logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Boję się wyznać niektórych grzechów.
Autor: nicc (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-10-30 20:19

taka rzecz mnie nurtuje, a mianowicie mam zamiar isc do spowiedzi ale boje się wyznać niektórych grzechów, czytalem, ze mozna wyznac Bogu grzechy gdyż On ma najwyższe prawo oceniac, wyspowiadam sie tez w kosciele ale nie wiem czy o wszystkim umiem mowic, co powinienem zrobić? proszę o odpowiedz

 Re: Boję się wyznać niektórych grzechów.
Autor: Paweł (---.e-wro.net.pl)
Data:   2013-10-30 21:51

Jeśli masz możliwość wyspowiadania się w innej parafii, to możesz spróbować tam. Wszystkie grzechy ciężkie trzeba wyznać w konfesjonale, inaczej spowiedź będzie nieważna. Nieumyślne zapomnienie nie czyni spowiedzi nieważnej, ale w takiej sytuacji trzeba wyznać ten grzech przy okazji kolejnej spowiedzi.

Ksiądz niejedno już słyszał, wątpię żeby nie wiadomo co sobie o tobie pomyślał.

 Re: Boję się wyznać niektórych grzechów.
Autor: Hanna (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2013-10-30 23:08

Pytasz, co powinieneś zrobić. Napiszę krótko: wszystkie grzechy ciężkie katolik jest zobowiązany wyznać w czasie sakramentalnej spowiedzi. I w ten właśnie sposób wyznasz grzechy Bogu.

Pomódl się wcześniej o dobrą, szczerą spowiedź, powierz się Jezusowi, powiedz Mu, że się boisz, że nie wiesz, jak... Tylko szczerość. Odwagi.

 Re: Boję się wyznać niektórych grzechów.
Autor: Elka (---.serv-net.pl)
Data:   2013-10-31 08:16

Nie masz nic do stracenia. Raz kozie śmierć. Po prostu idź i wszystko powiedz. Księża słyszeli niejedno. Nie wiem, czy to Ciebie dotyczy, ale wiele osób boi się wyznać grzechów przeciwko czystości, a przecież (mówią to sami księża) są to grzechy, z którymi najczęściej ludzie przychodzą do spowiedzi. Otwórz się na Boże Miłosierdzie, które czeka na Ciebie w konfesjonale.

 Re: Boję się wyznać niektórych grzechów.
Autor: Bogumiła z Krakowa (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2013-10-31 15:26

Każdy z nas wstydzi się mówić o swoich grzechach kapłanowi w konfesjonale. I niekoniecznie zależy to od rodzaju grzechu, bo czasem trudniej powiedzieć, że po raz setny coś się nie udało niż wymówić jeden ciężki grzech. Ale przełamujemy ten wstyd, ponieważ wiemy, że tak naprawdę mówimy o nich Bogu. A musimy powiedzieć, bo potrzebujemy pomocy, rozgrzeszenia, pojednania z Bogiem.

"czytalem, ze mozna wyznac Bogu grzechy gdyż On ma najwyższe prawo oceniac, wyspowiadam sie tez w kosciele ale nie wiem czy o wszystkim umiem mowic"

Wszystkie grzechy wyznajemy Bogu, ale w konfesjonale. Trzeba mówić tak jak się umie - nawet jak się nie umie :)) To nie jest egzamin, konkurs, kasting, ani nic w tym stylu. Mówisz po swojemu i tyle ile potrafisz, i tyle ile pamiętasz. Nie wystawia się za to ocen, punktów, ani miejsca. Jedno tylko jest bardzo ważne: szczerość.

 Re: Boję się wyznać niektórych grzechów.
Autor: Jakub (---.ostnet.pl)
Data:   2013-11-07 08:44

Odwagi:

„Wiem, że samooskarżenie kosztuje cię krótką chwilę upokorzenia. Ale czy potępienie własnych grzechów jest rzeczywiście upokorzeniem?”

św. Jan Maria Vianney (†1859) - Proboszcz z Ars

 Re: Boję się wyznać niektórych grzechów.
Autor: Ania (---.dynamic.dsl.as9105.com)
Data:   2017-07-29 23:35

Prosze o pomoc,tak bardzo chcę się wyspowiadać ale wstydze się,I zawsze te złe grzechy ukrywam..Wiem, że to jest bardzo źle,ale sie boje i nie mam odwagi sie wyspowiadać.Co mam zrobić,dalej już nie potrafie tak żyć.

---
Zapraszam do lektury: (klik).

z-ca moderatora

 Re: Boję się wyznać niektórych grzechów.
Autor: Marek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2019-02-17 20:03

Proszę was też bym się chciał dobrze wyspowiadać teraz też Boga będę prosił o odwagę bo czuję lęk przed Sądem Bożym gdy umrę.

 Re: Boję się wyznać niektórych grzechów.
Autor: Joanna (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2022-12-14 12:06

Czy takie współżycie jest grzechem?
/.../

Czy to grzech?: (klik).
moderator

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: