logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy mogę postawić kapliczkę w lesie?
Autor: Anna (---.ssp.dialog.net.pl)
Data:   2014-06-29 19:51

Jakiś czas temu zakiełkował mi w głowie pomysł postawienia kapliczki w pobliskim lesie. Dzisiaj od rana przypomniało mi się to i męczy coraz mocniej. Mam na myśli coś małego - taką kapliczkę drewnianą zawieszaną na drzewie. Bo na większą to raczej mnie nie stać. Nie wiem jednak, czy mogę coś takiego zawiesić na drzewie bez pytania kogokolwiek o pozwolenie? Czy moze zapytać leśniczego? Czy może lepiej nie pytać i działać z zaskoczenia? Bo jak już powieszę, to nie będzie wypadało innym jej zdjąć? ;>
Z czasów mojego dzieciństwa pamiętam takie kapliczki rozrzucone w różnych miejscach. Tu gdzie teraz mieszkam, nie ma takich.

 Re: Czy mogę postawić kapliczkę w lesie?
Autor: sstaszek (---.tvkdiana.pl)
Data:   2014-06-29 21:10

Takie działanie "z zaskoczenia" to dziecinada. Należy być poważnym i uzgodnić to z właścicielem lasu. Jak byś zareagował jak by ktoś coś postawił bez pytania na Twoim podwórku? (np. Japończyk figurkę Buddy?)

 Re: Czy mogę postawić kapliczkę w lesie?
Autor: pomidorek (---.neoplus.adsl.tpnet.pl)
Data:   2014-06-29 21:58

A dlaczego właściwie chcesz to zrobić? Na cudzym terenie trzeba zapytać właściciela. Myślisz, że innym nie będzie wypadało jej zdjąć? Skąd taka pewność? Może ktoś przecież zniszczyć lub/i wyrzucić.

 Re: Czy mogę postawić kapliczkę w lesie?
Autor: AsiaBB (---.31.64.98.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2014-06-30 12:02

Jak las jest państwowy, to zapytaj leśniczego (zawsze musi być nadleśnictwo jakiejś miejscowości) i jak pozwoli to sobie powieś kapliczkę. W lesie niedaleko mojego domu taka wisi i nikt do tej pory jej nie zniszczył. Raczej wrosła w krajobraz.

 Re: Czy mogę postawić kapliczkę w lesie?
Autor: T. (---.play-internet.pl)
Data:   2014-06-30 13:40

Nie wiem, czy możesz, ale uważam, że to piękny pomysł i zawsze można postawić kapliczkę przy domu - jeśli z lasem się nie uda.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: