logo
Czwartek, 25 kwietnia 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 23 września 2017 - ostatnia trąba i apokalipsa.
Autor: Krystian (---.proflink.pl)
Data:   2017-09-21 14:54

Do tego dnia ma podobno utrzymywać się układ planet rzekomo opisanych w Bilbii i wtedy ma zabrzmieć ostatnia trąba i ma być apokalipsa. Postanowiłem, że nie będę w to wierzyć bo jest to swego rodzaju przesąd ale ta data budzi we mnie lekki lęk. Co o tym sądzicie?

 Re: 23 września 2017 - ostatnia trąba i apokalipsa.
Autor: Ania (---.interkonekt.pl)
Data:   2017-09-25 09:54

Drogi Krystianie,

Pan Jezus powiedział: "Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny". Dlatego jednakowy lęk powinien w nas budzić każdy dzień. Jako chrześcijanie powinniśmy w każdej chwili swojego życia być gotowi na ostateczne spotkanie z Bogiem. Pan Bóg może nas zabrać do Siebie w jednym dniu (końca świata), a może każdego z nas zabierać w inny dzień (czy to będzie śmierć naturalna czy w wyniku wypadku/choroby). Dlatego powinniśmy zawsze być przygotowani i nie wierzyć tym, którzy znają datę "końca świata", bo takich "końców świata" było już naprawdę wiele, więc możesz wybrać czy wierzyć Jezusowi (nie znacie dnia ani godziny), czy wierzyć jakimś wróżbitom.

Ania

 Re: 23 września 2017 - ostatnia trąba i apokalipsa.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2017-09-25 12:49

Tak, powinniśmy być przygotowani każdego dnia. Ale nie zgadzam się, że każdy dzień powinien budzić w nas lęk. Zupełnie odwrotnie. Ufność, dążenie do Boga, nie lęk.
Pismo Święte powtarza setki razy, aby się nie lękać. Chrystus mówi o tym tylekroć. Wpędzanie kogoś w lęk przed każdym dniem pożytku mu nie przynosi. Startować co ranka w życie z lękiem? Porażające.

 Re: 23 września 2017 - ostatnia trąba i apokalipsa.
Autor: B. (---.184.134.69.ipv4.supernova.orange.pl)
Data:   2017-10-02 21:37

No i sam widzisz. Dziś jest 2 październik, czyli już 9 dni po dacie, której się obawiałeś. Miałeś zatem rację pisząc "Postanowiłem, że nie będę w to wierzyć."

Pan Jezus powiedział: "31 Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą. 32 Lecz O DNIU OWYM LUB GODZINIE NIKT NIE WIE, ANI ANIOŁOWIE W NIEBIE, ANI SYN, TYLKO OJCIEC. 33 Uważajcie, CZUWAJCIE, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie." Mk 13,31-33

Jak widzisz, nie powiedzieli więc prawdy ci, którzy twierdzili że, jak przytoczyłeś: "Do tego dnia [23 września 2017] ma podobno utrzymywać się układ planet rzekomo opisanych w Biblii i wtedy ma zabrzmieć ostatnia trąba i ma być apokalipsa."

Masz dowód, że ludzie którzy tak twierdzili NIE są godni zaufania.
Ufaj Bogu i Kościołowi,

Syn Boży powiedział CZUWAJCIE, znaczy to: bądźcie zawsze gotowi do nadejścia tego czasu. Co to znaczy być gotowym? Myślę, że znaczy to, żeby cały czas być w stanie łaski uświęcającej.
Serdecznie pozdrawiam.

 Re: 23 września 2017 - ostatnia trąba i apokalipsa.
Autor: Kitty (---.play-internet.pl)
Data:   2017-10-03 19:23

Śmierć może nadejść równie niespodziewanie - można wpaść pod samochód, może spaść cegła na głowę, może, może, może... i wtedy też mamy mały, indywidualny koniec świata. Właśnie dlatego warto żyć w stanie łaski uświęcającej, by być przygotowanym na "może".

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: