logo
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Msza w rocznicę śmierci plus jeden dzień.
Autor: Weronika (---.centertel.pl)
Data:   2017-10-30 12:33

Witam,wiem, ze moze to glupie pytanie ale nie daje mi spokoju a nie mam mozliwosci sie spytac kogos. A wiec chcemy z przyjaciolmi zamowic msze z racji rocznicy smierci naszego przyjaciela, ktory zginal w wypadku, ktory mielismy. Tylko ze nalezal nasz przyjaciel do parafii (ja tez) a z pobliskiej wsi z 2 osoby byly tez w tym wypadku. Ksiadz sie bardzo modlil za nas. Glupie pytanie moje brzmi czy mozna w rocznice smierci plus jeden dzien odprawic msze, czy to sie tak robi? Bo chcemy tu i tu ale nie mozliwosci jednego dnia, bo sa terminy. Wiec w jednym kosciele by byla dokladnie w rocznice a drugim nie. Ksiadz dziwnie na nas nie spojrzy?

 Re: Msza w rocznicę śmierci plus jeden dzień.
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2017-10-30 13:03

Przecież można zawsze zamówić intencję mszalną. Może być odprawiona kiedykolwiek, nie jest ważne, rok, półtora, 3333 dni po śmierci... Zamawiasz mszę za zmarłego przyjaciela, a ile dni po śmierci, to nie ma najmniejszego znaczenia (dla księdza nie ma; dla pani z kancelarii nie ma; może mieć emocjonalne znaczenie dla Was, no i - choć to już misterium - może mieć znaczenie dla zmarłego, ale nie chodzi o rocznice, tylko być może o czas przebywania w czyśćcu, co wymyka się naszemu poznaniu). Nie ma to też żadnego wpływu na wartość czy wagę mszy świętej. Przy zamawianiu intencji nie ma konieczności podawania, ile czasu upłynęło od zgonu. Nie trzeba zaznaczać, że w rocznicę śmierci. Chociaż można.

Nawiasem: to, czy, jak i kto na Was spojrzy, jest kompletnie nieistotne. Jego problem, nie Wasz. Nie ma się naprawdę czym przejmować.

 Re: Msza w rocznicę śmierci plus jeden dzień.
Autor: Ewelina (212.244.145.---)
Data:   2017-10-30 15:27

Najważniejsza jest modlitwa. To, czy Msza będzie dokładnie w dniu rocznicy, czy też dzień, tydzień przed czy po, nie ma wielkiego znaczenia. Liczy się intencja i chęć modlitwy oraz pamięć o zmarłym.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: