logo
Wtorek, 23 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jak wygląda przejście z prawosławia na katolicyzm?
Autor: nati (---.13.14.vie.surfer.at)
Data:   2012-04-14 23:04

Chciałam zapytać jak wygląda dokładnie przejście z prawosławia na katolicyzm? Jakie warunki należy spełnić?
Jestem katoliczką a mój narzeczony prawosławnym i za rok planujemy ślub w kościele katolickim. Wiemy, że jest możliwość ślubu kościelnego osób tych wyznań, ale narzeczony mimo to chciałby przejść na wiarę katolicką.

 Re: Jak wygląda przejście z prawosławia na katolicyzm?
Autor: mbb (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-04-15 16:45

Najlepiej zgłosić się w tej sprawie do księdza proboszcza w parafii. Można też spojrzeć tutaj: www.katechumenat.pl - i zgłosić się do pod podany najbliższy dla Państwa adres. Siostry przygotowują do konwersji podczas, której składa się wobec wspólnoty Kościoła katolickiego Wyznanie Wiary.

 Re: Jak wygląda przejście z prawosławia na katolicyzm?
Autor: Magdalena (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2012-04-15 17:53

Mój chłopak, który był jako dziecko chrzczony w cerkwi, we wrześniu przeszedł na katolicyzm. Po prostu zgłosił się do księdza, który przygotowywał go później do spowiedzi generalnej i przyjęcia pierwszej Eucharystii. Samo włączenie do KK polegało na przedstawieniu go lokalnej wspólnocie, przez księdza, jako nowego członka, i publicznym odczytaniu Wyznania Wiary w kościele, i przyjęciu Eucharystii. Otrzymał również świadectwo włączenia do KK. Dobrze byłoby jakby Twój narzeczony przedstawił księdzu świadectwo chrztu z cerkwi, choć w przypadku mojego chłopaka wystarczyło słowne zapewnienie, że miało to miejsce.

 Re: Jak wygląda przejście z prawosławia na katolicyzm?
Autor: xc (---.aster.pl)
Data:   2012-04-15 21:51

Pani narzeczony został już ochrzczony, chrzest ten jest ważny również w Kościele katolickim i nie ma potrzeby katechumenatu.
Przystąpienie prawosławnego do Kościoła rzymskokatolickiego wymaga przyjęcia Eucharystii w tym Kościele, publicznego wyznania Credo w wersji z "filioque" (bo to jest element różniący) oraz uznanie jurysdykcji kościelnej rzymskokatolickiego biskupa-ordynariusza miejsca. Szczegóły do uzyskania w parafii.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: