedział w twoim imieniu

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: