logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy Bóg w ST powiedział kiedyś ze kocha człowieka?
Autor: Paweł (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-02-01 14:43

Czy Bóg w ST powiedział kiedyś ze kocha człowieka?

 Re: Czy Bóg w ST powiedział kiedyś ze kocha człowieka?
Autor: moderator (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-02-01 14:52

Aktem stworzenia, powołaniem do istnienia Bóg powiedział o miłości do stworzenia, do człowieka.

Pan się mu ukaże z daleka: Ukochałem cię odwieczną miłością, dlatego też zachowałem dla ciebie łaskawość.
Jr 31,3

Tylko do twoich przodków skłonił się Pan, miłując ich; po nich spośród wszystkich narodów wybrał ich potomstwo, czyli was, jak jest dzisiaj.
Pwt 10,15

Nie będziesz szukał pomsty, nie będziesz żywił urazy do synów twego ludu, ale będziesz miłował bliźniego jak siebie samego. Ja jestem Pan!
Kpł 19,18

Ponieważ umiłował twych przodków, wybrał po nich ich potomstwo i wyprowadził cię z Egiptu sam ogromną swoją potęgą.
Pwt 4,37

Pan was umiłował i chce dochować przysięgi danej waszym przodkom. Wyprowadził was mocną ręką i wybawił was z domu niewoli z ręki faraona, króla egipskiego.
Pwt 7,8

Pan, Bóg twój, nie chciał słuchać Balaama, i Pan, Bóg twój, zamienił przekleństwo względem ciebie na błogosławieństwo, bo Pan, Bóg twój, umiłował ciebie.
Pwt 23,6

Pan jest moją obroną, wyprowadza mnie na miejsce przestronne; ocala, bo mnie miłuje.
Ps 18, 19-20

Nie zdobyli kraju swoim mieczem ani ich nie ocaliło własne ramię, lecz prawica i ramię Twoje, i światło Twego oblicza, boś ich umiłował.
Ps 44,4

Pan jednak nie pozbawił go miłosierdzia swego i nie cofnął żadnego słowa ani nie odmówił wybranemu swemu potomka, i nie zatracił potomstwa tego, który Go umiłował; Jakubowi zostawił Resztę, a korzeń z niej Dawidowi.
Syr 48,22

Umiłowałem was - mówi Pan - wy zaś pytacie: W czym się przejawia, że nas umiłowałeś? Czyż Ezaw nie był bratem Jakuba? - wyrocznia Pana - a Ja jednak umiłowałem Jakuba.
Ml 1,2


BTW przypomnę, że dobrze Panu znane przykazanie miłości Boga i bliźniego Pan Jezus nie wymyślił, ale przypomniał ze Starego Świętego:

Będziesz miłował Pana, Boga twojego, z całego swego serca, z całej duszy swojej, ze wszystkich swych sił.
Pwt 6,5

Nie będziesz szukał pomsty, nie będziesz żywił urazy do synów twego ludu, ale będziesz miłował bliźniego jak siebie samego. Ja jestem Pan!
Kpł 19,18

Zachęcam do lektury Starego Testamentu.

 Re: Czy Bóg w ST powiedział kiedyś ze kocha człowieka?
Autor: Iza (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-02-01 15:15

Umiłowałem Cie odwieczną miłością (Jr 31,3)

"Bo góry mogą ustąpić
i pagórki się zachwiać,
ale miłość moja nie odstąpi od Ciebie
i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,
mówi Pan, który ma litość nad tobą." Iz 54,10.

Czyż może niewiasta zapomnieć o swym niemowlęciu,
ta, która kocha syna swego łona?
A nawet, gdyby ona zapomniała,
Ja nie zapomnę o tobie. (Iz 49,15)

Choćby mnie opuścili ojciec mój i matka,
to jednak Pan mnie przygarnie. (Ps 27,10)

To tak pierwsze z brzegu, co mi przychodzi do glowy, ale jest tego wiecej.

 Re: Czy Bóg w ST powiedział kiedyś ze kocha człowieka?
Autor: xn (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2013-02-01 16:00

Bóg mówiący do Mojżesza.
1. nikt wcześniej nie mówił do niego po imieniu (tylko narrator go tak nazywa)
2. Bóg mówi do niego "Mojżeszu Mojżeszu" - jest to hebraizm. Jak się coś mówi 2 razy, to jest to dla kogoś bardzo istotne (3 razy tylko Bogu się należy).

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: