logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Jaki jest sens modlitwy w naszych intencjach?
Autor: Anonim (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-02-01 01:01

Jaki jest sens modlitwy w naszych intencjach, które nosimy gdzieś w sercu skoro i tak ostatecznie musi spełnić się wola Boga, aby i te intencje się spełniły? Przykładowo modlę się o zdrowie dla siebie. A może być tak, że Bóg chce abym do końca życia był chory i żadna modlitwa mi tu nie pomoże. Czy zatem modlitwa w naszych intencjach najprzeróżniejszych ma jakikolwiek sens? O co tak naprawdę się modlić w życiu? Może o spełnienie woli Bożej? Ale przecież nieważne, czy będziemy się o spełnienie tej woli modlić czy nie to ona i tak się stanie.

---
Forumowicze odpowiadają np. w tych wątkach:
www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=265995&t=265995
www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=198472&t=198472
www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=272459&t=272459

z-ca moderatora

 Re: Jaki jest sens modlitwy w naszych intencjach?
Autor: Margola (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-02-01 17:47

Jezus nas uczy o co się modlić "Ojcze nasz".
Jedną z intencji jest "bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi". Co oznacza: niech wola Boża pełni się w naszym ziemskim życiu. Uważasz, że wola Boża zawsze się spełni niezależnie od wszystkiego? Skoro Jezus tak nas uczy modlić się to znaczy, że niekoniecznie tak się dzieje.
Człowiek często podejmuje decyzje niezgodne z wolą Bożą (np. matka zabija nienarodzone dziecko), jednocześnie nie podejmując tych zgodnych z wolą Boża (matka decyduje się urodzić dziecko) czyli wola Boża nie spełnia się.

 Re: Jaki jest sens modlitwy w naszych intencjach?
Autor: Anonim (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-02-01 20:53

Hmm, może faktycznie źle to tej pory myślałem. Przecież oczywistym, że co złego w życiu to na pewno nie wola Boga. Tylko dalej nie znam odpowiedzi na to pytanie o co tak naprawdę się modlić w życiu? Dalej prosić w moich intencjach, które noszę gdzieś w sercu, czy może głównie o rozpoznanie woli Boga w moim życiu?

 Re: Jaki jest sens modlitwy w naszych intencjach?
Autor: Tionne (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2013-02-02 12:47

Ale tego nie wiesz jaka jest wola Boga w przypadku gdy ktoś jest chory - czy będzie uzdrowiony, czy nie, dzięki modlitwie. Czyli człowiek taki będzie się modlił, jak bardzo pragnie wyjść ze swojej choroby. Chyba, że jest 'jasnowidzem' i zna wolę bożą co do siebie i wie jaki ma plan Bóg wobec niego. To wtedy po co się modlić, bo już wszystko wiem ('jasnowidz'). Więc człowiek do końca nigdy nie wie, co się stanie gdy będzie się modlił, czy też zaprzestanie modlitwy. Dopiero tam w górze będzie się można dowiedzieć co zawdzięczamy modlitwie, a gdzie jej zabrakło. Więc wniosek jest taki, żeby się modlić, bo nie wiadomo co nasza modlitwa przyniesie. Dopowiadając bądź wola Twoja, bo Bóg wie co dla nas najlepsze. I znowu pojawia się pytanie, to po co się modlić? Wróć do początku mojego wpisu.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: