logo
Niedziela, 29 marca 2020
Szukaj w

Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony

8 lat bez spowiedzi. Czy otrzymam rozgrzeszenie?
Autor: olab (---.centertel.pl)
Data:   2012-01-23 19:38

Witam, jako nastolatka i moda osoba wywodzca si z pseudo-katolickiej (katolickiej tylko dla ludzi i na pokaz) rodziny odwrciam si od Boga, nie chodziam do kocioa, nie modliam si, o spowiedzi nawet nie mylaam, byam samotna, popadaam w konflikt z wiecznie zajtymi i niemylcymi o mnie rodzicami, traciam wiar. Ostatnio doszam do wniosku, e chc co zmieni, zacz chodzi do kocioa, a moe przede wszystkim wyspowiada si, ale zabrako mi odwagi, aby pj do spowiedzi po omiu latach. Zaczam wmawia sobie, e ksidz nie da mi rozgrzeszenia, wyrzuci z kocioa, nazwie niewiern, a moe jeszcze rozpowie o tym ludziom. Osiem lat to dugo, czy otrzymam rozgrzeszenie i jak mam si zmotywowa do tej spowiedzi? Nie mam znajomego ksidza, z ktrym mogabym o tym porozmawia, dlatego szukam pomocy na tym forum.

Re: 8 lat bez spowiedzi. Czy otrzymam rozgrzeszenie?
Autor: Nastolatek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-01-23 20:05

Ksidz nie wyrzuci, nie nazwie niewiern, a ju na pewno nie rozpowie, bo obowizuje go tajemnica spowiedzi, ktra jest nienaruszalna. Ksidz w konfesjonale jest wanie dla ludzi, ktrzy pobdzili, a wszystkim si to w yciu zdarza, bo wszyscy s grzeszni. Ta spowied bdzie wspaniaym, brawurowym powrotem do Chrystusa. On Ci nie odrzuci, jak ojciec nie odrzuci syna marnotrawnego z przypowieci o synu marnotrawnym (zob. k 15, 11-32), ksidz te Ci nie odrzuci. Bdzie dobrze.
PS. Polecam przed spowiedzi modlitw o wsparcie do w. Jana Marii Vianneya.

Autor: ewa 1 (---.cdma.centertel.pl)
Data:   2012-01-23 20:30

Nie bj si. W konfesjonale zobaczysz kapana, ale on tylko "zastpuje" kochajcego i czekajcego na Twj powrt Chrystusa. Jeeli naprawd aujesz On Ci chtnie wybaczy. Tylko dobrze wybra taki moment, eby ksidz si nie spieszy i mia czas tylko dla Ciebie. Zachcam wic do wczeniejszego umwienia. Pjd np. po Mszy w. i krtko wytumacz swoj sytuacj i popro o spowied. Zobaczysz, bdzie piknie, gdy Jezus ju Ci przebaczy.
Pamitam, w te wakacje (podczas wyjazdu) zdarzyo mi si zrobi co zego i si z tego spowiadaam. Te si baam, e spowiednik mnie porzdnie zaje, ale nie. By te jak dobry ojciec. Bardzo agodny. Wstaam od konfesjonau ze zami wzruszenia. Pozdrawiam serdecznie. :)

Autor: Artur (93.175.64.---)
Data:   2012-01-23 20:31

Kady czowiek, ktry czuje ch wyspowiadania si, ma do tego prawo. S osoby, ktre nie spowiaday si duej od Ciebie. Jeli czowiek auje za swoje grzechy, ksidz udzieli rozgrzeszenia. Najlepszym sposobem, eby si zmotywowa, jest poprosi Ducha witego o pomoc w czasie spowiedzi, On ci na pewno pomoe.

Autor: Bogna/p.o. moderatora (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2012-01-23 20:32

Wrzuc linka z moim wiadectwem, ktre blisko 9 lat temu napisaam na forum. Jak przeczytasz, dowiesz si, e nie spowiadaam si ponad 2 x duej, ni Ty. I ksidz mnie nie wyrzuci z konfesjonau, mao tego zapyta, czy moe mi pomc przez zadawanie pyta, ebym rozeznaa swoje grzechy. I tak to jako "samo" potem poleciao. W tym roku (2012) bd przeywaa may jubileusz, od tej pamitnej spowiedzi - wszystko pamitam. :) I cay czas prosz Boga, eby nie pozwoli mi ju nigdy od Siebie odej, ebym znowu od Niego nie odwrcia si.
http://www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=25995&t=25995
Mam nadziej, e pomoe Ci to wiadectwo jako przemc si, i jednak przystpisz do spowiedzi. Tym bardziej, e wmawianie sobie, i nie otrzymasz rozgrzeszenia, albo, e ksidz wyrzuci Ci z kocioa, to tylko diabelskie podszepty. Dobrze, e tutaj napisaa.

Autor: 38 na karku (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-01-23 20:47

Kiedy byam wiadkiem jak do kancelarii parafialnej przyszed do znany profesor UJ, i poprosi siostr, ktra tam pracowaa, eby mu pomoga, bo nie by u spowiedzi ponad 20 lat. Siostra pokierowaa go do ksidza i umwili si na spowied. Tydzie pniej pan profesor, ju po spowiedzi, przyszed podzikowa siostrze za pomoc.
Bd spokojna i pro Ducha witego o pomoc.

Autor: Anna (---.gl.digi.pl)
Data:   2012-01-23 21:13

Ola, chcesz pj do spowiedzi? - super :) :)
Take baaardzo dugo si nie spowiadaam, nie praktykowaam, szukaam i nie wiedziaam czy Bg jest.
Po paru latach przystpiam do spowiedzi - podeszam do konfesjonau w kociele podczas rekolekcji chyba i powiedziaam, e nie spowiadaam si tyle lat i nie wiem jak zacz, czy ta spowied bdzie wana - kapan poda mi kartk z numerem telefonu mwic, e dobrze byoby si przygotowa do tego i on mi pomoe, mam si odezwa - zachci mnie wrcz do spowiedzi - uspokoi, powiedzia to agodnie, bez potpienia - skontaktowaam si telefonicznie - umwiam na rozmow-spowied generaln w klasztorze. Rozgrzeszenie dostaam, kapan, a dokadnie ojciec (czyli zakonnik bdcy kapanem) pomg mi rozezna grzechy, przygotowa si - spowied trwaa kilka godzin - na dwie raty (cz - powrt do domu na kilka godzin - nastpne spotkanie chyba tego samego dnia jeszcze) w formie dialogu - ojciec "lecia" rachunkiem sumienia wedug przykaza - wymienia, tumaczy wg przykaza co naley do grzechu, a ja wymieniaam jeli co popeniam (a byo tego wiele i mocno).
Spowied z ojcem w pokoju, rozmwnicy zakonnej, kapan nie potpi, cieszy si i stara si mi pomc w powrocie do sakramentw, Komunii witej i cho nie jest zawsze atwo - nie wyobraam sobie teraz ycia bez spowiedzi, Komunii, Boga. To co wspaniaego i zmienia ycie, zmienia czowieka. Powrt na drog wiary, powrt do praktyk, relacja z Bogiem to co najwaniejszego, co wydarzyo si w moim yciu - i ma na nie dobry wpyw, zmienia wszystko na lepsze (cho nie jest atwo).

Po dzi dzie, kiedy miewam pytania dotyczce wiary - pytam go, dzwoni a on wyjania mi to, czego nie wiem, nie rozumiem, dopenia braki w mojej wiedzy religijnej (bo ta nie bya zbyt dua, a waciwie adna).

Pobiegnij do spowiedzi, moe i jest troch stresu - ale warto - pniej rado z czystego sumienia i przyjcia Pana Jezusa do serca - powodzenia. :)

Pamitaj - nawet jeli bdziesz kilka razy podchodzia do konfesjonau, nawet, jeli co "pjdzie nie tak" - NIE PODDAWAJ SI ZNIECHCENIU, ANI STRACHOWI - szukaj dalej, id do nastpnego konfesjonau. WARTO.

Autor: xc (---.181.105.71.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2012-01-23 21:21

Prosz sprbowa, myl, e szanse s due.
Co do rodziny, to nie ma adnych ideaw. Katolicka rodzina to nie taka, w ktrej nie ma problemw. Ale to temat na inn rozmow.

Autor: justyna (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2012-01-24 08:31

Wane jest to czy aujesz i chcesz si poprawi. Wicej przeczytasz np. tutaj.

Autor: magda (---.myslenice.net.pl)
Data:   2012-01-24 09:42

Nie histeryzuj. Fajnie, e wrcia. :) Witamy. :) Zastanw si o co tak naprawd chodzi w wierze.
I oby zaznaa pokoju sumienia po spowiedzi, unikaj tylko skrupuw, na spowiedzi wyznaj te najwiksze przewinienia i ju. Naprawd nie masz si czego obawia, spowiednik nie ma prawa na nikogo si wydziera i nie ma powodu, dla ktrego miaaby nie otrzyma rozgrzeszenie, jeli aujesz i chcesz si z czego poprawi.

Autor: A-mail (---.grudziadz.mm.pl)
Data:   2012-01-24 09:43

Uwierz, e rado spowiednika bdzie wiksza z takiej spowiedzi, ni, powiedzmy, z nowego prezentu.
A te wszystkie podpowiedzi e nie bdzie rozgrzeszenia itd. to tylko podszepty zego, ktry widzi e kolejna dusza chce uciec z jego panowania.
Prosz przeczytaj moje dowiadczenie odkadanej spowiedzi
www.dyskusje.katolik.pl/viewtopic.php?f=5&t=20125

Autor: ewa 1 (---.cdma.centertel.pl)
Data:   2012-01-24 16:56

Anno, A-mail, piknie. Te zawsze marzyam o takiej spowiedzi. Na spokojnie, bez popiechu, bez sztywnoci. Moe kiedy. Bo kilka lat temu przeyam generaln (oczywicie wczeniej umawian), ale nawet wtedy ksidz si spieszy.
Pozdrawiam serdecznie (a szczeglnie wszystkich niezdecydowanych) :) - w kadym konfesjonale na pewno czeka na nas Jezus.

Autor: olab (---.centertel.pl)
Data:   2012-01-24 19:53

Dzikuj naprawd bardzo serdecznie za pomoc. Postaram si i dam zna, jeli mi si uda. Naprawd si boj. :(

Odpowiedz na t wiadomo
 Twoje imi:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: