logo
Sobota, 30 maja 2020
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony
 
 
 Jak grzech przeciw Duchowi Świętemu ma się do spowiedzi?
Autor: Martinez (---.markom.krakow.pl)
Data:   2003-08-18 22:49

Na katechezach w szkole uczą, że po szczerej spowiedzi zostaja odpuszczone wszystkie grzechy. I lekkie, i ciezkie, i swietokradzkie. Najwazniejsze jest uczucie pokory i zalu za popelnione zło. Tymczasem Pismo mówi:

"Mt 12,32
Jeśli ktoś powie słowo przeciw Synowi Człowieczemu, będzie mu odpuszczone, lecz jeśli powie przeciw Duchowi Świętemu, nie będzie mu odpuszczone ani w tym wieku, ani w przyszłym "
(przyszły wiek to pojęcie rabinistyczne - inaczej po śmierci)

Jak się to ma do spowiedzi? Skoro grzech przeciw Duchowi Świętemu nie zostaje odpuszczony, to czy wogole kiedykolwiek jest to mozliwe?

A poza tym Chrytus i Duch Święty to jeden i ten sam Bóg jedyny, więc jakim cudem istnieje taka ogromna różnica?

 Re: Jak grzech przeciw Duchowi Świętemu ma się do spowiedzi?
Autor: Tadeusz (213.25.39.---)
Data:   2003-08-20 11:14

W skrócie mówiąc, trwając w grzechu przeciw Duchowi Świętemu i przystępując do Spowiedzi, winniśmy mieć świadomość, że Spowiedź św. jest świętokradzka.

Gdy sprzeciwiamy się Łasce, gdy występujemy przeciw Źródłu Łaski, którym jest Duch Święty, gdy trwamy w tym i przystępujemy do Spowiedzi, wtedy Spowiedź jest nieważna.

Duch Święty jest Owocem miłości Ojca i Syna. Skoro potępiamy Owoc, potępiamy i Tych (Te Osoby) od których On pochodzi. Potępiamy Boga. Któż zatem może nam pomóc, skoro Bóg jest wszystkim, a my występujemy przeciw Przyczynie, która byłaby Źródłem uzdrowienia?

W Chrystusa można nie wierzyć, gdy się Go nie poznało, gdy szatan i świat podsuwają fałszywe wyobrażenia, ale nie można – widząc w sposób oczywisty dobre owoce – mówić, że są one złe, jak to czynili faryzeusze.

Pozdrawiam.

 Re: Jak grzech przeciw Duchowi Świętemu ma się do spowiedzi?
Autor: Zuzia (---.org)
Data:   2003-08-20 19:33

Grzech przeciwko Duchowi Świętemu to zatwardziałe trwanie w grzechu i odrzucanie Bożego Miłosierdzia. Popełnia go ta osoba, która ma możliwość nawrócenia się a tego nie czyni - ma możliwość spowiedzi, wie, że powinna przystąpić do tego sakramentu, a jednak tego nie chce. <------- tak na moje pytanie o grzech przeciwko Duchowi Świętemu odpowiedział mi o. Wiktor P. Tokarski OFM

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: