logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Zapomniałem powiedzieć grzech.
Autor: Piotr (---.play-internet.pl)
Data:   2013-01-30 12:02

Przy ostatniej spowiedzi spowiadalem sie z grzechu nieczystosci. Przez stres i zdenerwowanie skupilem sie tylko na grzechu z moja konkubina. Nie wyznalem, ze grzeszylem tez z innymi kobietami. Dopiero pare chwil po odejsciu od konfesjonalu dotarlo do mnie, ze nie powiedzialem tego. Mimo to przyjalem Komunie Swieta. Co mam zrrobic. Mam ogromne wyrzuty sumienia.

 Re: Zapomniałem powiedzieć grzech.
Autor: Bogumiła z Krakowa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2013-01-30 13:10

Zapomniane grzechy ciężkie nie wpływają na ważność spowiedzi i nie przekreślają rozgrzeszenia, ale musi się je wypowiedzieć przy następnej spowiedzi. To obowiązek.
Co do wyrzutów sumienia i komunii świętej: jeśli wypowiedziałeś wszystkie zapamiętane grzechy ciężkie, jeśli za nie żałowałeś, jeśli postanowiłeś już więcej nie grzeszyć (a to jest bardzo ważne, skoro masz konkubinę - bo może być trwanie w grzechu, wszystko powinno być wyraźnie w konfesjonale wypowiedziane i zrozumiane przez kapłana), jeśli sam nie masz wątpliwości, że nie chcesz trwać w grzechu z konkubiną, to miałeś prawo iść do komunii. Ale jeszcze raz podkreśłam: jeśli wszystko inne powiedziałeś naprawdę szczerze i kapłan udzielił rozgrzeszenia.

 Re: Zapomniałem powiedzieć grzech.
Autor: magdalena (---.adsl.inetia.pl)
Data:   2013-01-30 15:19

hmm wydaje mi sie ze inne grzechy szczerze wyznales ze skrucha, wiec spowiednk dal ci rozgrzeszenie. Ale jest przy spowiedzi male "kolo ratunkowe", a mianowicie 'wiecej grzechow nie pamietam'. Skoro jest ci z tym zle to przy nastepnej spowiedzi zacznij od tego, lub wczesniej zrob sobie sciage/liste tego co chcesz wyznac przy spowiedzi.

 Re: Zapomniałem powiedzieć grzech.
Autor: Piotr (---.play-internet.pl)
Data:   2013-01-30 15:59

Dziękuję, jest mi lżej. W piątek pójdę do spowiedzi ze "ściągą" :)

 Re: Zapomniałem powiedzieć grzech.
Autor: Magdalena (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-01-31 13:35

W relacjach z Panem Bogiem nie chodzi o buchalterię. Ale o porzucenie grzechu. Póki takiej decyzji w Panu nie będzie, wzrostu w wierze nie będzie i Pan Bóg nie obdarzy Pana hojnie swoimi łaskami.

 Re: Zapomniałem powiedzieć grzech.
Autor: Piotr (---.play-internet.pl)
Data:   2013-01-31 16:49

To był żart z tą "ściągą". Miałem na myśli, że postaram się pamiętać o wszystkich moich grzechach. Będę się o to modlił do Ducha Świętego.

 Re: Zapomniałem powiedzieć grzech.
Autor: Esterka (---.165.kosman.pl)
Data:   2013-01-31 17:20

Chyba czegoś nie zrozumiałam. Masz konkubinę i korzystasz z sakramentu pokuty? A co ze szczerą spowiedzią i postanowieniem poprawy?

 Re: Zapomniałem powiedzieć grzech.
Autor: Piotr (---.play-internet.pl)
Data:   2013-01-31 19:19

Postanowiłem żyć bez grzechu nieczystości.

 Re: Zapomniałem powiedzieć grzech.
Autor: xyz (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-01-31 22:40

Piotrze, moje gratulacje. I wytrwałości życzę...

 Re: Zapomniałem powiedzieć grzech.
Autor: Magdalena (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-02-03 00:08

"Buchalteria" nie odnosiła się do "sciągi"...

 Re: Zapomniałem powiedzieć grzech.
Autor: Piotr (---.play-internet.pl)
Data:   2013-02-04 14:17

Dziękuję. I proszę o modlitwę w intencji mojego postanowienia.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: