logo
Sobota, 20 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Co zrobić, by Bóg mnie uzdrowił?
Autor: Bernard (---.dip0.t-ipconnect.de)
Data:   2017-08-13 14:56

Bylem i Jestem "śmieciem" dla ważnych ludzi, w moim życiu. To spowodowało zranienia w moim życiu, których nikt za darmo nie chce leczyć.
Mam przeswiadczenie, ze Bog nie ma innego planu na moje życie, jak utrzymywanie mnie w takim stanie.
Ale gdy czytam przypowieść o zaginionej owcy, historie uzdrowień, oraz powołanie celnika to myślę,ze Jezus jakos inaczej dziala.
Ale co mam zrobić by Bog w tłumie zauwazyl i uzdrowil mnie. Przynajmniej duchowo.

 Re: Co zrobić, by Bóg mnie uzdrowił?
Autor: Asia (---.dynamic.gprs.plus.pl)
Data:   2017-08-13 17:34

Co zrobić, by Bóg w tłumie Cię zauważył? - nie chowaj się przed Nim :) A w ogóle to myślę, że On Cię cały czas widzi. Patrzy na Ciebie i chce, żebyś to Ty Jego zauważył. Żebyś dostrzegł, że On jest tuż obok, bliżej niż myślisz. Jest i chce Ci pomóc. Powiedz Mu o swoich zranieniach, o tym jak się czujesz, co czujesz, co myślisz. Przyjdź do Niego i powiedz Mu to wszystko tak po prostu, tak jak potrafisz, jak czujesz. Porozmawiaj z Nim o swoim życiu. Tak szczerze. On chce dla Ciebie jak najlepiej, chce żebyś był szczęśliwy. Może niekoniecznie w taki sposób jak Ty tego chcesz. Może On to widzi inaczej. Nie chowaj się przed Nim, czyli śmiało przychodź do Niego. Nie bój się powiedzieć Mu tego co myślisz albo co czujesz. On jest tuż obok i w każdej chwili możesz się do Niego zwrócić, poprosić o pomoc.
Co zrobić, żeby Cię uzdrowił? To od Niego zależy czy to zrobi. Czy taka będzie Jego wola. Ale Ty możesz Go o to prosić i mieć nadzieję, że tak się stanie. Ale nawet jeśli tego nie zrobi - w taki sposób jakbyś tego chciał - to myślę, że same spotkania z Nim, szczere rozmowy o tym co się dzieje w Twoim życiu, że samo to będzie dla Ciebie uzdrawiające.

 Re: Co zrobić, by Bóg mnie uzdrowił?
Autor: Kolega (---.dynamic.mm.pl)
Data:   2017-08-13 19:16

To trochę niebezpieczne co piszesz. Sam sobie stawiasz diagnozę i sam byś sobie zaaplikował lekarstwo używając do tego mocy Boga. Już samo to wskazuje na brak rozeznania u ciebie. Jest na stronie głównej katolik.pl artykuł "pupil ojca Pio" - o Dolindo Ruotolo. Poszukaj sobie na google'u jego akt ufności "Jezu Ty się tym zajmij" i poczytaj sobie.
Nie przeczę, każdy z nas ma zranienia, duchowe, psychiczne, potrzebuje uzdrowienia - ale to nie znaczy, że automatycznie nam się to należy i jest dla nas dobre tu i teraz. Nie wiem na ile znasz siebie i nie chcę Cię moralizować, ale czasem zdarza się, że zabranie tego krzyża, który mamy, mogłoby spowodować odwrotny skutek, zamiast pomóc skończyłoby się to jeszcze gorszą tragedią, odejściem od Boga, nie wiem. Niektóre zranienia będziemy nosili aż do końca życia. Czy to oznacza że Bóg jest zły i nie chce nas uzdrowić, pomóc? Nie.
Raczej wszystko sprowadza się do jednej kwestii, jednej jedynej - czy Ty wierzysz, że Bóg jest dobry, prowadzi twoją historię i chce Twego dobra wiedząc co jest dla ciebie lepsze? Jeśli masz tę łaskę, wierzysz że Bóg Cię kocha - będziesz szczęśliwy pomimo braków duchowych, materialnych, jakichkolwiek. Jeśli nie, możesz mieć wszystko a i tak będziesz nieszczęśliwy.
Oczywiście nie twierdzę że Bóg cię nie uleczy, jak zechce to uleczy. Staraj się chodzić na msze o uzdrowienie, na adorację, znajdź sobie w ogóle jakąś stałą wspólnotę, która pomoże ci w budowaniu relacji do Chrystusa i do bliźnich.
Ale nie stawiaj swego rozumu ponad rozum Boga, bo to pycha i kłamstwo od złego ducha. Bóg to kochający tatuś, on wie wszystko, wie lepiej i kocha cię bardziej niż ty siebie. Jesteś zainteresowany Jego miłością i planem na twoje życie? Zacznij przede wszystkim od tego.
.
PS
ty nic nie możesz zrobić poza modlitwą. Im pokorniejsza twoja postawa (co także idzie przez modlitwę), tym lepiej dla twojego serca.

PS 2 sam przerabiałem podobną postawę i sam mam podobne problemy, nie piszę więc by ci grozić czy straszyć czy zniechęcać, raczej by dodać ci odwagi i cierpliwości.

 Re: Co zrobić, by Bóg mnie uzdrowił?
Autor: dorkas (---.centertel.pl)
Data:   2017-08-13 20:53

Bóg bardzo Ciebie kocha. Dla Niego jesteś najważniejszy na świecie. Ważniejszy niż On sam. Oddał za Ciebie życie na Krzyżu. On - dawca życia. Sam je oddał. By zbawić Ciebie. By wyzwolić.
Bóg uzdrawia różnie. Nieraz cudownie. Nieraz posługując się ludźmi. Niekiedy jest to jedna chwila. A czasem proces. Krótszy lub dłuższy.
Co możesz zrobić? Pierwszy krok to modlitwa. Możesz prosić. Ale też otwierając serce na odpowiedź. I nie koncentrując się za bardzo na samym problemie. Warto bowiem też otwierać serce na innych. Myślę, że wiele osób ma podobny problem, tylko niekoniecznie ma odwagę to powiedzieć. A co jeszcze pomaga? Poznawanie Boga, Jego miłości. Otwieranie się na to, że Bóg Ciebie kocha. Przez co? Przez Słowo Boże, przez sakramenty: Eucharystię, która jest największym cudem świata, i przez sakrament pojednania, w obu działa uzdrawiająca moc Boga. Możesz też poszukać wspólnoty chrześcijańskiej. Bardzo otwarte są grupy Odnowy w Duchu Świętym, ale niekoniecznie musi Ci akurat taka forma spotkań odpowiadać. Po co? By poznawać Boga, by razem wzrastać i umacniać się duchowo. Otwierać na Jego działanie. Dając Jemu coraz szersze pole do działania. Nie dlatego, że On tego potrzebuje, tylko możesz potrzebować tego Ty.
Bóg pragnie byśmy żyli pełnią życia. I pragnie wyprowadzić nas z niewoli naszego Egiptu do Ziemi Obiecanej.

 Re: Co zrobić, by Bóg mnie uzdrowił?
Autor: Bernard (---.dip0.t-ipconnect.de)
Data:   2017-08-17 12:40

Dziekuje za odpowiedzi.
Wiele luster w moim życiu bylo i jest krzywe, wykrzywiaja mój i otoczena obraz.
Posługa Kościoła , szafarstwo sakramentów niestety automatycznie nie uzdrawialy mnie i nadal nie uzdrawiaja.

Przez lata bylem zwiazany z kilkoma środowiskami m.inn. z Drogą
I zastanawiam czy to prawda, Kościół ma trudnosci bo wiele Parafii jest w "Egipcie", są ludzie świeccy i konsekrowani, którzy robią dobra robote ale w "Egipcie" a Bog nie uzdrawia w "Egipcie" tylko chce wyprowadzić swój lud.

Chce napisać, ze wiele środowisk w Kościele jest w Egipcie a ja uczestniczac w nich jakby wychodziłem z jednej jego części do drugiej ale nigdy nie wyszedłem na pustynie, na droge do ziemii obiecanej.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: