logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Mam problem ze strachem przed spowiedzią.
Autor: Andrzej (19 l.) (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-09-20 18:01

Witam

Sam nie wiem jak o tym pisać, otóż mam problem ze strachem przed spowiedzią. Ostatni raz szczerze spowiadałem się jakieś 6 lat temu. Szczerze, bo wiele razy szedłem, ale nie mówiłem wszystkiego co ciążyło mi na sumieniu. Wiele razy przyjmowałem komunię świętą mimo grzechów na sumieniu. Przez ten czas sporo się tego uzbierało. Najgorszy grzech do którego nigdy się nie przyznałem to masturbacja. Wiele razy wmawiałem sobie, że to ostatni raz, ale ciągle do tego wracałem, usprawiedliwiałem się i zacząłem zatracać się w tym wszystkim. Myślę, że gdybym wcześniej komuś o tym wspomniał, o tym jaki to jest dla mnie ciężar, dziś czułbym się lepiej.

Jakiś rok temu miałem epizod, że w ogóle nie wierzyłem w Boga, negowałem go (a nawet byłem jego ostrym krytykiem), i z perspektywy czasu myślę, że traktowałem to jako usprawiedliwienie dla siebie, nie ma Boga = nie ma grzechów = więc nie powinno być poczucia winy. W głębi duszy jednak tęskniłem za prawdziwie czystą duszą, za bliskością Chrystusa.

Na początku września przekonałem siebie mimo oporów, że muszę coś z tym zrobić zacząłem chodzić na niedzielne msze i modlić się, może nie dużo, ale naprawdę szczerze. Za kolejny krok traktuje wyznanie tego tutaj.

Ostatnio gorzej się czuje, mam problemy z bezsennością, powolnością myślenia, ciągle czuje w sobie napięcie, mimo to myślę, że przyszedł ten czas.

Chce się wyspowiadać, ale boje się reakcji księdza. Mam zamiar pojechać do sąsiedniej parafii i u obcego księdza wyznać całą swoją historię, historię której nigdy nikomu nie zdradzałem.

Jakieś rady, dobra modlitwa, albo zwykłe słowo otuchy ;) ?

 Tematy Autor  Data
 Mam problem ze strachem przed spowiedzią. nowy Andrzej (19 l.) 
  Re: Mam problem ze strachem przed spowiedzią. nowy Tomek 
  Re: Mam problem ze strachem przed spowiedzią. nowy Sisi 
  Re: Mam problem ze strachem przed spowiedzią. nowy Adam 
  Re: Mam problem ze strachem przed spowiedzią. nowy Adam 
  Re: Mam problem ze strachem przed spowiedzią. nowy Bartek 
  Re: Mam problem ze strachem przed spowiedzią. nowy Zofia 
  Re: Mam problem ze strachem przed spowiedzią. nowy Ziuta 
  Re: Mam problem ze strachem przed spowiedzią. nowy o. Arnold OFM 
  Re: Mam problem ze strachem przed spowiedzią. nowy malutka_iskiereczka 
  Re: Mam problem ze strachem przed spowiedzią. nowy NN 
  Re: Mam problem ze strachem przed spowiedzią. nowy
  Re: Mam problem ze strachem przed spowiedzią. nowy Ewa 
  Re: Mam problem ze strachem przed spowiedzią. nowy kara1990 
  Re: Mam problem ze strachem przed spowiedzią. nowy abc 
  Re: Mam problem ze strachem przed spowiedzią. nowy Ktoś3444 
 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: