logo
Czwartek, 28 marca 2024
Szukaj w
 
Posłuchaj Radyjka
kanał czerwony
kanał zielony
 
 

 Czy rozdawanie różańców to dobry pomysł?
Autor: Karol (---.dynamic-ww-09.vectranet.pl)
Data:   2017-10-31 11:25

Szczęść Boże.

Nawróciłem się.
Dzięki Bożej łasce mogłem narodzić się na nowo. Z dnia na dzień na pierwszym miejscu w moim życiu znalazł się Bóg. Od ponad miesiąca uczestniczę w każdej niedzielnej Eucharystii, dużo się modlę na różańcu za zmarłych, za duszę czyśćcowe. W tygodniu nawiedzam Kościół, aby klęczeć i się modlić przed obrazem Jezusa Miłosiernego. Przystąpiłem już dwa razy do sakramentu pojednania. Ofiaruję każdy dzień Panu. Bóg zmienia mnie na lepszego człowieka, a ja nie umiem żyć bez Niego. Z każdym dniem pragnę Go coraz więcej. Pamiętam, że dwa, trzy tygodnie od nawrócenia szatan kusił mnie do masturbacji tak mocno, że zacząłem płakać. Dochowałem wierności Panu biorąc do ręki różaniec prosząc Go o siłę w wytrwaniu. Od tamtej pory różaniec stał się dla mnie żywą bronią.
Czy to dobry pomysł, jeżeli zacznę kupować za własne zarobione pieniądze różańce dla ludzi i będę im rozdawał bezinteresownie na ulicy, w Kościele? (Raz miesięcznie chce przeznaczyć na to około 100 zł). Czy Bóg będzie szczęśliwy z takiego uczynku? Czy w ten sposób okazuje się miłość do Boga? Uczynki swoje chce ofiarować za dusze czyśćcowe.

 Re: Czy rozdawanie różańców to dobry pomysł?
Autor: Hanna (---.wtvk.pl)
Data:   2017-10-31 13:27

Nie przekonuje mnie tak do końca ten pomysł. Myślę, że wielu ludzi przychodzących do kościoła ma już swój różaniec. Inna rzecz, czy wiedzą gdzie i czy używają :) Po co komuś więcej różańców? Rozdawanie na ulicy uważam za ryzykowne dlatego, że na ulicach wciska nam się do rąk setki ulotek, które (prawie) natychmiast wyrzucamy do kosza i nie reagujemy najlepiej na kolejne rozdawnictwo.
Rozdawanie musiałoby być bardzo mądrze pomyślane, żeby nie irytowało, żeby nie trwonić różańców, żeby nie ośmieszać.
Na pytanie, czy Bóg będzie szczęśliwy z powodu różańców - trudno człowiekowi odpowiedzieć. Myślę, że Pan Bóg generalnie jest Bytem szczęśliwym, o ile ta kategoria do Niego przystaje.
Nie wydaje mi się, aby był to najlepszy sposób okazywania miłości do Boga. Skoro chcesz poświęcać regularnie pewną kwotę na dobry cel, to znajdź rzeczywistą potrzebę i wiarygodną instytucję: fundację misyjną (np. Redemptoris Missio zbiera opatrunki lub środki na ich zakup), sprawdzoną instytucję typu Caritas, ufunduj obiady dla niedożywionego dziecka itp., wspomóż uciekinierów zagrożonych wojną itp.
Na pewno rzeczą dobrą, także w oczach Boga, jest mądre świadczenie dobra potrzebującym. Odziać, nakarmić, ufundować budowę studni w Afryce, sfinansować wakacje ubogim dzieciom, opłacić leki, godnych celów jest mnóstwo.

 Re: Czy rozdawanie różańców to dobry pomysł?
Autor: orelka (---.merinet.pl)
Data:   2017-10-31 14:44

Zamiast rozdawać różańce wpłacaj te pieniądze na konto jakiejś fundacji zbierającej pieniądze na leczenie chorych dzieci. Bez różańca człowiek przeżyje (ma w końcu zazwyczaj dziesieć palców u rąk), niektórzy bez wsparcia finansowego nie przeżyją.

 Re: Czy rozdawanie różańców to dobry pomysł?
Autor: xxx (---.7.ftth.classcom.pl)
Data:   2017-10-31 15:38

Miałam kiedyś wielkie problemy ze sobą. Pierwszy raz w życiu (i ostatni) nie przystępowałam do Sakramentu Pojednania przez chyba ponad rok. I nagle dostałam od znajomej siostry zakonnej różaniec. Przyjrzałam się mu uważniej w domu, i zobaczyłam, że to taki, jaki się daje dzieciom z okazji I Komunii świętej. Potraktowałam go jako Boże zaproszenie do powrotu. I tak się stało. I Bóg mnie uzdrowił.
Jakiś czas temu wstąpiłam do Wspólnoty Żywego Różańca. W mojej parafii niezbyt dobrze ona działa. Ale modlitwa na różańcu przemienia człowieka.
A wczoraj byłam na filmie "Teraz i w godzinę śmierci". Opowiada on też m.in. o kobiecie, które rozdaje różańce, które w ogromnych ilościach zostały jej powierzone przez pewnego kapłana. Opowiada o swojej modlitwie, zanim to się stało. Warto, żebyś zobaczył. Można go też już kupić (widzę możliwość nabycia w księgarni wysyłkowej).
Może warto porozmawiać o tym ze spowiednikiem?

 Re: Czy rozdawanie różańców to dobry pomysł?
Autor: Franciszka (---.146.46.237.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl)
Data:   2017-10-31 16:00

"Czy Bóg będzie szczęśliwy z takiego uczynku"
- Zapytaj Pana Boga. Módl się do Ducha Świętego, aby natchnął cię, co masz robić. To dobrze, że myślisz o pomaganiu innym. Panu Bogu niczego nie można dać, nic zrobić dla Niego, co nie pochodziłoby od Niego. On nas stworzył i utrzymuje przy życiu. Pan Jezus Miłosierny już uczynił nas wszystkich "szczęśliwymi", bo otworzył nam bramę do Nieba, oddając za nas życie na Krzyżu i zmartwychwstając. Inną sprawą jest, czy odpowiemy na Jego miłość i będziemy mogli wejść przez tę bramę.
W chrześcijaństwie najważniejsza jest miłość. Człowiek może uszczęśliwić drugiego człowieka, a wtedy może spodziewać się, że kiedyś usłyszy od Pana Boga: "Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili" (Mt 25, 40).

 Re: Czy rozdawanie różańców to dobry pomysł?
Autor: Robert (---.179.216.34.static.3s.pl)
Data:   2017-11-05 18:29

Tak. Robię różańce i rozdaję. Koszt takiego różańca to max. 2,5 zł, przy zakupie korali drewnianych, krzyżyków i sznurka (gorsetowego). Dla mnie czas robienia różańca to ok 10 min. Rozdałem już chyba 200 takich różańców. Nie chodzi o to, by rozdawać je tylko osobom wierzącym. Przejdź się na miasto i poszukaj ludzi biedniejszych, porozmawiaj z nimi, zrób wcześniej kanapkę dla nich. Podarowany różaniec jest czymś szczególnym, zwłaszcza jeżeli jest robiony przez Ciebie. Tylko mogę powiedzieć TAK, rozdawaj różańce.

Ps. Jeżeli chcesz, mogę nawet nagrać filmik na yt jak taki różaniec zrobić. Niecały miesiąc temu mieliśmy w parafi pożegnanie świeckiej misjonarki wyjeżdżającej na misje. Zebrała się młodzież oazowa, bierzowańcy i uczyłem ich jak zrobić różaniec. Akcja wyszła super, poleciało do Ugandy jakieś 100 szt. W ciągu godziny każdy miał zrobiony różaniec. Jeżeli masz pytania, to dawaj śmiało. Pozdrawiam.

 Re: Czy rozdawanie różańców to dobry pomysł?
Autor: G_JP (---.nycmny.fios.verizon.net)
Data:   2017-11-05 19:55

Nevio Manente (literacki pseudonim Agostino Tommaselli) również zajmuje się wyrobem różańców. Piszę to, bo autor chyba znany jest wśród polskich czytelników, a na jego różańce przypadkiem zwróciłam uwagę:
https://www.facebook.com/nevio.manente/photos?lst=1149060890%3A1426702713%3A1509907338&source_ref=pb_friends_tl

 Re: Czy rozdawanie różańców to dobry pomysł?
Autor: M. (---.dynamic.chello.pl)
Data:   2017-11-18 19:14

Wybrałabym pomoc jakiejś organizacji charytatywnej, która rozdaje np. kanapki bezdomnym. Ale są różne drogi. Być może Ciebie Bóg zaprasza właśnie do rozdawania różańców. I to dobro, i to dobro.

 Odpowiedz na tę wiadomość
 Twoje imię:
 Adres e-mail:
 Temat:
 Przepisz kod z obrazka: