logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy Pan Bóg odpuścił mi krzywoprzysięstwo?
Autor: Marlena (---.warszawa.vectranet.pl)
Data:   2014-03-14 23:32

Dawno, kiedy miałam ok. 11 lat przysięgłam fałszywie, odpowiadając na pewne pytanie, bo ta osoba zapytała czy przysięgam że czegoś nie zrobiłam. Bałam się bardzo konsekwencji, jeśli powiedziałabym prawdę. Kiedyś w ogóle się spowiadałam tak samo, zatajałam grzechy, ale potem się z tego spowiadałam i powiedziałam że zataiłam, nie zatajałam ale nie mialam na celu niczego ukryc, tak jakos wyszlo. Z tego krzywoprzysięstwa się więc od razu nie spowiadałam, a gdy mi się to przypomniało spowiadalam sie z klamstwa, nie wzielam pod uwage krzywoprzysiestwa, chociaz o to mi chodzilo. Poza tym, kiedyś oglądałam strony nieczyste i powiedziałam że czyniłam nieczysto, biorąc to pod uwagę, wiec nie wiem czy spowiedz byla wazna. Nie wiem więc, czy tamte spowiedzi byly wazne, martwie sie ze popelniam swietokradztwo, ale teraz staram sie szczerze spowiadac.
prosze o pomoc, czy Bóg mi to odpuścił?

2. I czy zemsta na kogoś w gniewie jest grzechem ciężkim?

pozdrawiam

 Re: Czy Pan Bóg odpuścił mi krzywoprzysięstwo?
Autor: Zofia (---.mielec.mm.pl)
Data:   2014-03-15 11:06

Marleno droga, a możesz po prostu powiedzieć w konfesjonale- właśnie tak szczerze i prosto jak napisałaś? I będzie po problemie. Na co Ci nasze: "mnie się wydaje..."
Przecież opinie Cię nie usprawiedliwią tylko JEZUS :)

 Re: Czy Pan Bóg odpuścił mi krzywoprzysięstwo?
Autor: Tionne (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2014-03-15 14:24

ad. 2 sam gniew nie jest grzechem, jest on wpisany w nasze emocje. Dopiero wlaśnie zemsta, pod jakąkolwiek postacią jest juz grzechem. Ale mogła byc to 'zemsta' pod wplywem chwili, trudno tu mowic o grzechu. Lub też zemsta obmyślana, lub trwająca jakiś czas, z powodu naszego początkowego gniewu, buntu. Gdy świadomie zyczysz źle bliźniemu, już po ostygnięciu pierwszego gniewu, w tym wypadku można mówić o grzechu nawet ciężkim. Myślę, że w obu przypadkach, niezależnie czy jest to grzech czy nie, warto się wyspowiadać. Bo każdy wypadek jest indywidualny.

 Re: Czy Pan Bóg odpuścił mi krzywoprzysięstwo?
Autor: Marlena (---.warszawa.vectranet.pl)
Data:   2015-02-12 15:05

W końcu to powiedziałam i będę musiała odbyc spowiedź generalną :/ a myślałam że będę to miała za sobą. A poza tym, czy trzeba powiedzieć prawdę tej osobie której się powiedziało nieprawdę?

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: