logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czuję niechęć i lęk przed spowiedzią.
Autor: aleksandra (---.derkomnet.pl)
Data:   2012-10-26 12:16

Nie mam już siły. Od jakiegoś czasu próbuję iść do spowiedzi, robię rachunek sumienia, staram się poprawić swoje postępowanie, wybieram godzinę mszy i nic. Za nic w świecie nie mogę się przemóc, paraliżuje mnie lęk, w kościele mam milion wymówek (konfesjonał niezbyt zabudowany, za dużo ludzi w pobliżu konfesjonału, i tak nie usłyszę co ksiądz do mnie mówi, za to ktoś kto czeka w kolejce usłyszy co ja mówię, wyznając grzechy i jeszcze dużo dużo więcej powodów), ale to jeszcze nic, najgorsze jest uczucie kiedy już jestem zadowolona,że pójdę, wyspowiadam się, zrzucę ciężar grzechów z siebie pojawia się nagle uczucie: "zgłupiałam, po co mi ta spowiedź, to idiotyczne, ja mam się spowiadać jakiemuś obcemu facetowi?!!!!? to absurd on pewnie grzeszy bardziej ode mnie, poza tym to ja jestem ofiarą ludzi a nie oprawcą, nie mam się z czego spowiadać, niech oni to robią." Nie potrafię do końca wyjaśnić co mam na myśli, to poczucie zupełnej idiotyczności spowiedzi, czegoś kuriozalnego, anachronicznego, nie potrzebnego mi, przez krótka chwilę mam wrażenie jakbym oszalała myśląc o spowiedzi. Ostatnio mam nawet problem z wytrzymaniem na mszy, 2 razy wyszłam z kościoła w trakcie jej trwania, a każde niedzielne wyjście na mszę jest okupione moją wewnętrzną walką, "pójdę, nie pójdę, a właśnie,że pójdę, nie mam siły iść, pójdę mimo wszystko, nie,nie pójdę" i tak w kółko, gdzie wynik jest po prostu nie do przewidzenia, a bez mojej prośby na modlitwie o pomoc w dotarciu na msze nie ma mowy bym się tam zjawiła. Meczę się na mszy okrutnie, to katorga, przymus. Nie wiem już jak mam sobie pomóc, jak w końcu zmienić tą sytuację, to błędne koło.

 Tematy Autor  Data
 Czuję niechęć i lęk przed spowiedzią. nowy aleksandra 
  Re: Czuję niechęć i lęk przed spowiedzią. nowy xc 
  Re: Czuję niechęć i lęk przed spowiedzią. nowy Czytelniczka 
  Re: Czuję niechęć i lęk przed spowiedzią. nowy Nell 
  Re: Czuję niechęć i lęk przed spowiedzią. nowy A-Mail 
  Re: Czuję niechęć i lęk przed spowiedzią. nowy
  Re: Czuję niechęć i lęk przed spowiedzią. nowy Grzegorz 
  Re: Czuję niechęć i lęk przed spowiedzią. nowy Margola 
  Re: Czuję niechęć i lęk przed spowiedzią. nowy Jagoda 
  Re: Czuję niechęć i lęk przed spowiedzią. nowy Joanna 
  Re: Czuję niechęć i lęk przed spowiedzią. nowy TeBe 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: