logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Nie potrafię uwierzyć, że Bóg mi przebacza.
Autor: Zosia (---.static.chello.pl)
Data:   2015-01-22 19:02

Czuje sie jakbym utracila relacje z Bogiem. Grzeszylam swiadomie i liczylam na milosierdzie. W tej chwilii po spowiedzi nie odczuwam pokoju. Nie potrafie juz uwierzyc, ze Bog mi wybacza. W tej chwilii utracilam radosc zycia. Jestem smutna, zwlaszcza kiedy nadchodzi wieczor, czuje smutek i lek. To straszne byc swiadomym, ze utracilo sie Pana Boga. To straszny bol.

 Re: Nie potrafię uwierzyć, że Bóg mi przebacza.
Autor: wyszywaczek (93.175.167.---)
Data:   2015-01-22 19:13

To straszne uważać, że uczucia odzwierciedlają rzeczywistość. Możesz sobie czuć co tylko ci się podoba, rzeczywistości to nie zmieni. Ja się teraz (dziewiętnasta zero siedem) czuję jak o dwudziestej trzeciej coś i najchętniej bym poszła spać. I co że się tak czuję. jest dziewiętnasta zero siedem. Nie, zero osiem.

Czego oczekujesz? Że cię pogłaszczemy, przytulimy i uwierzymy za ciebie?

 Re: Nie potrafię uwierzyć, że Bóg mi przebacza.
Autor: Esterka (---.165.kosman.pl)
Data:   2015-01-22 19:42

To pycha: uważać, że wie się lepiej, niż Bóg. Skoro On, ustami spowiednika, mówi, że przebaczył, to przebaczył, koniec, kropka. Módl się o przyjęcie tej prawdy zamiast rozpaczać.

 Re: Nie potrafię uwierzyć, że Bóg mi przebacza.
Autor: Tionne (78.9.7.---)
Data:   2015-01-22 19:42

Staraj sie mniej grzeszyc, wtedy Bóg bedzie miał mniej do przebaczania :) wiem, łatwo się mówi. Ale walcz np. z jednym grzechem najpierw. Mnie ostatnio nachodzą filozoficzne mysli typu skąd się wziął Pan Bóg?, i w ogole wiele innych. Czuje, ze nie jestem na własciwym miejscu w swoim zyciu i denerwuje mnie to, czasami wyszlam bym z siebie i chcialabym byc kims innym. Z kolei jak patrze na innych to czuje, ze oni są na właściwym miejscu. Co mnie nawet cieszy. Nie wiem, moze czas zimowy sklania do takiego myslenia, melancholi. Moze u ciebie ten brak słonca wpływa na takie a nie inne myslenie. Na cos trzeba zwalic :) Powiedz o tym bólu przy spowiedzi. Boga nie trzeba czuc namacalnie. Wazne, zeby w Niego wierzyc i Jemu wierzyć.

 Re: Nie potrafię uwierzyć, że Bóg mi przebacza.
Autor: pomi (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2015-01-22 19:52

Wiara to nie odczucia. To coś głębszego. Nieraz czuję się paskudnie ale właśnie wiara w Słowo Boże pozwala mi się zebrać na nowo. Słowu Bożemu trzeba wierzyć a nie swoim odczuciom przez które może przemawiać nasz brak wybaczenia. Wybacz sobie a przede wszystkim pozwól sobie usłyszeć Boże przebaczenie.

 Re: Nie potrafię uwierzyć, że Bóg mi przebacza.
Autor: Maciej (---.elpos.net)
Data:   2015-01-22 20:44

Zosia, być może nie wszystko masz w sobie uzdrowione i jeszcze skutki grzechu odzywają się z powodu grzesznego życia stąd brak pokoju. Pamiętasz Adam i Ewa też się zlękli po popełnieniu grzechu i sie skryli przed Bogiem, czuli wstyd i nie mieli odwagi otworzyć się na Boga. Przypomniał mi się fragment z Biblii:

Pan zapytał Kaina: «Dlaczego jesteś smutny i dlaczego twarz twoja jest ponura?
Przecież gdybyś postępował dobrze, miałbyś twarz pogodną; jeżeli zaś nie będziesz dobrze postępował, grzech leży u wrót i czyha na ciebie, a przecież ty masz nad nim panować». Rdz 4, 6-7

Daj łasce Boga uzdrawiać ciebie, na to trzeba czasu. Nie zniechęcaj się.

 Re: Nie potrafię uwierzyć, że Bóg mi przebacza.
Autor: Alicja (---.nwrknj.fios.verizon.net)
Data:   2015-01-23 02:06

Zosiu

Kiedy syn marnotrawny wrocil do domu ojca wrocil bo bylo mu zle, nie mial co jesc myslal ze u ojca moze dostanie prace i dadza mu chociaz jesc, nie czul sie godzien milosci bo zle postapil. Ale ojciec gdy zobaczyl syna kazal mu nalozyc piekne ubranie i piekny pierscien i wydal wystawna uczte...
Po co Zosiu on wydal uczte na czesc syna? czy tylko dlatego ze sie ucieszyl ze on wrocil? Nie tylko. Ojciec chce podniesc syna z moralnego upadku i pokazac mu ze jest synem i ze jest kochany. Kiedy syn wraca brakuje mu czegos Zosiu... on nie wraca bo sie stesknil, bo czuje ze skrzywdzil ojca i rodzine nie wyobraza sobie ze ktos moze za nim tesknic. W koncu jest marnotrawnym synem. Wraca bo jest glodny, czuje sie ponizony wlasnym postepowaniem i nie moze zrozumiec dlaczego ojciec otwiera dla niego cale swoje serce. Czy ty czasem nie jestes takim synem marnotrawnym ktory poszedl swoja droga bo myslal ze wszystko mu sie upiecze? a kiedy w koncu doszedl do rozsadku nie moze zrozumiec ze ojciec go kocha i przyjmuje jak syna nie jak sluge.

 Re: Nie potrafię uwierzyć, że Bóg mi przebacza.
Autor: Franciszka (---.45.217.26.citimedia.pl)
Data:   2015-01-23 09:18

"W tej chwilii utracilam radosc zycia. Jestem smutna, zwlaszcza kiedy nadchodzi wieczor, czuje smutek i lek" - W takim razie wieczorem, po wykonaniu wszystkich swoich obowiązków, bierz do ręki różaniec i módl się modlitwą różańcową. Maryja Niepokalana uspokaja smutne ludzkie serca, jeśli one pokornie zwracają się do Niej o pomoc. Jeśli masz taką możliwość, idź do kościoła, przed Najświętszy Sakrament. Smutek to uczucie, które towarzyszy człowiekowi w całym życiu okresowo. Jeśli trwa długo, to może warto zasięgnąć porady lekarza, bo może być objawem depresji. Lęk może być wynikiem działania szatana, który przecież walczy cały czas o dusze ludzkie, a zwłaszcza atakuje te, które właśnie zbliżają się do Pana Boga. Módl się też Koronką do Miłosierdzia Bożego.

 Re: Nie potrafię uwierzyć, że Bóg mi przebacza.
Autor: Zosia (---.static.ip.netia.com.pl)
Data:   2015-01-23 10:40

...ze mnie przytulicie..

 Re: Nie potrafię uwierzyć, że Bóg mi przebacza.
Autor: Zosia (---.static.ip.netia.com.pl)
Data:   2015-01-23 10:42

Dziekuje.

 Re: Nie potrafię uwierzyć, że Bóg mi przebacza.
Autor: Zosia (---.static.ip.netia.com.pl)
Data:   2015-01-23 10:51

Dzisiaj staram sie nie grzeszyc. Mysle tylko jak dobrze byloby teraz, gdybym kiedys nie grzeszyla. Wyrzuty sumienia na okraglo. A wszystko wlasnie zaczelo sie od filozofowania...Prosze Cie uwazaj, bo nie wiesz kiedy wejdziesz w dialog ze zlem. Dziekuje, ze napisalas.

 Re: Nie potrafię uwierzyć, że Bóg mi przebacza.
Autor: Zosia (---.static.ip.netia.com.pl)
Data:   2015-01-23 10:56

Wiesz, ciezko jest mi wybaczyc sobie, bo poznalam Pelnie Prawdy a mimo to bylam tak nierozsadna, ze grzeszylam dalej. Zamiast powiedziec kategorycznie Nie! pokusie, probowalam przekonywac Pana Boga, ze to co robie moze nie jest jednak grzechem. Skutki takiego postepowania sa straszne.

 Re: Nie potrafię uwierzyć, że Bóg mi przebacza.
Autor: Zosia (---.static.ip.netia.com.pl)
Data:   2015-01-23 11:00

Jezus chcial mnie uzdrowic, tylko musialam porzucic grzech a ja niestety ten grzech chcialam sobie zostawic, poniekad nie chcialam go porzucic. Porzucialm siedem miesiecy temu...Pan czekal i czekal. Teraz ja wolam a On mnie nie slyszy.

 Re: Nie potrafię uwierzyć, że Bóg mi przebacza.
Autor: Gabbi (---.smgr.pl)
Data:   2015-01-24 07:16

Zapewniam Cię, ze Cie słyszy. Bo miłość do Boga jest z wiary, a nie z uczuć i emocji.
Pozwól Panu działać, On wybaczy Ci wszystko (grzechy jak szkarłat - jak śnieg wybieleją). Módl się i czekaj, więcej wiary.

 Re: Nie potrafię uwierzyć, że Bóg mi przebacza.
Autor: Mateusz (---.tvkdiana.pl)
Data:   2015-01-24 14:18

Przede wszystkim - dopóki żyjesz, nie możesz mówić, że "utraciłaś Pana Boga". Wieczna utrata Boga to piekło, a tam jeszcze nie jesteś i miejmy nadzieję, że nigdy nie będziesz. Dopóki żyjesz na ziemi, Bóg chce Ci przebaczyć. Ale Ty również musisz tego chcieć. Takie "chcę" ze strony człowieka to decyzja o przystąpieniu do sakramentu pokuty, po dobrym do niego przygotowaniu.

 Re: Nie potrafię uwierzyć, że Bóg mi przebacza.
Autor: Zosia (---.static.ip.netia.com.pl)
Data:   2015-01-24 14:32

Dziekuje bardzo. Pozdrawiam serdecznie.

 Re: Nie potrafię uwierzyć, że Bóg mi przebacza.
Autor: Alicja (---.nwrknj.fios.verizon.net)
Data:   2015-01-24 14:39

Pan Bog jest cierpliwym ojcem Zosiu. Ty badz cierpliwa dla siebie rowniez. Kto kocha Pana Boga ten zachowuje przykazania. I podkresl w swoim sercu slowo kocha a nie zachowuje. To "kochanie" prowadzi do "zachowania" a
nie zachowanie do kochania. Ucz sie prawdziwej pokory.

Z Bogiem

 Re: Nie potrafię uwierzyć, że Bóg mi przebacza.
Autor: Zosia (---.tbcn.telia.com)
Data:   2015-02-07 00:12

Dziękuję bardzo.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: