logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Chciałbym zbliżyć się do Boga, ale nie wiem jak?
Autor: Krystian (---.kalisz.mm.pl)
Data:   2012-05-31 19:03

Witam was wszystkich, nie wiem od czego zacząć. Od pewnego czasu zauważyłem, że jakbym przygasał, z każdym dniem bardziej, chciałbym się zbliżyć do Boga, ale jest to dla mnie trudne. bardzo bardzo dawno nie byłem w kościele, nieraz mam chęć iść, wejść do kościoła, ale jakbym się czegoś bał, nieraz czuję się jakby demony odradzały mi zbliżyć się do Boga. Nie wiem jak zacząć rozmowę z Bogiem. Chciałbym się zbliżyć do Boga, ale jakbym czegoś bał się, wstydził się. nie wiem co robić. z dnia na dzień jest mi coraz trudniej bez Pana i czuje się osamotniony, z góry dziękuje za udzieloną mi pomoc.

 Re: Chciałbym zbliżyć się do Boga, ale nie wiem jak?
Autor: Żaneta (---.play-internet.pl)
Data:   2012-05-31 20:37

Pomogła mi szczera rozmowa z Bogiem własnymi słowami, szczery żal za grzechy i spowiedź święta. Zaczęłam czytać Pismo Święte, chodzić do kościoła w tygodniu. I modlitwa do św. Michała Archanioła o odpędzenie złych duchów. Spróbuj pomału małymi kroczkami.

 Re: Chciałbym zbliżyć się do Boga, ale nie wiem jak?
Autor: Paweł (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2012-05-31 21:07

Kurs Filipa, serdecznie polecam. :) Nie bez powodu nazywany jest też Kursem Nowe Życie. :) Od tego kursu rozpoczęła się moja walka duchowa o to, by iść za Panem mimo wszystko. Ciągle jestem w drodze, ale pomimo trudności wiem, że Bóg jest obok mnie. Byłem w takiej jak Ty sytuacji. Zaufałem jednak Bogu i mam pokój serca. Pozdrawiam.

 Re: Chciałbym zbliżyć się do Boga, ale nie wiem jak?
Autor: Buka (---.opera-mini.net)
Data:   2012-06-01 00:19

Idź do kościoła i zobacz jak wspaniale jest uczestniczyć we Mszy św. Przełam się. Idź mimo strachu, wstydu i innych uczuć, a najlepiej idź do spowiedzi, powiedz kapłanowi o swoich uczuciach i rozterkach, on Ci pomoże. Módl się przed snem, albo w myślach, kiedy chcesz. Pragniesz zbliżyć się do Boga, bo On wciąż woła Cię do Siebie i pragnie twojej miłości. Tylko czasami bywa właśnie tak, że czujesz jakby coś ci odradzało, i mówiło, że nie ma sensu. Nie słuchaj tego wewnętrznego głosu, rób naprzeciw. Idź, bo to ma sens.

 Re: Chciałbym zbliżyć się do Boga, ale nie wiem jak?
Autor: A-Mail (---.grudziadz.mm.pl)
Data:   2012-06-01 00:49

Przełamać się i zacząć od spowiedzi.

 Re: Chciałbym zbliżyć się do Boga, ale nie wiem jak?
Autor: Renata (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2012-06-01 07:14

Nie rozumiem określenia: dawno nie byłem w kościele. Dawno, to ile? Miesiąc, rok, dwa lata? Bo im dłuższa przerwa tym trudniej człowiekowi powrócić do Boga. To prawda, że Duch Święty działa jak sobie chce, ale to MY - grzesznicy, powinniśmy wykazać bardzo szczere pragnienie, by powrócić do BOGA - bo ON bez naszego pragnienia i chcenia (pozwolenia) nic nie może. Lęk jest rzeczą naturalną wpisaną w strukturę człowieka, czy mały, czy duży człowiek, posiadamy lęk (wyrzut sumienia), że zrobiliśmy coś źle, nie tak jak powinniśmy z odwiecznymi zasadami moralnymi. Demony, jak nazywasz wroga Boga Najwyższego, zawsze są wokół nas, by nas zwerbować na swoją stronę, ale to MY decydujemy po której stronie się opowiadamy. Jesteśmy ludźmi wolnymi w wyborze czy opowiadamy się za przekleństwem (ZŁEM), czy błogosławieństwem (DOBREM), które nie zawsze jest łatwe i proste.
Jak zacząć rozmowę z Bogiem? Zwyczajnie tak jak byś rozmawiał z najlepszym przyjacielem. Szczerze bez owijania w bawełnę. Najlepiej uczyń to w odosobnieniu, tak by była intymność pomiędzy Tobą, a Bogiem, wyłącz komórkę, telefon stacjonarny, zamknij drzwi, nie odpowiadaj na dzwonki, poświęć czas swój wyłącznie Bogu, a na pewno ten czas nie będzie czasem straconym - tylko owocnym.

 Re: Chciałbym zbliżyć się do Boga, ale nie wiem jak?
Autor: Franciszka (---.warszawa.vectranet.pl)
Data:   2012-06-02 11:53

Ośmielę się przypomnieć, że bez Boga nie ma zbawienia. Bóg żywy jest obecny w Eucharystii, a więc w kościele. Polecam modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.
Czego konkretnie boisz się? Uparcie twierdzę, że taki lęk pochodzi od złego ducha dlatego, że Duch Święty daje odwagę do odpowiadania Panu Bogu w Trójcy Jedynemu na Jego miłość do nas. Jeśli nie wiesz, jak się zbliżyć, to pytaj Jezusa, szukaj Go wszędzie. Módl się wytrwale o odwagę przystąpienia do spowiedzi świętej i tym samym - pojednania z Bogiem.

 Re: Chciałbym zbliżyć się do Boga, ale nie wiem jak?
Autor: Dziadek_Muminka (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2012-06-02 19:06

Widzę, że w adresie miasto Kalisz, a skoro to miasto, to i św. Józef. :)
http://www.swietyjozef.kalisz.pl/?dzial=Swiadectwa&id=22
Pozdrawiam. :)

 Re: Chciałbym zbliżyć się do Boga, ale nie wiem jak?
Autor: Marlinek (---.rzeszow.vectranet.pl)
Data:   2012-06-04 11:49

"nieraz mam chęć iść, wejść do kościoła, ale jakbym się czegoś bał" - to walka. Jak długo chcesz być jeszcze niewolnikiem? Nie chciałbyś być wolny? Twoja dusza pragnie Boga. Pozwól jej na to. A sam zobaczysz, co zyskasz, lub czy coś stracisz. Spróbuj.

 Re: Chciałbym zbliżyć się do Boga, ale nie wiem jak?
Autor: nulka18 (---.play-internet.pl)
Data:   2012-06-04 22:02

Polecam osobiście przez Maryję. Całkiem niedawno byłam w podobnej sytuacji. Wystarczył tydzień z Matką Bożą (była Peregrynacja w mojej Parafii), by przyprowadziła mnie na nowo do Jezusa. Ona wie, jak tego dokonać. Pozdrawiam, z Bogiem.

 Re: Chciałbym zbliżyć się do Boga, ale nie wiem jak?
Autor: Piotr (46.115.50.---)
Data:   2013-01-13 14:26

to Bóg to żywy Jezus Chrystus przychodzi do nas w Komunii. św. jako Chleb życia. Do nas należy to aby walczyć z wszelkimi pokusami i złem i lenistwem abyśmy byli godni tego Chleba. Ten chleb to bezpośrednia obecność Chrystusa w nas, dlatego musimy zawsze mieć świadomość obecności Jezusa w naszych sercach i zanim zrobimy coś głupiego zdajmy sobie sprawę On żyjąc w nas to wszystko widzi.

 Re: Chciałbym zbliżyć się do Boga, ale nie wiem jak?
Autor: Artek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-06-05 20:40

Przez prawie 10 lat uważałem się za ateistę. Jednak czasem zdarzały mi się pewne przebłyski - to znaczy niekiedy miewałem wrażenie, że Jezus mnie "prześladuje" i że przez różne pomniejsze niepowodzenia chce mnie ukarać za zatwardziałość i sprawić, bym w Niego uwierzył.
I właściwie totalna klęska moich planów, do której przyczyniło się długotrwałe poczucie bezradności i nerwica sprawiły, że zwróciłem się do Jezusa jako do mojej ostatniej nadziei. Wydaje mi się, że On czegoś ode mnie oczekuje. Nie rozumiem jeszcze czego, nie wiem jaki ma dla mnie plan, ale bardzo chciałbym się do Niego zbliżyć duchowo i poznać Jego zamierzenia wobec mnie.
Chciałbym poczuć Jego wsparcie i zaufać Mu tak mocno, bym mógł pozbyć się swoich czarnych myśli. Chyba, że Jego wolą jest moje potępienie.

 Re: Chciałbym zbliżyć się do Boga, ale nie wiem jak?
Autor: Joy (---.lightspeed.austtx.sbcglobal.net)
Data:   2014-06-05 23:40

Artku, wolą Boga z pewnością nie jest Twoje potępienie. Wszyscy zostaliśmy przeznaczeni do zbawienia.

Na forum jest już wiele wskazówek, jakimi drogami można zbliżyć się do Boga. Nie tylko w tym wątku (przeczytałeś wpisy?), ale również w innych.

Dopisałeś się do "starego" wątku. Ten został założony dwa lata temu. Niewiele osób udzielających rad do takich wątków trafia. Nie licz więc za bardzo na nowe odpowiedzi.

 Re: Chciałbym zbliżyć się do Boga, ale nie wiem jak?
Autor: Marcin (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-09-10 00:46

Dzień dobry polecam gorącą książke Tomasz a Kampis 'O naśladowaniu Chrystusa'.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: