logo
Niedziela, 29 marca 2020
Szukaj w

Posłuchaj Radyjka
Kanał czerwony
Kanał zielony

On nie zwaraca na mnie uwagi.
Autor: azi (---.42.6.107.alfanet24.pl)
Data:   2014-04-19 13:04

Mam do was pytanie, moe komu mj dylemat wyda si bahy.
Spodoba mi si mczyzna, ktry pod kadym wzgldem jest lepszy ode mnie, a moe inaczej raczej tacy mczyzni nie wybieraj kobiet takich jak ja.
Pytanie, czy w ogle warto modli si o to, eby on zwrci na mnie uwag o sytuacj w ktrej moglibymy si lepiej pozna?
Skd moje wtpliwoci?

1 - czytaam wiele opinii, e to nie Bg wybiera nam mw, ony tylko my sami.
2 - Bg nie moe zmusi drugiej osoby do kochania (wolna wola), wic jaki jest sens modlitwy o to, eby chociaby druga osoba na nas zwrcia uwag?
3 - czy to nie byby przejaw mojego egoizmu, jeli modliabym si w takiej intencji?

Re: On nie zwaraca na mnie uwagi.
Autor: Basia (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-04-22 21:23

W punkcie 1, 2 i 3 odpowiedziaa sobie na pytanie. "Spodoba mi si mczyzna, ktry pod kadym wzgldem jest lepszy ode mnie" - skoro tak uwaasz to nic z tego nie bdzie, popracuj nad szacunkiem do samej siebie i poczuciem wasnej wartoci.

Autor: Dawid (---.play-internet.pl)
Data:   2014-04-22 21:30

Zastanawiam si, co bym zrobi na Twoim miejscu. I chyba bym zacz si modli w tej intencji, ale z jednoczesn akceptacj woli Boej. Bg na pewno da Ci pozna, co jest suszne i czy podoba Mu si taka intencja. Modlitwa nigdy nie zaszkodzi, tak e mdl si jak najbardziej ;)

Autor: fiolek (---.adsl.alicedsl.de)
Data:   2014-04-22 21:37

Jak najbardziej mozesz sie modlic w tej intencji. Als musisz sie liczyc z tym, ze Bog moze jej nie wysluchac. Egoistycze byloby gdybys modlila sie o zajetego chlopaka. Jesli jest wolny, to czemu nie. Ostatnio gdy jechalam metrem zauwazylam przystojnego faceta, ktoey siedzial do mnie tylem. Poprosilam Maryje by sie ode mnie odezwal. I tak sie oczywiscie nie stalo. Als kiedy wychodzilismy z metra wyraznie przepuscil mnie w drzwiach. Zaczekal, az wyjde pierwsza, co bylo mile. Ja sie usmiechnelam i poszlam dalej. Moze wiec warto pomodlic sie bys miala odwage zagadnac do tego mezczyzny.

Autor: Franciszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2014-04-23 11:58

"Poprosilam Maryje by sie ode mnie odezwal. I tak sie oczywiscie nie stalo. Als kiedy wychodzilismy z metra wyraznie przepuscil mnie w drzwiach. Zaczekal, az wyjde pierwsza, co bylo mile" - Takie rzeczy to moe w Niemczech, ale w Polsce mczyni nie przepuszczaj kobiet, przynajmniej nie robi tego ci, ktrzy jeszcze mog si podoba, a nie sami staruszkowie. A powanie to bardzo przestrzegam przed takim magicznym traktowaniem modlitwy. Mona w ten sposb atwo otworzy furtk do swojego serca zemu duchowi. Modlitwa do Maryi jest potrzebna, zwaszcza w takich niepewnociach i zauroczeniu, gdy rozum nie funkcjonuje normalnie. Zawierzenie Maryi Niepokalanej jest konieczne, ale nie jako narzdzie manipulacji drugim czowiekiem ("eby on zwrci na mnie uwag", "by si odezwa").
Mylenie, e kto "pod kadym wzgldem jest lepszy ode mnie, a moe inaczej raczej tacy mczyzni nie wybieraj kobiet takich jak ja" moe wiadczy o niskim poczuciu wasnej wartoci. Dlatego zawsze uparcie powtarzam, e my, kobiety, zaniedbane przez wasnych ojcw, ktrzy nie potrafi okazywa ojcowskich uczu swoim crkom, stamszone przez zaborcze matki, ktre s nadopiekucze dla swoich crek, bo chc mie nad nimi cakowit kontrol, powinnimy odkrywa swoj tosamo czowieka, kobiety i umiowanego dziecka Maryi. Od tego naleaoby zacz staranie si o wyjcie za m, a nie od magicznych zakl i jeszcze wmawianie komu, e to Maryja sprawia czyje odwrcenie si.
Nastpnym krokiem powinno by uzdrowienie uczu, bo to zanione poczucie wasnej wartoci moe mie podoe w zranieniach w czasie dziecistwa. Dlatego polecam jak najbardziej modlitw o dobrego ma (bo to chyba intencja ma i w tym kierunku: ten mczyzna, ktry si podoba i ktrego chcesz lepiej pozna ma zosta w przyszoci twoim mem), ale bez magicznych zakl, bo moe to wcale nie jest czowiek odpowiedni dla ciebie, a tylko twoje zauroczenie sprawia, e nie widzisz jego wad, ktre przecie ma, jak kady czowiek.

Autor: azi (---.toya.net.pl)
Data:   2014-04-23 13:55

Dzikuje za odpowiedzi, bardzo mi pomoglicie :)
Pewnie le to ujam, albo w tamtym momencie pisaam jak czuam. Problem raczej tkwi w tym,e nie mam moliwoci swobodnej rozmowy z jego strony byoby to nieprofesjonalne i nieetyczne. Faktycznie moe lepiej po prostu modli si o dobrego ma ni kombinowa. Poczucie wasnej wartoci, a raczej jej braku to ju oddzielny temat. Bardzo duo si mwi o poczuciu wartoci, ale zdecydowanie ju mnie o tym jak je odbudowa, albo zbudowa na nowo.

Autor: Beata (---.wroclaw.vectranet.pl)
Data:   2014-04-23 14:16

"Takie rzeczy to moe w Niemczech, ale w Polsce mczyni nie przepuszczaj kobiet, przynajmniej nie robi tego ci, ktrzy jeszcze mog si podoba"
Pani Franciszko, wtrc ma dygresj - oczywicie, e modzi mczyni przepuszczaj kobiety w drzwiach. Nawet otwieraj przed nimi drzwi od samochodu :) Ta pikna tradycja jest wci ywa, spotykam si z tym na co dzie. Mode pokolenie wbrew pozorom nie jest a tak zepsute jak si wydaje :)

"Spodoba mi si mczyzna, ktry pod kadym wzgldem jest lepszy ode mnie, a moe inaczej raczej tacy mczyzni nie wybieraj kobiet takich jak ja."
Azi, wicej wiary w siebie. Modlitwa modlitw, ale wypadaoby podj jakie dziaania. Pewien mczyzna te "nie zwraca na mnie uwagi", jak mi si wydawao. Widywalimy si przewanie na czyi urodzinach czy koncertach. Mylaam, e nie mam czego szuka u niego, bo kto taki jak on na pewno woli adniejsze i mdrzejsze. W kocu kiedy zdobyam si na odwag u mnie niespotykan i zaprosiam go na spacer. Dzi mj serdeczny palec zdobi piercionek:)
Na pewno znasz stary dowcip o Panu Bogu, Icku i wygranej na loterii. Azi, jeste kowalem wasnego losu. Poza modlitw o rozeznanie woli Boej moesz przecie umiechn si do tego mczyzny; jeli widujecie si regularnie na jaki spotkaniach i rozmawialicie ze dwa razy- zapro na kaw. To nic zobowizujcego.
Odwagi, dziewczyno. Jeste wszak nie byle kim, lecz unikatowym dzieem naszego Ojca.

Autor: fiolek (---.adsl.alicedsl.de)
Data:   2014-04-23 14:19

Franciszka zle odebralas moj wpis. Nikomu nic nie wmawiam. Chodzilo mi o to, ze oprocz modlitwy musimy cos dac od siebie. Modlitwa nie jest zakleciem, wiec pewnie nie sprawi, ze ten chlopak zwroci na nia uwage. Dlatego radzilam jej by sama sie odwazyla zagadac do chlopaka. Aby kiedys nie zarzucala sobie ze zmarnowala jakas okazje.

Autor: Joy (---.lightspeed.austtx.sbcglobal.net)
Data:   2014-04-24 03:29

"Bardzo duo si mwi o poczuciu wartoci, ale zdecydowanie ju mnie o tym jak je odbudowa, albo zbudowa na nowo."

Na forum ten temat pojawia si od czasu do czasu. Jest na przykad tutaj:
www.katolik.pl/forum/read.php?f=1&i=340610&t=340610

Autor: Franciszka (---.internetdsl.tpnet.pl)
Data:   2014-04-24 15:12

Beata, dziki za optymistyczn wiadomo. Ciesz si, e jeszcze s znane te formy grzecznociowe wrd mczyzn. Osobicie ich nie dowiadczam.

Odpowiedz na t wiadomo
 Twoje imi:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: